Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
02.07.2020.
Wydarzenia
Siedleckie Nutki 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.11.2019.

13 listopada wzięliśmy udział w XII Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Siedleckie Nutki 2019”. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze zaśpiewali swoje piosenki, prezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych. Jury szczególnie doceniło występ naszych dwóch uczennic:

  • Kornelii Kowalewskiej - która zajęła III miejsce w Kategorii Dziecięcej Solowej
  • Mariki Piosik – która wyśpiewała II miejsce w Kategorii Młodzieżowej Solowej.

Gratuluję wszystkim uczniom super występu! Brawo!

Anna Wołek

Czytaj całość…
 
Tydzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.11.2019.

W dniach 14-22. listopada 2019 r. w szkole obchodziliśmy Tydzień Praw Dziecka. Wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat praw dziecka, uczniowie obejrzeli filmy i mieli możliwość zagrania w gry interaktywne. Jako podsumowanie wykonali plakaty o danym prawie dziecka, z których została wykonana wystawa.

Dnia 20 listopada 2019 r. wszyscy przyszliśmy ubrani na niebiesko. Tego dnia został zorganizowany marsz praw dziecka ulicami naszej miejscowości. Jako symbol każda osoba niosła niebieski balonik. Do marszu przyłączyli się przedszkolacy z miejscowego przedszkola, a o bezpieczeństwo zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchorzy.

Zmieniony ( 24.11.2019. )
Czytaj całość…
 
Puchar oszczędności PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.11.2019.

Wzorem lat poprzednich członkowie SKO przy Szkole Podstawowej w Tuchorzy walczą o PUCHAR OSZCZĘDNOŚCI. Jest to puchar przechodni, bowiem co miesiąc może zdobyć go inna klasa, tzn. ta, która wpłaci najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na każdego ucznia. Informacje o stanie oszczędności klas są umieszczane co miesiąc na szkolnej gazetce SKO. W tym roku, oprócz pucharu, można też co miesiąc zdobyć pewną kwotę pieniędzy – tyle złotówek ilu uczniów liczy zwycięska klasa. Pieniążki mogą być przeznaczone np. na dofinansowanie wycieczek; zostaną wypłacone po zakończeniu konkursu .

W miesiącu WRZEŚNIU puchar zdobyła kl.IIIb. Trzecioklasiści uzbierali 647 zł, co w przeliczeniu na jedną osobę dało 40,43 zł.

W październiku walka o PUCHAR OSZCZĘDNOŚCI była bardzo zawzięta. Kolejny raz zwyciężyła klasa IIIb. Tym razem trzecioklasiści uzbierali 729zł, co w przeliczeniu na jedną osobę dało 45,56zł. BRAWO!!!!Czytaj całość…
 
Wieczór z pieśnią PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.11.2019.
Dnia 7 listopada w sali wiejskiej w Tuchorzy odbył się „Wieczór z Pieśnią ”. Było to spotkanie przygotowane przez społeczność szkolną, Chór Tuchorzacy, Przedszkole w Tuchorzy, Radę Sołecką z panią Katarzyną Materną na czele oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami – panią Iwoną Fornalik i Dorotą Gwardzik zabrali nas na ciekawą lekcję historii. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. przewodniczący rady gminy Andrzej Kaźmierczak, dyrektor GZEAS Eliza Filipowska, sołtys Kiełpin Anna Patalas Pytel. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Tuchorzacy. Bardzo miłym momentem spotkania było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W przerwach można było zjeść pyszne ciasto upieczone przez rodziców, wypić kawę i oczywiście porozmawiać. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 469
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de