Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
27.04.2018.
Wydarzenia
Gminny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.04.2018.

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 1-4 wszystkich szkół gminy Siedlec.

Wyróżniono i nagrodzono:

  • • W kategorii klas I – Marysię Tomiak
  • • W kategorii klas II – Adama Różyckiego, Maksymiliana Ceglarka
  • • W kategorii klas III – Julię Różycką
  • • W kategorii klasy IV – Igę Pusiak
Czytaj całość…
 
Egzaminy Gimnazjalne PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.04.2018.

I zaczęło się ? W dniach 18-20.04.18 nasi trzecioklasiści zmagać się będą z historią i wiedzą o społeczeństwie, językiem polskim, biologią, chemią, geografią, fizyką, matematyką i językami obcymi. Codziennie muszą napisać dwa egzaminy. Życzymy im wytrwałości i sukcesów. Powodzenia!

Czytaj całość…
 
Śladami Dębów Katyńskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.04.2018.

Co roku w kwietniu wspominamy jedną z największych zbrodni II wojny światowej dokonanej na polskiej elicie intelektualnej tj. zbrodnie katyńską. W zeszły roku udało się nam posadzić na terenie naszej szkoły dąb poświęcony Ludwikowi Walkowiakowi – mieszkańcowi Siedlca, zamordowanego strzałem w tył głowy w Twerze.

W tym roku natomiast dołączyliśmy do rajdu rowerowego organizowanego przez nauczycieli z Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie Śladem Dębów Katyńskich. Wspólnie oddaliśmy symboliczny hołd wszystkim zamordowanym w 1940 roku w Katyniu, Charakowie, Twerze, Kijowie i Mińsku poprzez złożenie zniczy i oddanie minuty ciszy w miejscach posadzenia dębów w Tuchorzy i Karpicku, poświęconych Ludwikowi Walkowiakowi i Marianowi Skibińskiemu.

Czytaj całość…
 
Tydzień promocji zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.04.2018.

Od dnia 09 - 13 kwietnia obchodziliśmy " Tydzień promocji zdrowia". W akcji uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum oraz odziały "0" Każdego dnia tygodnia realizowane były różne zadania.

W poniedziałek uczniowie na przerwach i lekcjach wychowania fizycznego skakali na długiej skakance i bawili się w zabawy i gry podwórkowe.

We wtorek o godz. 11.45 nastąpiło po raz drugi w tym roku szkolnym bicie rekordu w spalaniu kalorii, w następujących konkurencjach: marsz, bieg, skoki przez skakankę, chodzenie po schodach oraz taniec. Największym zainteresowaniem i najwięcej osób wzięło udział w marszu.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 339
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de