Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
19.09.2018.
Wydarzenia
Dzień Kobiet w Tuchorzy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.03.2018.

Dnia 11 marca na Sali Wiejskiej po raz kolejny mieliśmy okazję przygotować wspólnie z Tuchorzakami, Radą Sołecką wsi Tuchorza, Sołtysem Tuchorzy i Nowej Tuchorzy przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Młodzież z klasy II gimnazjum przygotwała spektakl pt. „Kopciuszek”. Były piękne dekoracje, kostiumy i oprawa muzyczna. Po części artystycznej odbył się poczęstunek, a następnie koncert Tuchorzaków. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie już również będzie takie udane.


Zmieniony ( 27.03.2018. )
Czytaj całość…
 
Rekolekcje 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
20.03.2018.

W Wielkim Poście, w dniach 14-16.03. 2018 r. w naszej szkole odbywały się rekolekcje szkolne. Uczniowie nauczania zintegrowanego oraz klasy IV –VI przebywali na swoich naukach w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w parku. Natomiast klasy VII i gimnazjaliści byli w kościele pw. Trójcy Świętej na cmentarzu. Rekolekcje prowadził Ojciec Janusz i Ojciec Wojciech. W czasie nauk Ojcowie zwrócili uwagę na to, jakimi jesteśmy ludźmi i co zrobić, aby stawać się coraz lepszymi. W ich kazaniach poznaliśmy jak jeszcze mocniej poznać i pokochać Pana Boga oraz drugiego człowieka. Słowa, które do nas kierowali były drogowskazem na drodze do nieba. Rekolekcjoniści przygotowali nas również do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Wspólnie się z nami modlili, a o. Wojciech uczył pięknych pieśni przygrywając na gitarze. Z radością przyjmowaliśmy każde ich słowa, które przybliżały nas do Chrystusa Pana. Ostatniego dnia, wszyscy razem czynnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Zmieniony ( 20.03.2018. )
Czytaj całość…
 
1918-2018 Niepodległa PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
20.03.2018.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia tej okrągłej daty rok ten został ogłoszony rokiem NIEPODLEGŁEJ. W całym kraju organizowane są wydarzenia upamiętniające dzieje Polski. Również w naszej szkole chcemy oddać cześć osobą, które walczyły o naszą wolność. Jest to również okazja do przypomnienia najważniejszych wydarzeń w dziejach Rzeczypospolitej. W tym celu przygotowaliśmy kącik na piętrze w głównym budynku pod hasłem NIEPODLEGŁA. Każda z klas w najbliższym czasie przygotuje wystawę dotyczącą historii Polski. Rozpoczęliśmy od prezentacji Żołnierzy Wyklętych, następnie klasy siódme przygotowały galerię zdjęć przedstawiających nasze miejscowości dawniej i dziś.

Mamy ogromne szczęście, że żyjemy w suwerennej i niepodległej Polsce. Nasi przodkowie często płacili najwyższą cenę- swoje życie, żebyśmy my mogli być wolni. PAMIĘTAJMY O TYM !

 
Opowieści o Jezusie Chrystusie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
12.03.2018.

ZIMOWE FERIE – CZAS NAJPIĘKNIEJSZYCH OPOWIEŚCI O JEZUSIE CHRYSTUSIE

Dnia 23 lutego, w ferie zimowe zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci nauczania zintegrowanego, a w szczególności dla klas trzecich. Miały one na celu jeszcze lepiej przygotować uczniów do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii Świętej. Spotkanie to składało się z trzech części. W pierwszej, dzieci z zaciekawieniem obejrzały najpiękniejsze opowieści o Jezusie Chrystusie. Były to trzy filmy:

  • „Skarby w niebie”
  • „Baranek Ofiarny – męka i śmierć Pana Jezusa”
  • „Chleb z nieba”.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 28 z 358
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de