Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
30.07.2021.
Wydarzenia
Rok 2021 rokiem Mielżyńskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.07.2021.

Rok 2021 został ogłoszony przez Wielkopolskiego Kuratora rokiem Mielżyńskich. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Tuchorzy podjęliśmy szereg działań, które miały rozprzestrzenić wiedzę o tym rodzie wśród naszych uczniów i społeczności lokalnej. W pierwszej kolejności wychowawcy na lekcjach zapoznali uczniów z historią rodu Mielżyńskich, właścicieli pobliskiej nam wsi – Chobienic. Później uczniowie wszystkich klas wyjechali do Chobienic, aby tam zobaczyć i poznać historię majątku Mielżyńskich. Odbyły się również plenery malarskie. W ramach lekcji wychowania fizycznego odbywały się gry terenowe – podchody, podczas których uczniowie utrwalali wcześniej poznaną wiedzę. Zwieńczeniem naszych działań były turnieje klas o Mielżyńskich. Dnia 21.06 rywalizowały klasy nauczania zintegrowanego, natomiast dnia 23.06 klasy 4-8. Uczniowie rywalizowali między sobą m. in. w wiedzy o Mielżyńskich, grze planszowej, kole fortuny, zawodach sportowych. Wszystkie klasy wykonały plakaty, a starsze napisały wiersze o Mielżyńskich. W kategorii klas 1-3 odpowiednie miejsca zajęli:

  1. miejsce klasa 3a
  2. miejsce klasa 2b
  3. miejsce klasa 1b

Natomiast w kategorii klas 4-8:

  1. miejsce klasa 5a
  2. miejsce jednocześnie klasa 4a i 8b.
Czytaj całość…
 
Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
04.03.2021.

W tym roku realizujemy projekt Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski. W ramach tego projektu udało się nam pozyskać 1 laptop i 25 tabletów, oraz nową sieć wifi w szkole. Tematem przewodnim tej edycji projektu są słynne wielkopolanki, które są lub były wśród nas. Zadanie uczniów było wybrać postać jednej kobiety, która pochodzi z naszej okolicy i opracować jej życiorys. My zdecydowaliśmy się na panią Zofię Mąkosa. Niedawno udało się nam przeprowadzić wywiad z pisarką, niestety w obecnej sytuacji tylko on-line. Pozyskaliśmy cenne informacje o pani Zofii, a teraz opracowujemy życiorys. Już wkrótce efekty naszej pracy będzie można zobaczyć w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski.

 
Lepszy świat dla dzieci w Jemenie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.12.2020.

Zakończyliśmy projekt "Lepszy świat dla dzieci w Jemenie" przy współpracy z Klubem Szkół UNICEF. Poniżej prezentujemy prace plastyczne/ graficzne przesłane przez naszych uczniów. Dziękujemy im jednocześnie za zaangażowanie.

Czytaj całość…
 
Dzień Pluszowego Misia. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
07.12.2020.

25 listopada świętowaliśmy dzień najwierniejszego przyjaciela jakim jest pluszowy miś. Niepozorna miłość do pluszowych misiów przynosi wiele profitów dla rozwoju dzieci. Przytulanie ich, zabieranie ze sobą podczas podróżowania czy nawet rozmawianie z ulubioną maskotką ma spory wpływ na to jak będą się rozwijać. Dzieci lubią ściskać misie w chwilach złości. Takie działanie pomaga im skutecznie redukować stres. Przytulanie misia tuż przed zaśnięciem pomaga maluchom poczuć się komfortowo i bezpiecznie.

Zmieniony ( 07.12.2020. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 476
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de