Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
19.12.2018.
Wydarzenia
Cudze chwalicie, swego nie znacie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.11.2018.
Muzeum Roberta Kocha
Muzeum Roberta Kocha w Wolsztynie,
źródło: commons.wikimedia.org

Często wyjeżdżamy w inne rejony Polski czy Europy, zachwycamy się ich historią i walorami kulturalnymi, nie doceniając tego co mamy w najbliższej okolicy. Chcąc przybliżyć naszej młodzieży okolicę, w której mieszkamy dnia 13.11 klasy 4-6 wyjechały do Wolsztyna do Muzeum Roberta Kocha. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy z klocków lego przedstawiające sceny z powstania wielkopolskiego, uczestniczyli w prelekcji na temat historii Wolsztyna, a także odbyli zajęcia kartograficzne z starymi mapami naszej okolicy pt. „Palcem po mapie”. Podczas zabawy questy przeszli śladami powstania wielkopolskiego w Wolsztynie i poznali najważniejsze fakty z tym związane.


Zmieniony ( 17.11.2018. )
Czytaj całość…
 
Święto Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.11.2018.

9 listopada br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji patriotyzmu i historii, którą przygotowali dla nich 3-klasiści ze swoimi paniami.

Każda klasa oraz oddziały przedszkolne – przygotowała własną piosenkę patriotyczną oraz uczestniczyła w quizie, który pokazał zebranym, że nasze dzieci posiadają głęboką wiedzę na temat Polski, Jej historii i tradycji narodowych. Z wielką radością wszyscy uczestnicy recytowali wiersze patriotyczne, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania. Nasze dzieci znają legendę o ,,Lechu, Czechu i Rusie”, potrafią opowiedzieć o wybitnych polskich postaciach, wiedzą kim był Józef Piłsudzki, jak i gdzie powstał nasz hymn narodowy. Zarówno starsze jak i młodsze dzieci dobrze rozpoznawały zabytki polskich miast, flagi państw i symbole narodowe. Doskonale odpowiadały na pytania dotyczące naszej małej Ojczyzny – wsi, gminy województwa.

Czytaj całość…
 
Nieskończenie Niepodległa PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.11.2018.

Dnia 9 listopada 2018 r. w naszej szkole również uczciliśmy 100 –rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W klasach nauczania zintegrowanego i oddziałów przedszkolnych odbył się piknik z Niepodległą, podczas którego śpiewano pieśni patriotyczne, rozwiązywano zagadki, a klasy 3 przygotowały akademię. O godzinie 11.11 cała szkoła zebrała się pod salą wiejską w Tuchorzy, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, a klasy 1-3 i oddziały przedszkolne wykonały żywą flagę. Następnie klasy 4-8 i gimnazjum uczestniczyły w akademii przygotowanej przez klasy 8.

Zmieniony ( 17.11.2018. )
Czytaj całość…
 
Pasowanie na obywatela gminy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.11.2018.

Dnia 4 października 2018 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcu odbyło się Pasowanie na Honorowego Obywatela Gminy pierwszaków z Tuchorzy. Uczniowie w obecności Wójta Gminy Jacka Kolesińskiego oraz zaproszonych gości zostali przyjęci do grona obywateli. Dla wielu z nich było to pierwsze tak ważne wydarzenie. Każde dziecko otrzymało dyplom i upominki od Wójta. Przedstawicielka banku wręczyła wszystkim książeczki SKO z pierwszą wpłatą, a pan policjant ubrał dzieci w kamizelki odblaskowe. Po uroczystości wszyscy udali się zwiedzić Posterunek Policji w Siedlcu. Dzieci pod opieką wychowawców zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Maria Karwatka, Magdalena Kwinto

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 398
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de