Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
26.04.2018.
Wydarzenia
Ferie na pływalni PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.02.2018.

W czasie ferii 13 i 15 lutego 2018 dwie grupy uczniów z naszej szkoły (starsza i młodsza) spędziły aktywnie czas na pływalni miejskiej w Zielonej Górze. Każdy znalazł coś dla siebie, ale największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie i "balon".

Wyjazd zakończyliśmy uzupełnieniem kalorii w nowo oddanym Mc Donald's w Sulechowie.

WWP.

Czytaj całość…
 
Misyjny Dzień Dziecka w Środzie Wielkopolskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.02.2018.

Dnia 13 stycznia 2018 odbył się w parafii pw. Św. Józefa w Środzie Wielkopolskiej, Misyjny Dzień Dziecka, w którym wzięli udział nasi Kolędnicy Misyjni z Tuchorzy. Zbierali oni ofiary dla swoich rówieśników w Syrii i Libanie. Na tym spotkaniu ogółem uczestniczyło 500 dzieci z 22 parafii archidiecezji poznańskiej. Dzień ten rozpoczął Eucharystią Ks. Biskup Damian Bryl. W homilii podziękował wszystkim małym misjonarzom i ich opiekunom za trud kolędowania. Po Mszy Świętej wszyscy w barwnym korowodzie przeszli do Szkoły Podstawowej Nr 3 na posiłek.

Zmieniony ( 15.02.2018. )
Czytaj całość…
 
XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.02.2018.

Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXCELSIS DEO” już na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych przez naszą szkołę. 17 stycznia 2018 r. zjechali do nas kolędnicy ze szkół Gminy Siedlec wraz z opiekunami, by pochwalić się pięknym śpiewem tradycyjnych kolęd w przeróżnych interpretacjach. Niektórzy sami grali na instrumentach przez co poziom festiwalu był bardzo wysoki. Spośród tych najlepszych w naszych szkołach profesjonalne jury wybrało tych najlepszych. Nagrodami festiwalu są Złota, Srebrna i Brązowa Nuta oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Po bardzo burzliwych obradach jury w składzie: pan Grzegorz Kut, pan Janusz Darmonos oraz pan Janusz Musielak z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu, przyznało nagrody następującym uczniom:

 

Zmieniony ( 11.02.2018. )
Czytaj całość…
 
Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
31.01.2018.

Dnia 6 stycznia było Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, również tego dnia świętujemy Misyjny Dzień Dzieci. Tak jak trzej Mędrcy nie przyszli do Nowonarodzonego Króla z pustymi rękami, tak dzieci naszej parafii i szkoły w tym dniu chciały ofiarować Panu Jezusowi swój prezent. Było nim pełne uczestnictwo w misyjnej działalności Kościoła. Na Mszy Świętej uroczyście 14 dzieci zostało włączonych w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. (PDMD)

Byli to:


Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 339
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de