Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
19.12.2018.
Wydarzenia
Akcja zbiórki kasztanów PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
21.10.2018.

Akcja zbiórki kasztanów i żołędzi zakończona!!! Dziękuję uczniom, rodzicom i wychowawcom za aktywne włączenie się do tegorocznej akcji zbiórki kasztanów i żołędzi ! Wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 4 tony!

Dzięki wieloletniej współpracy z leśniczym – panem Andrzejem Szymankiewiczem – wszystkie zostaną sprzedane do koła Łowieckiego "Drop”.

Dziękuję, że pomagacie leśnikom dokarmiać zwierzęta w tak trudnym dla nich okresie zimowym.

Organizator akcji: Bogumiła Kaczmarek

 
Życie bobrów PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
21.10.2018.

W dniu 10 października 2018 r. w ramach zajęć Kółka Ekologicznego udaliśmy się obserwować życie bobrów , które utworzyły tamę na kanale.

Bobry to największe z gryzoni, ich długość ciała może sięgać do metra długości. Masa ciała bobra może wynosić od 18 do nawet 30 kilogramów. Zwierzęta te posiadają charakterystyczny ogon, który jest spłaszczony, stosunkowo szeroki i pokryty łuskami. Długość ogona może wynosić nawet 30 cm, a szerokość około 20 cm. Bobry swój ogon wykorzystują podczas budowy tam, przyklepując nim resztki błota i znalezione gałęzie. Dzięki silnym siekaczom bobry potrafią ściąć bardzo grube drzewa, o średnicy nawet jednego metra. Od roku obserwujemy jak te zwierzęta rozbudowują swoje miejsce do życia i powoli powiększają obszar swojego żerowania - zabierając tym samym teren łąki przy kanale. Bobry to zwierzęta objęte ochrona - dlatego rolnicy - mimo wyrządzanej szkody nie reagują.

Zmieniony ( 21.10.2018. )
Czytaj całość…
 
Akcja resuscytacja. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.10.2018.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekordzie w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz szósty zorganizowała wielką lekcję udzielania pomocy, która polega na biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób. Do tej pory ustanawiano rekordy krajowe. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Sercowych”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Zmieniony ( 18.10.2018. )
Czytaj całość…
 
Wielkopolski Pociąg do Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.10.2018.

Rok ten jest szczególny w naszej historii. Dokładnie 100 lat temu naszym rodakom udało się wywalczyć niepodległość i odzyskać wolność po 123 latach niewoli. Będąc tego w pełni świadomi chcemy w szczególny sposób uczcić to wydarzenie i jednocześnie oddać hołd naszym przodkom za ich waleczność, odwagę i niezłomność. Jest to również okazja, aby zaszczepić w najmłodszych patriotyzm i miłość do naszej ojczyzny. W naszej szkole przewidzieliśmy sporo działań związanych z tym wydarzeniem, ale również korzystamy z propozycji innych instytucji, którym przyświeca ten sam cel.

W sobotnie popołudnie 13 października 2018 r. udaliśmy się do Wolsztyna celem zobaczenia Wielkopolskiego pociągu do Niepodległości. W części wojskowej historycznej składu pociągu zobaczyliśmy umundurowanie, wyposażenie broni Powstańców Wielkopolskich z pierwszych dni walk oraz ubiory Armii Wielkopolskiej wg rozkazu Dowództwa Głównego z 21 stycznia 1919 roku, lazaret polowy Armii Wielkopolskiej z okresu powstania. Broń ciężka wyeksponowana była na dwóch platformach. Mieliśmy możliwość z bliska obejrzeć ówczesną broń. Z wszystkim zapoznał nas prelegent Piotr „Kruszyna” Kaźmierczak. Na koniec udało nam się odbyć krótką przejażdżkę w zabytkowych wagonach z grupami rekonstrukcyjnymi.

Zmieniony ( 15.10.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 32 z 398
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de