Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
09.08.2020.
Wydarzenia
Bicie rekordu w resuscytacji oddechowo-krążeniowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.10.2019.

Dnia 16 października odbyło się po raz czwarty w naszej szkole bicie rekordu na największą lekcję uczestników resuscytacji oddechowo- krążeniowej. Dzięki pomocy strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchorzy i ratownikowi medycznemu Dawidowi Kmiecikowi udało nam się przeprowadzić akcję na 11 fantomach i mogło w niej uczestniczyć 110 uczniów i 9 nauczycieli. Oprócz samego bicia rekordu zaproszeni goście przedstawili zasady udzielenie pierwszej pomocy. Wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji serdecznie dziękujemy.


Zmieniony ( 19.10.2019. )
Czytaj całość…
 
Ekoolimpiada PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.10.2019.

17 października uczniowie klas III reprezentowali naszą szkołę w ,,Ekoolimpiadzie” zorganizowanej przez Związek Międzygminny ,,Obra”. Impreza odbyła się w Miejskiej Sali Sportowej ,,Świtezianka” i miała charakter sportowo-edukacyjny. Zawodnicy uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach; wszystkie dotyczyły znajomości zasad selektywnej zbiórki, dbałości o nasze naturalne środowisko itp. Konkurencje dostarczyły dzieciom mnóstwo emocji. Na początku był quiz wiedzowy, a potem zawody sportowe. Należało m.in. podawać plastikową butelkę oburącz do tyłu, segregować odpady, rzucać nakrętkami do celu, skakać w worku, biec z balonem na gazecie. Duch rywalizacji towarzyszył nie tylko uczniom, ale również opiekunom, którzy startowali w konkurencji toczenia papierowych kul kijem hokejowym.

Wprawdzie trzecioklasiści nie stanęli na podium, ale świetnie się bawili. Był to dzień pełen wrażeń.

Zmieniony ( 05.11.2019. )
Czytaj całość…
 
Na grzyby... PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.10.2019.

4 października uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Podróż odbyliśmy pieszo. Po wcześniejszej rozmowie dzieci wiedziały, że w lesie należy zachowywać się cicho, nie należy niszczyć roślin i grzybów oraz zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Las zachwycił nas wspaniałymi jesiennymi barwami. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa liściaste i iglaste. Zbieraliśmy grzyby. Czasem udało się nam usłyszeć śpiew ptaków albo odkryć ślady działania dzików. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły – każdy z koszykiem pełnym grzybów!


Czytaj całość…
 
MRU zdobyty! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.10.2019.

7 października klasy VI pojechały na wycieczkę po najbliższej okolicy. Uczniowie zwiedzili Międzyrzecki Rejon Umocniony, gdzie mieli okazję zobaczyć „zęby smoka”czyli zapory przeciwczołgowe, podziemne fortyfikacje, nietoperze itp. W drodze powrotnej nie mogli nie zauważyć ogromnej figury Chrystusa w Świebodzinie.


Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 28 z 469
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de