Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
24.06.2021.
Wydarzenia
Przyjęcie w poczet obywateli gminy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
30.11.2019.

12 listopada br. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Tuchorzy zostali przyjęci w poczet Obywateli Gminy Siedlec. Uczniowie zwiedzili Urząd Gminy i poznali pracę urzędników.

Przy tej okazji odbyło się też spotkanie z policjantem, który przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.Zmieniony ( 30.11.2019. )
Czytaj całość…
 
Wiadomości z biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
30.11.2019.

Jak zwykle w naszej szkole świętowaliśmy w miesiącu pażdzierniku Międzynarodowe Święto Bibliotek. Wiele się działo ale głównymi atrakcjami było:

  • Pasowanie na czytelnika klas pierwszych, podczas którego naszym gościem był pan Grzegorz Śmiałek ze swoim teatrzykiem Kamishibay.
  • Konkurs „Tuwimowy zawrót głowy”, w którym główne nagrody zdobyli: I miejsce Natalia Zaklika kl III a: II miejsce Oliwia Kaczmarek kl. Ia : III miejsce Michał Rabiega kl. I b.
  • Konkurs „Grzybobranie z aparatem fotograficznym”, nagrodzeni zostali: I miejsce Katarzyna Skrzypczak kl. II a.: II miejsce Patryk Koza kl. I b.: III miejsce Iga Pusiak kl. VI a.
  • Co piątek młodsi uczniowie mogą brać udział w bibliotecznej zgaduj -zgaduli
  • 22 listopada obchodziliśmy wspólnie z biblioteką publiczną „Dzień Kredki”- w bibliotece odbyły się zajęcia, w których główną rolę grały kolorowe kredki. Były piosenki, układanki, kolorowanki. Dzieci świetnie się bawiły
Czytaj całość…
 
Siedleckie Nutki 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.11.2019.

13 listopada wzięliśmy udział w XII Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Siedleckie Nutki 2019”. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze zaśpiewali swoje piosenki, prezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych. Jury szczególnie doceniło występ naszych dwóch uczennic:

  • Kornelii Kowalewskiej - która zajęła III miejsce w Kategorii Dziecięcej Solowej
  • Mariki Piosik – która wyśpiewała II miejsce w Kategorii Młodzieżowej Solowej.

Gratuluję wszystkim uczniom super występu! Brawo!

Anna Wołek

Czytaj całość…
 
Tydzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.11.2019.

W dniach 14-22. listopada 2019 r. w szkole obchodziliśmy Tydzień Praw Dziecka. Wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat praw dziecka, uczniowie obejrzeli filmy i mieli możliwość zagrania w gry interaktywne. Jako podsumowanie wykonali plakaty o danym prawie dziecka, z których została wykonana wystawa.

Dnia 20 listopada 2019 r. wszyscy przyszliśmy ubrani na niebiesko. Tego dnia został zorganizowany marsz praw dziecka ulicami naszej miejscowości. Jako symbol każda osoba niosła niebieski balonik. Do marszu przyłączyli się przedszkolacy z miejscowego przedszkola, a o bezpieczeństwo zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchorzy.

Zmieniony ( 24.11.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 475
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de