Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
03.07.2020.
Wydarzenia
Ślubowanie i pasowanie na ucznia PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.11.2019.

30 października 2019 r. odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia. Na tę okoliczność przybyli rodzice i zaproszeni goście. Uroczystość prowadzili starsi koledzy pierwszoklasistów - Zuzanna Sawicka i Emil Przybyła. „Dawne maluchy” musiały zdać egazmin, czyli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby być pasowanymi na uczniów. Pierwszaki były dobrze przygotowane i świetnie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami. Pani Dyrektor dokonała aktu Pasowania na Uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchorzy. Wręczyła też legitymacje szkolne.

Czytaj całość…
 
Klasy pierwsze kochają przyrodę! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.11.2019.

W klasach pierwszych – kontynuując działania z zerówek – dbamy o rozwój świadomości ekologicznej naszych uczniów oraz uczymy jak kochać przyrodę.

Obie klasy pierwsze wybrały się na grzybobranie. Dzieci podziwiały piękno jesiennego lasu, ale również poznały tajniki wiedzy na temat życia tego niezwykłego ekosystemu. Wspólnie obserwowaliśmy zwierzęta, rośliny, różne gatunki grzybów i napotkane ciekawostki np. czaszkę zwierzęcia. Rozmawialiśmy o walorach przyrodniczych lasu i jego znaczeniu dla środowiska.

Czytaj całość…
 
Ognisko patriotyczne PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
03.11.2019.

Dnia 21 października 2019 r. odbyło się przed budynkiem świetlicy szkolnej drugie już ognisko mające na celu uczczenie odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi przodkowie musieli za wolność naszej Ojczyzny oddać życie, natomiast naszym obowiązkiem jest pamiętać o nich samych i ich czynach. Mamy ogromne szczęście, że żyjemy w wolnej Polsce i sami możemy decydować o swoim losie.

Losy Polaków z okresu walk o niepodległość przybliżył nam pan Szymon Ptak, nauczyciel z Liceum Ogólnokształcącego w Wolsztynie. Czas umiliły nas druhny z Harcerstwa Polskiego grą na gitarze i zabawami ruchowymi, jak również dziewczyny z naszego kółka muzycznego. Na koniec wszyscy upiekli kiełbaski nad ogniskiem.

Czytaj całość…
 
Drugi Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
26.10.2019.

Dnia 15 października obchodziliśmy w naszej szkole drugi Dzień Głośnego Czytania. Wszystko odbywało się na sali gimnastycznej, gdzie spotkały się wszystkie klasy nauczania i oddziały przedszkolne. Tym razem do wspólnego czytania zaprosiliśmy panią dyrektor szkoły Małgorzatę Sobel, proboszcza parafii Przemysława Kujawę i szkolnego kucharza Damiana Tomysa. Były zagadki literackie. Odwiedziły nas postacie bajkowe. Pani Bogumiła Kaczmarek przybliżyła nam wiadomości z życia lasu. Dzieci sprawdziły również poprawność segregowania przez siebie śmieci. Wszyscy bardzo dobrze się tego dnia bawili i mamy nadzieję, że kolejne dni będą odbywały się w kolejnych latach.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 469
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de