Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
25.05.2019.
Wydarzenia
Przerwa na czytanie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
14.05.2019.

9 maja uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Przerwa na czytanie” – ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. O godzinie 10.50 uczniowie w różnych grupach słuchali fragmentów książek. Najmłodszym czytały panie wychowawczynie tekst pod tytułem „Piękna i Bestia”. Trzecioklasiści wysłuchali baśni „Bzowa Babuleńka”. Uczniom klas piątych fragment „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” przeczytał kolega, Maciej Grzegorek. Starszym czytała Julia Hałas „Telemacha w dżinsach”.

W akcji brało udział ok. 240 uczniów. Wszyscy z zainteresowaniem włączyli się do akcji. Uznali, że takie spędzenie przerwy było wartościowe.

Czytaj całość…
 
Spotkanie z siostrą Raffaelą PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.04.2019.

W czasie Wielkiego Postu 14 marca 2019 r. miało miejsce bardzo miłe spotkanie dzieci (kl. III a ,b – pierwszokomunijne) i młodzieży (kl. III gimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania) Szkoły Podstawowej w Tuchorzy z S. Rafaelą karmelitanką bosą, która przyjechała z Betlejem. Zajęcia te miały na celu jeszcze bardziej przygotować dzieci do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, a młodzież do sakramentu bierzmowania. Następnego dnia 15.03.2019 Siostra odwiedziła przedszkolaków z Tuchorzy, Starej Tuchorzy i Kiełpin.

Zmieniony ( 27.04.2019. )
Czytaj całość…
 
Rekolekcje 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.04.2019.

W Wielkim Poście, w dniach 27-29. 03. 2019 w naszej szkole odbywały się rekolekcje szkolne. Uczniowie nauczania zintegrowanego oraz klasy IV –VI przebywali na swoich naukach w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w parku. Natomiast klasy VII-VIII i gimnazjaliści byli w kościele pw. Trójcy Świętej na cmentarzu. Rekolekcje prowadził Ojciec Wojciech z Małej Wsi i ksiądz Bartosz Roja z Czerwonaka, który dwa lata temu przyjął Sakrament Kapłaństwa. Wcześniej do naszej parafii przyjeżdżał jako chłopak oazowy.

Rekolekcjoniści w czasie nauk zwrócili uwagę na to, jakimi jesteśmy ludźmi i co zrobić, aby stawać się coraz lepszymi. W ich kazaniach poznaliśmy jak jeszcze mocniej poznać i pokochać Pana Boga oraz drugiego człowieka. Słowa, które do nas kierowali były drogowskazem na drodze do nieba. W związku z rokiem Ducha Świętego poznaliśmy Jego owoce. Uczyli nas, że prawdziwy chrześcijanin, to człowiek: miłości, radości, cierpliwości, pokoju, opanowania, uprzejmości, łagodności, dobroci i wierności. Te wszystkie dary powinniśmy mieć w naszych sercach. My jako uczniowie Pana Jezusa mamy nimi żyć. Iść za Chrystusem niosąc swój krzyż i odrzucić, to wszystko, co nas od Pana Boga oddala. W czasie rekolekcyjnych spotkań przygotowali nas również do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Wspólnie się z nami modlili, a O. Wojciech uczył pięknych pieśni przygrywając na gitarze. Z radością przyjmowaliśmy każde ich słowa, które przybliżały nas do Chrystusa Pana. Ostatniego dnia, wszyscy razem czynnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Czytaj całość…
 
Wyjazd do Wroniaw PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
05.04.2019.

28 marca 2019 r. klasy drugie wyjechały na dwudniowa wycieczkę do Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach. Po spotkaniu z wychowawcą i zapoznaniu się z regulaminem obowiązującym w pałacu dzieci udały się do swoich sypialni. Tam czekało na nich pierwsze zadanie – samodzielne ubieranie pościeli i rozpakowywanie swoich walizek. Potem zwiedzały pałac i poznały jego historię. Po wspólnym obiedzie przyszedł czas na zabawy w parku. Dzieci grały w piłkę, jeździły gokartami i bawiły się na placu zabaw. Po powrocie do budynku uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Następnie była kolacja i zabawy przy muzyce. Po dniu pełnym atrakcji przyszedł czas na odpoczynek.

Dla niektórych dzieci był to pierwszy samodzielny wyjazd z noclegiem. Wszyscy ten egzamin zdali celująco! Pełni wrażeń następnego dnia wróciliśmy do domu.

I.Witkowska i E.May

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 422
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de