Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
17.07.2019.
Wydarzenia
Wycieczka do Wrocławia PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.06.2019.

W dniach 6-7 czerwca 2019 uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Tuchorzy udali się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Afrykarium we Wrocławskim ZOO. Następnie obejrzeliśmy Fontannę Multimedialną, Ogród Japoński, Halę Stulecia i nową atrakcję Wrocławia - HYDROPOLIS, dzięki któremu można się wiele dowiedzieć o znaczeniu i roli wody na naszej planecie. Drugi dzień upłynął pod znakiem zwiedzania Starego Miasta, Rynku, placu Solnego, Uniwersytetu Wrocławskiego, mostu zakochanych, wrocławskich krasnali. Największe wrażenie zrobił na nas taras widokowy Sky Tower i Stadion Miejski zbudowany na Euro 2012.

W godzinach wieczornych szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów, zmęczeni upałami, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

Czytaj całość…
 
Uczniowie z Tuchorzy podziwiali Wielkopolski Park Narodowy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.06.2019.

14 czerwca br. klasy trzecie w nagrodę za zdobycie 2 miejsca w Turnieju ,,Ekolandia” – wyjechały na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach ekologiczno- przyrodniczych w Centrum Edukacji Ekologicznej - ,,Leśna Szkoła” w miejscowości Jeziory.

Po ciekawej prelekcji w sali audiowizualnej- pani przewodnik oprowadziła nas po ścieżce dydaktycznej WPN. Dzieci rozpoznawały zwierzęta i ich tropy oraz odgłosy ptaków w naturze. Z punktu widokowego podziwialiśmy piękno jeziora.

Zmieniony ( 18.06.2019. )
Czytaj całość…
 
Konkurs tańca PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.06.2019.

Dnia 10 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 na sali wiejskiej w Tuchorzy odbył się kolejny konkurs tańca. Wzięło w nim udział 10 zespołów i jedna osoba indywidualnie, razem ponad 50 osób. Konkurs odbył się w trzech kategoriach:

kl. I – III

  • I m. GREAN STARS
  • II m. BLANKA I JULIA
  • III m. SUPER DZIEWCZYNY
  • IV m. MARCELINA I WIKTORIA – WSZYSTKIE ZESPOŁY Z SP TUCHORZA
Czytaj całość…
 
Konkurs języka niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.06.2019.

W dniu 07. 06. 2019 r. odbył się XV Gminny Konkurs Języka Niemieckiego w Tuchorzy. Konkurs adresowany był do uczniów ze szkół Gminy Siedlec. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów znajomości języka niemieckiego, stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą oraz sprawdzenie się w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Uczestniczy pisali test w trzech kategoriach:

  • • klasy IV – VI;,
  • • klasy VII - VIII + klasa III gimnazjum, poziom III.0;
  • • klasa III gimnazjum, poziom III.1 .

Po godzinnym zmaganiu sie z testami, komisja wyłoniła zwycięzców.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 434
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de