Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
25.05.2019.
Wydarzenia
Puchar oszczędności PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.02.2019.

Kolejne miesiące walki o PUCHAR za nami! Nadal rywalizacja toczy się głównie między drugimi klasami. W grudniu kl.IIb uzbierała 54,93 zł na osobę i odzyskała puchar. Niestety, w styczniu znów musiała go oddać kl.IIa, bo to ona w pierwszym miesiącu nowego roku zaoszczędziła najwięcej.

Opiekun SKO

Czytaj całość…
 
Góra Grosza PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.02.2019.

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zbierania monet pod nazwą GÓRA GROSZA. Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Uczniowie klas O-III uzbierali łącznie 627,51zł.

Najwięcej grosików uzbierały:

Czytaj całość…
 
Misyjny dzień dzieci w Kobylinie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.02.2019.

Dnia 12 stycznia 2019 na XIII Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych odbył się Misyjny Dzień Dzieci w Kobylinie w diecezji kaliskiej, w parafii pw. św. Stanisława Bpa i Męczennika. W uroczystości tej wzięli również udział nasi Kolędnicy Misyjni z Tuchorzy. Zbierali oni ofiary dla swoich rówieśników z Rwandy i Burundi. Na tym spotkaniu uczestniczyły dzieci z archidiecezji poznańskiej i kaliskiej.

Dzień ten rozpoczął Eucharystią Ks. Biskup Damian Bryl. W homilii podziękował wszystkim małym misjonarzom i ich opiekunom za trud włożony w dzielenie się z innymi Dobrą Nowiną o narodzeniu Pana Jezusa i za to, że dzięki ich kolędowaniu dzieci z Burundi i Rwandy mogą otrzymać upragnioną pomoc. Aby, zostać kolędnikiem misyjnym, zaznaczył ks. Biskup, trzeba mieć wielkie serce i pięknie kochać, żeby umieć przyjąć tę ogromną łaskę z którą Pan Jezus przychodzi do nas. Mieć wielkie serce i umieć się nim dzielić z tymi, z którymi przygotowujemy się do kolędowania misyjnego, a potem mocno kochać tych, do których idziemy. Nasza miłość powinna obejmować cały świat, nie tylko tych, którzy są nam bliscy i wyznają te same wartości, a także tych, którzy nie słyszeli o Nim wcale.

Czytaj całość…
 
Kolędnicy Misyjni (11. 01. 19) PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.02.2019.

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej i Parafii Świętej Trójcy w Tuchorzy.

"PODAJMY SOBIE RĘCE, BY NAS BYŁO WIĘCEJ!"

„POKÓJ I DOBRO!”

Z tymi właśnie hasłami na ustach wyruszyli pod opieką katechetki Bogumiły Nowak, Kolędnicy Misyjni składający się z trzech grup: dwóch młodszych i starszej, na ulice naszych wiosek, aby nieść pomoc dzieciom w Rwandzie i w Burundi. Swoje wielkie przygotowania do misyjnego kolędowania zaczęli od modlitwy, a następnie od małej lekcji geografii dotyczącej Rwandy i Burundi, z której dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o tych krajach. Poznali potrzeby swoich rówieśników z Rwandy i z Burundi realizując tematy: „Podajmy sobie ręce, by nas było więcej” i „Pokój i dobro”. To wszystko jeszcze bardziej ich uświadomiło, jak bardzo może być pomocny każdy z nich.

Zmieniony ( 08.02.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 16 z 422
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de