Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
16.02.2019.
Wydarzenia
Akcja Pluszowy Miś PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
14.12.2018.

W listopadzie jak co roku w Szkole w Tuchorzy odbywała się zbiórka pluszowych misiów, zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci z oddziałów szpitalnych. Zabawki zostały rozdane małym pacjentom poznańskich szpitali. Szpitale, które potwierdziły swój udział, to szpitale przy ulicach: Krysiewicza, Szpitalnej oraz Nowowiejskiego. Jak co roku i w tym nasi uczniowie i ich rodzice spisali się na medal przynosząc dary dla dzieci. W imieniu obdarowanych i społeczności szkolnej DZIĘKUJEMY.

 
KONCERT FILHARMONII "SKĄD NASZ RÓD" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.12.2018.

Dnia 27 i 28 listopada klasy 7, 8 i 3 gimnazjum udały się do Muzeum R. Kocha celem wysłuchania koncertu w wykonaniu Filharmonii Poznańskiej pt „Skąd nasz ród”. Młodzież zapoznała się z twórczością F. Chopina i H. Wieniawskiego. Koncert uświadomił uczniom, że Polska to nie tylko kraj i miejscowości, ale to przede wszystkim nasza twórczość i nasza miłość do ojczyzny. Polska to my. Chociaż nie było naszego kraju przez wiele lat na mapie to przetrwał On w nas samych. Koncert był kolejnym elementem obchodów przez naszą szkołę 100-lecia Niepodległej.

Czytaj całość…
 
Konkurs "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.12.2018.

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, maluchy otrzymały album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego czytania (min.10 min.) dowolnej książki, udokumentowane podpisem rodzica , otrzymywały od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Następnie nauczycie przeprowadzili na zajęciach głośne czytanie z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie.

Czytaj całość…
 
Dyktando "Niepodległa" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.12.2018.

13 listopada 2018 r. w ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły pisali dyktando konkursowe. Odbyło się one w trzech kategoriach:

  • klasy II i III,
  • klasy IV – VI,
  • klasy VII i VIII oraz III gimnazjum.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 412
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de