Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
16.02.2019.
Wydarzenia
Święci w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
02.12.2018.

Miesiąc listopad to czas poświęcony szczególnie wszystkim świętym. W tym miesiącu pamiętamy o naszych zmarłych. Mamy też możliwość ofiarowania za nich odpustu zupełnego. Stąd nasze wędrówki na cmentarz w tym czasie.

Od świętych, którzy już są w Królestwie Niebieskim i my możemy się wiele nauczyć, pielgrzymując ku szczęściu wiecznemu. Dlatego na lekcjach religii poznawaliśmy sylwetki różnych świętych, naszych patronów. Przyglądaliśmy się ich życiorysom, tym jak żyli, a przede wszystkim zaś, jak pełnili wolę Pana Boga.

Czytaj całość…
 
Międzynarodowy Dzień Praw Dzieci PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
25.11.2018.

20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom, dlatego dzień ten ogłoszono Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. My świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole razem z organizacją UNICEF. Uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani na niebiesko – w kolorze UNICEFU. W każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia na temat praw dziecka i ich ochrony. Na koniec uczniowie wykonali plakaty lub „drzewka zasad”,  z których została stworzona wystawa na gazetce koło stołówki.

Czytaj całość…
 
Konkurs o Janie Pawle II PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
25.11.2018.
źródło: pl.wikipedia.org

Dnia 23 października o godzinie 8:00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II – „Promowanie Ojcostwa”. Organizatorem tego konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Świętnie.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat biografii i nauczania Jana Pawła II oraz rozbudzenie motywacji do wzorowania się na postaci św. Jana Pawła II.

Nasi uczniowie tworzyli drużynę składającą się z trzech osób. Byli to:

  • Blanka Banaszak z klasy 3a
  • Feliks Plotka z klasy 2b
  • Lena Janczewska z klasy 1a
Zmieniony ( 25.11.2018. )
Czytaj całość…
 
Oszczędzam w SKO, bo marzę o... PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
21.11.2018.
uczestnicy konkursu

W listopadzie członkowie SKO wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Oszczędzam w SKO, bo marzę o…” . Wpłynęło 11 prac. Pierwsze miejsce zdobyła ZUZIA FURMANIAK z kl.IIb, drugie AGATA ROŻEK z kl.IIIb, a trzecie Tatiana Materna z kl.IIb. Wyróżnienia otrzymały:

 

  • Jesika Nowak (kl.IIa),
  • Maja Skierecka (kl.Ia),
  • Samanta Janczewska (kl.IIIb),
  • Marysia Piosik (kl.IIa),
  • Natalia Zaklika (kl.IIa),
  • Natalia Rożek (kl.IIIb).
Zmieniony ( 21.11.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 28 z 412
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de