Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
19.12.2018.
Wydarzenia
Ślubowanie pierwszaków PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.11.2018.

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystość poprzedza wiele przygotowań. Wspólnie z wychowawcami i Rodzicami oraz starszymi kolegami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły i zaproszonymi Gośćmi. W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły w Tuchorzy odbyło się 11 października 2018 roku. W dniu Ślubowania już od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w czapki i stroje galowe, zaproszeni Goście, dekoracja Sali gimnastycznej oraz sprzęt nagłaśniający przyczyniły się do tego, aby Pasowanie było uroczystym momentem w życiu Pierwszaków. Występ artystyczny uczniów klas pierwszych, z duma zaśpiewany hymn, recytacja wierszy, złożenie uroczystego Ślubowania wzbudziły wzruszenie wśród Gości. Po uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom, legitymację szkolną i drobne upominki od Rodziców i starszych kolegów.

Czytaj całość…
 
Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
07.11.2018.

Dnia 23 października obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy Dzień Głośnego Czytania. Wszystko odbywało się na sali gimnastycznej, gdzie spotkały się wszystkie klasy nauczania i zerówki. Na początku organizatorzy przywitali wszystkich pięknym cytatem „Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości ”. W dalszej części bajkę przeczytała pani dyrektor Małgorzata Sobel i pani wicedyrektor Jolanta Pławińska. Były zagadki i inscenizacja znanych bajek. Na koniec uczniowie wysłuchali fragmentu bajki o Franklinie i kto chciał mógł narysować ciąg dalszy bajki. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni małymi upominkami, a prace wiszą na gazetce szkolnej. Wszyscy bardzo dobrze się tego dnia bawili i mamy nadzieję, że kolejne dni będą odbywały się w kolejnych latach.

Zmieniony ( 07.11.2018. )
Czytaj całość…
 
Archidiecezjalny konkurs misyjny PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.11.2018.

Dnia 15 października 2018 chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Archidiecezjalnym Konkursie Misyjnym „Mój szkolny kolega ze szkoły Beatrix w Indiach’’. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, jak również Departamentu Pomocy Humanitarnej Kancelarii Rady Ministrów oraz Zgromadzenia Słowa Bożego (Werbistów).

 

Celem konkursu było przybliżenie postaci o. Mariana Żelazka, misjonarza werbisty, wielkiego Polaka i patrioty oraz Jego działalności w przypadającą w tym roku 100 rocznicę Jego urodzin. Ponadto uczniowie na lekcjach katechezy mieli przybliżone dzieło, które o. Marian zapoczątkował, a mianowicie szkołę Beatrix, która jest fenomenem na skalę światową, ponieważ uczą się tam dzieci z rodzin dotkniętych trądem oraz dzieci z różnych rejonów Indii, co jest przełomem w traktowaniu osób trędowatych w Indiach. Dzieci miały również możliwość poznania kraju jakim są Indie oraz problemów z jakimi borykają się ich Hinduscy rówieśnicy.

Zmieniony ( 06.11.2018. )
Czytaj całość…
 
Ekoolimpiada PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.11.2018.

Związek Międzygminny Obra zaprosił 20 uczniów z klas trzecich nauczania zintegrowanego do udziału w Ekoolimpiadzie. Odbyła się ona 22 października 2018 r. na sali "Świtezianka" w Wolsztynie. Impreza miała charakter sportowo - rekreacyjny, połączony z udziałem w zabawach i konkursach związanych ze znajomością zasad selektywnej zbiórki odpadów, dbałością o środowisko naturalne oraz sposobami ekologicznego stylu życia.

Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali szkołę, tworząc zgraną drużynę dążącą do uzyskania wysokich wyników. Popisali się swoimi wiadomościami i umiejętnościami przed komisją konkursową. Wspólnymi silami wywalczyli wysoką pozycję, zdobywając II miejsce w powiecie. Do szkoły wrócili z pięknym pucharem oraz cennymi nagrodami książkowymi, które otrzymał każdy zawodnik. Ponadto dla najlepszych szkół ufundowano wycieczki do centrów edukacji ekologicznej, gdzie udamy się na wiosnę. Bardzo cieszymy się z udziału i wysokiej wygranej naszych uczniów oraz że dzieci rozumieją fakt, że liczy się udział grupy i wszyscy pracujemy na sukces całej drużyny.

Zmieniony ( 06.11.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 398
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de