Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
09.04.2020.
Wydarzenia
Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.03.2020.

6 marca 2020 roku odbył się konkurs recytatorski dla oddziałów przedszkolnych. Dzieci z grupy 0A „Podróżnicy” oraz 0B „Odkrywcy” wyrecytowały wybrane przez siebie wiersze. Komisja (Jolanta Pławińska, Agnieszka Domagała) po wysłuchaniu wszystkich uczestników wybrała zwycięzców. Wybór nie był łatwy, dzieci mimo wielkiej tremy wystąpiły wspaniale. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Tomiak, drugie miejsce Marysia Grześkowiak, trzecie miejsce Weronika Krajs, wyróżnienia : Kamila Kulus, Kornelia Pawłowicz, Nikola Stankowiak, Błażej Przybyła. Gratulujemy zwycięzcom, którzy pojadą na gminny etap konkursu do Domu Kultury w Siedlcu.

 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.03.2020.

4 marca uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji Dnia Kobiet. Po tradycyjnej części artystycznej prowadzonej przez chłopaków, na scenę wkroczyły dziewczyny w przebraniach najpopularniejszych dziewczynek, panienek i pań z literatury światowej. Zebrani goście po obejrzeniu tych postaci i wysłuchaniu krótkich zagadek na ich temat zgadywali kim są owe bohaterki. Okazało się, że zarówno publiczność jest świetnie zorientowana w postaciach kobiecych w wielkiej literaturze, ale i kostiumy zasługiwały na wyjątkowe uznanie i prawidłowo naprowadzały zebranych na prawidłowe odpowiedzi.

Występ naszych uczniów poprzedziły występy przedszkolaków. Natomiast przy kawie i ciastku, bohaterkom tego dnia, uprzyjemniał czas koncert Tuchorzaków.

Czytaj całość…
 
Najzabawniejszy bank świata PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
05.03.2020.

Uczniowie klas I-III przystąpili do kolejnego konkursu organizowanego przez SKO. Tym razem należało wykonać makietę budynku przedstawiającego NAJZABAWNIEJSZY BANK ŚWIATA. Autorzy prac wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Wpłynęło 17 prac. Wybór najzabawniejszego banku był bardzo trudny. Ostatecznie pierwsze przyznano Janowi Kłosińskiemu z IIb. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Furmaniak z IIIb, a trzecie Patryk Koza z Ib. Wyróżnienia otrzymali: Ignacy Wesołowski (IIIb), Michał Rabiega (Ib), Natalia Zaklika (IIIa) i Lena Czarnacka (IIIa).

Czytaj całość…
 
Zimowe szaleństwo! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
13.02.2020.

Coroczny wyjazd młodzieży ze szkół w Siedlcu, Chobienicach, Tuchorzy i Kopanicy na zimowisko do Przesieki stał się już tradycją. Pozytywnie nastawiona grupa składała się z pań: Krystyny Zwirn, Beaty Janczewskiej, Magdaleny Zwirn i Natalii Lupy, trzech wolontariuszy: Jakuba Sienkiewicza, Jana Jankowiaka, Oskara Kruszyńskiego oraz gromady ich podopiecznych uśmiechniętych od ucha do ucha.

Każdy z podróżujących wesołym autobusem spragniony był widoku prawdziwej zimy. Przesieka jak zwykle nie zawiodła, bo podczas naszego pobytu śnieg dał o sobie znać, a w powietrzu unosił się klimat rozpoczynających się ferii.

Czas na zimowisku umyka bardzo szybko, należy więc wykorzystać go maksymalnie. Priorytetem wśród różnych form aktywnego wypoczynku była nauka jazdy na nartach oraz na desce snowboardowej. Trzeba przyznać, że młodzież w siedleckiej gminie mamy naprawdę zdolną! Obozowicze z każdym dniem zdobywali nowe umiejętności! Z czystym sumieniem można stwierdzić, że stok "Karpatka" w Karpaczu należał do nich! Grupy doświadczonych narciarzy, "świeżaków narciarskich" i snowboardzistów pokazały, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych! Instruktorzy byli bardzo zadowoleni z naszych obozowiczów. „Złota młodzież” – mówiono. Nikt nie narzekał i wszyscy wzajemnie sobie pomagali. Pięknie się na to patrzyło! Podczas wyjazdu do Jeleniej Góry na lodowisko okazało się, że mamy również nieodkryte talenty! Nasza młodzież po prostu królowała wśród sportów zimowych!

Zmieniony ( 13.02.2020. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 468
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de