Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
23.10.2021.
Wydarzenia
Żywa lekcja historii PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.09.2021.

W ramach żywej lekcji historii klasy 5 wyjechały do Skansenu w Wolsztynie. Uczniowie zapoznali się z dawną zabudową, stylem życia, tradycjami i obyczajami naszych przodków.


Czytaj całość…
 
Narodowe czytanie - Moralność pani Dulskiej G. Zapolskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.09.2021.
Nasza szkołą w tym roku po raz kolejny przystąpiła do akcji NARODOWE CZYTANIE, nad którą honorowy patronat objęła Para Prezydencka. 14 września w klasach I-VIII wychowawcy swoim uczniom przeczytali fragment dramatu „Moralność pani Dulskiej”.

Akcja po raz kolejny odniosła sukces, co przekłada się na to, że będzie ona kontynuowana w roku następnym, kiedy to uczniowie zapoznają się z fragmentami kolejnej propozycji czytelniczej.


Zmieniony ( 18.09.2021. )
Czytaj całość…
 
Rok 2021 rokiem Mielżyńskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.07.2021.

Rok 2021 został ogłoszony przez Wielkopolskiego Kuratora rokiem Mielżyńskich. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Tuchorzy podjęliśmy szereg działań, które miały rozprzestrzenić wiedzę o tym rodzie wśród naszych uczniów i społeczności lokalnej. W pierwszej kolejności wychowawcy na lekcjach zapoznali uczniów z historią rodu Mielżyńskich, właścicieli pobliskiej nam wsi – Chobienic. Później uczniowie wszystkich klas wyjechali do Chobienic, aby tam zobaczyć i poznać historię majątku Mielżyńskich. Odbyły się również plenery malarskie. W ramach lekcji wychowania fizycznego odbywały się gry terenowe – podchody, podczas których uczniowie utrwalali wcześniej poznaną wiedzę. Zwieńczeniem naszych działań były turnieje klas o Mielżyńskich. Dnia 21.06 rywalizowały klasy nauczania zintegrowanego, natomiast dnia 23.06 klasy 4-8. Uczniowie rywalizowali między sobą m. in. w wiedzy o Mielżyńskich, grze planszowej, kole fortuny, zawodach sportowych. Wszystkie klasy wykonały plakaty, a starsze napisały wiersze o Mielżyńskich. W kategorii klas 1-3 odpowiednie miejsca zajęli:

  1. miejsce klasa 3a
  2. miejsce klasa 2b
  3. miejsce klasa 1b

Natomiast w kategorii klas 4-8:

  1. miejsce klasa 5a
  2. miejsce jednocześnie klasa 4a i 8b.
Czytaj całość…
 
Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
04.03.2021.

W tym roku realizujemy projekt Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski. W ramach tego projektu udało się nam pozyskać 1 laptop i 25 tabletów, oraz nową sieć wifi w szkole. Tematem przewodnim tej edycji projektu są słynne wielkopolanki, które są lub były wśród nas. Zadanie uczniów było wybrać postać jednej kobiety, która pochodzi z naszej okolicy i opracować jej życiorys. My zdecydowaliśmy się na panią Zofię Mąkosa. Niedawno udało się nam przeprowadzić wywiad z pisarką, niestety w obecnej sytuacji tylko on-line. Pozyskaliśmy cenne informacje o pani Zofii, a teraz opracowujemy życiorys. Już wkrótce efekty naszej pracy będzie można zobaczyć w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 478
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de