Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
20.09.2018.
Wydarzenia
Działalność wolontariatu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.06.2018.

W tym roku szkolnym udało nam się poszerzyć swoją działalność i nawiązać współpracę z Stowarzyszeniem Opieki nad Starymi Cmentarzami. Końcem roku szkolnego wybraliśmy się z klasami 7 i 2 gimnazjum na stary cmentarz w Boruji celem uporządkowania go. Udało nam się wykonać wstępne prace porządkowe, dalsze podejmiemy w przyszłym roku.

Zmieniony ( 27.06.2018. )
Czytaj całość…
 
Wycieczka w góry Stołowe PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.06.2018.

W dniach 28­-30 maja 2018 r. nasza klasa czyli 5b wraz z kilkoma uczniami z klasy 5a wybrała się na wycieczkę w Góry Stołowe. W pierwszy dzień zwiedzilismy Wodospad Wilczki oraz Ogród Bajek. Kolejną, choć niezaplanowaną atrakcją w tym dniu była burza oraz schodzenie z góry w deszczu – niesamowite przeżycia.

Drugiego dnia zdobyliśmy Szczeliniec – z powodu ogromnego tłumu zajęło nam to rekordowy czas – 5 godzin :-). Nastepnie odpoczeliśmy w Parku Zdrojowym w Kudowie Zdrój.

Czytaj całość…
 
Tydzień Kozła w Tuchorzy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.06.2018.

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w obchodach Tygodnia Kozła . Tegoroczny temat to Dziecięce Zabawy Ludowe. 13 czerwca zawitali do nas uczniowie sekcji muzyków ludowych z Goku pod kierunkiem Marcina Szczechowiaka, pani dyrektor Agnieszka Kędziora oraz Perły Sumsiodki wraz z małą Oliwią. Uczniowie klasy VIIb i Vb zaprezentowali część artystyczną pod kierunkiem wychowawczyń: pani Kamili Siwek i Katarzyny Pawliczak. Na instrumentach grali dla nas pani Anna Wołek oraz pan Robert Wawrzyński. Natomiast o przepiękną dekorację zadbała pani Katarzyna Wożakowska przy ogromnej pomocy naszych uczniów.

Teacher Kate

Zmieniony ( 17.06.2018. )
Czytaj całość…
 
Rajd rowerowy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
12.06.2018.

jezierza morska
(wikipedia)

Dnia 8 czerwca kl. 5a wyjechała na rajd. Poznaliśmy dużo ciekawostek o Jeziorze Kuźnickim ,m. in. że to jezioro jest miejscem gniazdowania perkoza dwuczubego i łabędzia niemego. W czystej wodzie występuje rzadko spotykana jezierza morska - roślina reliktowa z okresu po ustąpieniu lodowca.

Zamoczyliśmy trochę nogi i poszliśmy na lody. Niektórzy zamówili sobie pizzę.Wszyscy zachowywali się spokojnie. Nie patrząc na drobne usterki wszyscy dojechaliśmy do szkoły.

Zmieniony ( 12.06.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 358
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de