Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
02.07.2020.
Wydarzenia
Dzień Chłopaka w Ib PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.10.2019.

Dzień 30 września w klasie 1b był pełen niespodzianek, szczególnie dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka. Trójka klasowa we współpracy z wszystkimi rodzicami zakupiła dla chłopców kubki z napisem „Chłopcy jak z bajki” oraz słodkości. Dziewczynki – koleżanki z klasy wręczyły naszym urwisom prezenty. Mamy dodatkowo upiekły mufinki dla całej klasy. Było pysznie i słodko! Dziękujemy!

Czytaj całość…
 
Nad jeziorem Brajec PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
01.10.2019.

W piątek 27 września 2019 r., kl.V b pojechała rowerami nad jezioro Brajec. Obeszliśmy wokół jezioro a przy okazji nazbieraliśmy koszyk grzybów. Razem z nami wybrała się p. Renata Sawicka.

 
Sprzątanie Świata - Polska PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.09.2019.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska. Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie świata – Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

Zmieniony ( 23.09.2019. )
Czytaj całość…
 
Narodowe czytanie - nowele polskie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.09.2019.

Nasza szkołą w tym roku po raz drugi przystąpiła do akcji NARODOWE CZYTANIE, nad którą honorowy patronat objęła Para Prezydencka.

12 września w klasach IV-VIII wychowawcy swoim uczniom przeczytali fragment noweli Marii Konopnickiej pt. „Dym”. Zajęcia miały charakter pikniku czytelniczego, który odbywał się w pobliskim parku. Najmłodszym dzieciom wychowawcy w ramach tej akcji przeczytali wybraną baśń. Wszystkim uczniom naszej szkoły odbito pamiątkową pieczęć.

Zmieniony ( 22.09.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 32 z 469
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de