Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
09.08.2020.
Wydarzenia
Twórczość literacka uczniów PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.06.2020.

Niedawno ogłosiliśmy konkurs na wiersz o koronawirusie. Prace przysłało 12 uczniów. Wszystkim bardzo mocno dziękujemy, za to że podjęli się wyzwania, jak również w pełni sprostali zadaniu. Mimo, że dotyczą one tego samego tematu, to każdy z nich jest inny. Każdy ciekawy i inspirujący. Dlatego komisja, która zebrała się 26.maja.2020 w składzie Jolanta Pławińska, Lucyna Barska i Iwona Fornalik miała bardzo duży problem, aby wybrać jeden. Postanowiliśmy, że nagrodzimy wszystkie prace równo. Zatem wszyscy otrzymujecie I miejsce. Dla wszystkich przygotujemy dyplomy i nagrody, ale niestety będą one musiały poczekać do momentu aż się zobaczymy. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim. Poniżej można zapoznać się z dziełami naszych artystów, którzy wyrazili zgodę na publikację:

Wiersze o koronawirusie


Zmieniony ( 08.06.2020. )
 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.03.2020.

6 marca 2020 roku odbył się konkurs recytatorski dla oddziałów przedszkolnych. Dzieci z grupy 0A „Podróżnicy” oraz 0B „Odkrywcy” wyrecytowały wybrane przez siebie wiersze. Komisja (Jolanta Pławińska, Agnieszka Domagała) po wysłuchaniu wszystkich uczestników wybrała zwycięzców. Wybór nie był łatwy, dzieci mimo wielkiej tremy wystąpiły wspaniale. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Tomiak, drugie miejsce Marysia Grześkowiak, trzecie miejsce Weronika Krajs, wyróżnienia : Kamila Kulus, Kornelia Pawłowicz, Nikola Stankowiak, Błażej Przybyła. Gratulujemy zwycięzcom, którzy pojadą na gminny etap konkursu do Domu Kultury w Siedlcu.

 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.03.2020.

4 marca uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji Dnia Kobiet. Po tradycyjnej części artystycznej prowadzonej przez chłopaków, na scenę wkroczyły dziewczyny w przebraniach najpopularniejszych dziewczynek, panienek i pań z literatury światowej. Zebrani goście po obejrzeniu tych postaci i wysłuchaniu krótkich zagadek na ich temat zgadywali kim są owe bohaterki. Okazało się, że zarówno publiczność jest świetnie zorientowana w postaciach kobiecych w wielkiej literaturze, ale i kostiumy zasługiwały na wyjątkowe uznanie i prawidłowo naprowadzały zebranych na prawidłowe odpowiedzi.

Występ naszych uczniów poprzedziły występy przedszkolaków. Natomiast przy kawie i ciastku, bohaterkom tego dnia, uprzyjemniał czas koncert Tuchorzaków.

Czytaj całość…
 
Najzabawniejszy bank świata PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
05.03.2020.

Uczniowie klas I-III przystąpili do kolejnego konkursu organizowanego przez SKO. Tym razem należało wykonać makietę budynku przedstawiającego NAJZABAWNIEJSZY BANK ŚWIATA. Autorzy prac wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Wpłynęło 17 prac. Wybór najzabawniejszego banku był bardzo trudny. Ostatecznie pierwsze przyznano Janowi Kłosińskiemu z IIb. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Furmaniak z IIIb, a trzecie Patryk Koza z Ib. Wyróżnienia otrzymali: Ignacy Wesołowski (IIIb), Michał Rabiega (Ib), Natalia Zaklika (IIIa) i Lena Czarnacka (IIIa).

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 469
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de