Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
24.06.2021.
Wydarzenia
Ognisko patriotyczne PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
03.11.2019.

Dnia 21 października 2019 r. odbyło się przed budynkiem świetlicy szkolnej drugie już ognisko mające na celu uczczenie odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi przodkowie musieli za wolność naszej Ojczyzny oddać życie, natomiast naszym obowiązkiem jest pamiętać o nich samych i ich czynach. Mamy ogromne szczęście, że żyjemy w wolnej Polsce i sami możemy decydować o swoim losie.

Losy Polaków z okresu walk o niepodległość przybliżył nam pan Szymon Ptak, nauczyciel z Liceum Ogólnokształcącego w Wolsztynie. Czas umiliły nas druhny z Harcerstwa Polskiego grą na gitarze i zabawami ruchowymi, jak również dziewczyny z naszego kółka muzycznego. Na koniec wszyscy upiekli kiełbaski nad ogniskiem.

Czytaj całość…
 
Drugi Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
26.10.2019.

Dnia 15 października obchodziliśmy w naszej szkole drugi Dzień Głośnego Czytania. Wszystko odbywało się na sali gimnastycznej, gdzie spotkały się wszystkie klasy nauczania i oddziały przedszkolne. Tym razem do wspólnego czytania zaprosiliśmy panią dyrektor szkoły Małgorzatę Sobel, proboszcza parafii Przemysława Kujawę i szkolnego kucharza Damiana Tomysa. Były zagadki literackie. Odwiedziły nas postacie bajkowe. Pani Bogumiła Kaczmarek przybliżyła nam wiadomości z życia lasu. Dzieci sprawdziły również poprawność segregowania przez siebie śmieci. Wszyscy bardzo dobrze się tego dnia bawili i mamy nadzieję, że kolejne dni będą odbywały się w kolejnych latach.

Czytaj całość…
 
Bicie rekordu w resuscytacji oddechowo-krążeniowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.10.2019.

Dnia 16 października odbyło się po raz czwarty w naszej szkole bicie rekordu na największą lekcję uczestników resuscytacji oddechowo- krążeniowej. Dzięki pomocy strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchorzy i ratownikowi medycznemu Dawidowi Kmiecikowi udało nam się przeprowadzić akcję na 11 fantomach i mogło w niej uczestniczyć 110 uczniów i 9 nauczycieli. Oprócz samego bicia rekordu zaproszeni goście przedstawili zasady udzielenie pierwszej pomocy. Wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji serdecznie dziękujemy.


Zmieniony ( 19.10.2019. )
Czytaj całość…
 
Ekoolimpiada PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.10.2019.

17 października uczniowie klas III reprezentowali naszą szkołę w ,,Ekoolimpiadzie” zorganizowanej przez Związek Międzygminny ,,Obra”. Impreza odbyła się w Miejskiej Sali Sportowej ,,Świtezianka” i miała charakter sportowo-edukacyjny. Zawodnicy uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach; wszystkie dotyczyły znajomości zasad selektywnej zbiórki, dbałości o nasze naturalne środowisko itp. Konkurencje dostarczyły dzieciom mnóstwo emocji. Na początku był quiz wiedzowy, a potem zawody sportowe. Należało m.in. podawać plastikową butelkę oburącz do tyłu, segregować odpady, rzucać nakrętkami do celu, skakać w worku, biec z balonem na gazecie. Duch rywalizacji towarzyszył nie tylko uczniom, ale również opiekunom, którzy startowali w konkurencji toczenia papierowych kul kijem hokejowym.

Wprawdzie trzecioklasiści nie stanęli na podium, ale świetnie się bawili. Był to dzień pełen wrażeń.

Zmieniony ( 05.11.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 32 z 475
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de