Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
09.04.2020.
Wydarzenia
Tydzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.11.2019.

W dniach 14-22. listopada 2019 r. w szkole obchodziliśmy Tydzień Praw Dziecka. Wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat praw dziecka, uczniowie obejrzeli filmy i mieli możliwość zagrania w gry interaktywne. Jako podsumowanie wykonali plakaty o danym prawie dziecka, z których została wykonana wystawa.

Dnia 20 listopada 2019 r. wszyscy przyszliśmy ubrani na niebiesko. Tego dnia został zorganizowany marsz praw dziecka ulicami naszej miejscowości. Jako symbol każda osoba niosła niebieski balonik. Do marszu przyłączyli się przedszkolacy z miejscowego przedszkola, a o bezpieczeństwo zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchorzy.

Zmieniony ( 24.11.2019. )
Czytaj całość…
 
Puchar oszczędności PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.11.2019.

Wzorem lat poprzednich członkowie SKO przy Szkole Podstawowej w Tuchorzy walczą o PUCHAR OSZCZĘDNOŚCI. Jest to puchar przechodni, bowiem co miesiąc może zdobyć go inna klasa, tzn. ta, która wpłaci najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na każdego ucznia. Informacje o stanie oszczędności klas są umieszczane co miesiąc na szkolnej gazetce SKO. W tym roku, oprócz pucharu, można też co miesiąc zdobyć pewną kwotę pieniędzy – tyle złotówek ilu uczniów liczy zwycięska klasa. Pieniążki mogą być przeznaczone np. na dofinansowanie wycieczek; zostaną wypłacone po zakończeniu konkursu .

W miesiącu WRZEŚNIU puchar zdobyła kl.IIIb. Trzecioklasiści uzbierali 647 zł, co w przeliczeniu na jedną osobę dało 40,43 zł.

W październiku walka o PUCHAR OSZCZĘDNOŚCI była bardzo zawzięta. Kolejny raz zwyciężyła klasa IIIb. Tym razem trzecioklasiści uzbierali 729zł, co w przeliczeniu na jedną osobę dało 45,56zł. BRAWO!!!!Czytaj całość…
 
Wieczór z pieśnią PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.11.2019.
Dnia 7 listopada w sali wiejskiej w Tuchorzy odbył się „Wieczór z Pieśnią ”. Było to spotkanie przygotowane przez społeczność szkolną, Chór Tuchorzacy, Przedszkole w Tuchorzy, Radę Sołecką z panią Katarzyną Materną na czele oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami – panią Iwoną Fornalik i Dorotą Gwardzik zabrali nas na ciekawą lekcję historii. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. przewodniczący rady gminy Andrzej Kaźmierczak, dyrektor GZEAS Eliza Filipowska, sołtys Kiełpin Anna Patalas Pytel. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Tuchorzacy. Bardzo miłym momentem spotkania było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W przerwach można było zjeść pyszne ciasto upieczone przez rodziców, wypić kawę i oczywiście porozmawiać. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości.
Czytaj całość…
 
Ślubowanie i pasowanie na ucznia PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.11.2019.

30 października 2019 r. odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia. Na tę okoliczność przybyli rodzice i zaproszeni goście. Uroczystość prowadzili starsi koledzy pierwszoklasistów - Zuzanna Sawicka i Emil Przybyła. „Dawne maluchy” musiały zdać egazmin, czyli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby być pasowanymi na uczniów. Pierwszaki były dobrze przygotowane i świetnie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami. Pani Dyrektor dokonała aktu Pasowania na Uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchorzy. Wręczyła też legitymacje szkolne.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 468
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de