Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
15.02.2019.
Wydarzenia
Lekcja wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy Siedlec PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
21.11.2018.

Klasy ósme, aby lepiej poznać funkcjonowanie samorządu terytorialnego, a dokładniej gminnego udały się dnia 19 listopada 2018 r. do Urzędu Gminy w Siedlcu. Zapoznały się tam z organami gminy, jej zadaniami, jak również strukturami budżetu. Dowiedziały się w jakim wydziale można załatwić wybrane sprawy, wypełnić wniosek o wydanie dowodu osobistego. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które odpowiedzi udzielił zastępca wójta Hieronim Birk.

Czytaj całość…
 
Święto Pieczonego Ziemniaka PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
20.11.2018.

Dnia 12 października 2018r. klasy IIa i b spotkały się na ,,Bagnach Chorzemińskich”, aby przy ognisku obchodzić ,,Święto Pieczonego Ziemniaka”. Dzień był piękny, słoneczny, więc miło było spacerować ścieżką edukacyjną i słuchać ciekawostek o lesie, które przekazywał nam leśnik z Nadleśnictwa Wolsztyn. Następnie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy smaczne kiełbaski oraz ziemniaki. Niektóre dzieci pierwszy raz jadły ziemniaki z ogniska. Po posiłku leśniczy przeprowadził quiz wiadomości o lesie i nagrodził uczestników firmowymi ołówkami. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

E.May, I.Witkowska

Czytaj całość…
 
Cudze chwalicie, swego nie znacie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.11.2018.
Muzeum Roberta Kocha
Muzeum Roberta Kocha w Wolsztynie,
źródło: commons.wikimedia.org

Często wyjeżdżamy w inne rejony Polski czy Europy, zachwycamy się ich historią i walorami kulturalnymi, nie doceniając tego co mamy w najbliższej okolicy. Chcąc przybliżyć naszej młodzieży okolicę, w której mieszkamy dnia 13.11 klasy 4-6 wyjechały do Wolsztyna do Muzeum Roberta Kocha. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy z klocków lego przedstawiające sceny z powstania wielkopolskiego, uczestniczyli w prelekcji na temat historii Wolsztyna, a także odbyli zajęcia kartograficzne z starymi mapami naszej okolicy pt. „Palcem po mapie”. Podczas zabawy questy przeszli śladami powstania wielkopolskiego w Wolsztynie i poznali najważniejsze fakty z tym związane.


Zmieniony ( 17.11.2018. )
Czytaj całość…
 
Święto Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.11.2018.

9 listopada br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji patriotyzmu i historii, którą przygotowali dla nich 3-klasiści ze swoimi paniami.

Każda klasa oraz oddziały przedszkolne – przygotowała własną piosenkę patriotyczną oraz uczestniczyła w quizie, który pokazał zebranym, że nasze dzieci posiadają głęboką wiedzę na temat Polski, Jej historii i tradycji narodowych. Z wielką radością wszyscy uczestnicy recytowali wiersze patriotyczne, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania. Nasze dzieci znają legendę o ,,Lechu, Czechu i Rusie”, potrafią opowiedzieć o wybitnych polskich postaciach, wiedzą kim był Józef Piłsudzki, jak i gdzie powstał nasz hymn narodowy. Zarówno starsze jak i młodsze dzieci dobrze rozpoznawały zabytki polskich miast, flagi państw i symbole narodowe. Doskonale odpowiadały na pytania dotyczące naszej małej Ojczyzny – wsi, gminy województwa.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 32 z 412
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de