Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
25.05.2019.
Wydarzenia
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.01.2019.

W dniu 11 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się coroczny finał KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK dla klas I-III. Organizatorem konkursu była p. Renata Sawicka. W jury zasiadły panie: Helena Warrzyńska, Beata Janczewska i Anna Wołek. Konkurs miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy wygrali w etapach klasowych. Łącznie do finału przystąpiło 12 dzieci, które zaśpiewały:

Zmieniony ( 19.01.2019. )
Czytaj całość…
 
27 finał WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.01.2019.

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Tuchorzy podjęła się organizacji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, któremu towarzyszyło moc atrakcji. Tradycyjnie przy sali wiejskiej w Tuchorzy zgromadziły się tłumy, by wspierać fundację Jerzego Owsiaka. Na miejscu skosztować było można z przepysznej grochówki, na którą produkty składali się wszyscy pracownicy szkoły i pozyskani sponsorzy, a wykonanie należało do obsługi kuchni szkoły. Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której smakowano przepysznych ciast upieczonych przez Rodziców naszych uczniów. Oprócz tego dzieci mogły udekorować swoje buźki pięknymi malunkami, czy zakupić skręcony balon. Najwięcej emocji towarzyszyło licytacji, podczas której zebrano najwięcej, bo aż 7360,90 zł. Atrakcjami towarzyszącymi tej imprezie były występy uczniów naszej szkoły, gości, pieczenie kiełbasek przy ognisku. Każdy mógł podziwiać i zakupić prace plastyczne wykonane przez dzieci. Gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców, nauczycieli, pracowników, uczniów, wolontariuszy oraz wielu sponsorów, nie udałoby się zebrać tak pokaźnej sumy 20345,20 zł. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim, a w szczególności (kolejność przypadkowa):

Zmieniony ( 23.01.2019. )
Czytaj całość…
 
Spotkanie z kolędą PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
30.12.2018.

Okres świąteczny to szczególny czas. Dlatego postanowiliśmy zorganizować 27 grudnia 2018 r. kolejne już „Spotkanie z kolędą”. Tym razem zostało ono zorganizowane w sali wiejskiej w Boruji przy pomocy sołtysa pana P. Kardaszewskiego, Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń z Boruji. Miało ono również szczególny charakter, ponieważ oprócz jasełek przedstawionych przez uczniów naszej szkoły, występów przedszkolaków i Tuchorzaków gościliśmy również zespół muzyczny z Białorusi i zespół Perły. Dzięki gościom mogliśmy posłuchać innego rodzaju muzyki, która podtrzymała w nas radość świątecznych dni.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: zastępca przewodniczącego Rady Gminy – Wiesław Żydzik, dyrektor GOK-u - Agnieszka Kędziora, dyrektor GZEASU – Eliza Filipowska, radny gminy – Stanisław Jedliński oraz sołtysi okolicznych wsi. Przy kawie i ciastku, upieczonym przez naszych rodziców, spędziliśmy miło i przyjemnie popołudnie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

Czytaj całość…
 
Spektakl w szkole muzycznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
21.12.2018.

Dnia 20 grudnia 2018 roku klasy IV i V wyjechały do Zbąszynia do Szkoły Muzycznej na świąteczny koncert. Uczniowie mieli okazję zobaczyć spektakl słowno-muzyczny pod tytułem "Dziadek do orzechów". Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie .Wśród występujących byli także uczniowie naszej szkoły. Brawa dla nich!!!

A. SZ.

 
Zmieniony ( 21.12.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 422
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de