Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
13.05.2021.
Wydarzenia
Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
04.03.2021.

W tym roku realizujemy projekt Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski. W ramach tego projektu udało się nam pozyskać 1 laptop i 25 tabletów, oraz nową sieć wifi w szkole. Tematem przewodnim tej edycji projektu są słynne wielkopolanki, które są lub były wśród nas. Zadanie uczniów było wybrać postać jednej kobiety, która pochodzi z naszej okolicy i opracować jej życiorys. My zdecydowaliśmy się na panią Zofię Mąkosa. Niedawno udało się nam przeprowadzić wywiad z pisarką, niestety w obecnej sytuacji tylko on-line. Pozyskaliśmy cenne informacje o pani Zofii, a teraz opracowujemy życiorys. Już wkrótce efekty naszej pracy będzie można zobaczyć w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski.

 
Lepszy świat dla dzieci w Jemenie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.12.2020.

Zakończyliśmy projekt "Lepszy świat dla dzieci w Jemenie" przy współpracy z Klubem Szkół UNICEF. Poniżej prezentujemy prace plastyczne/ graficzne przesłane przez naszych uczniów. Dziękujemy im jednocześnie za zaangażowanie.

Czytaj całość…
 
Dzień Pluszowego Misia. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
07.12.2020.

25 listopada świętowaliśmy dzień najwierniejszego przyjaciela jakim jest pluszowy miś. Niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci. Przytulanie ich, zabieranie ze sobą podczas podróżowania czy nawet rozmawianie z ulubioną maskotką ma spory wpływ na to jak będą się rozwijać. Dzieci lubią ściskać misie w chwilach złości. Takie działanie pomaga im skutecznie redukować stres. Przytulanie misia tuż przed zaśnięciem pomaga maluchom poczuć się komfortowo i bezpiecznie.

Zmieniony ( 07.12.2020. )
Czytaj całość…
 
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
07.12.2020.

Nasza szkoła już po raz trzeci razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada właśnie dziś. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.

20. listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak chcielibyśmy zaakcentować ten dzień i zrealizować chociaż aktywność on-line, którą chcemy zwrócić uwagę Was wszystkich na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. W ramach akcji zachęcamy do zobaczenia prezentacje o sytuacji dzieci w Jemenie. W kolejnym tygodniu udostępnimy quiz do rozwiązania o prawach dziecka, a ostatnim akcentem było by wykonanie prac plastycznych przez chętne osoby.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 475
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de