Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
24.02.2018.
Wydarzenia
Zbiórka karmy i żywności PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
20.10.2017.

Zbiórka karmy dla psów

Przez cały miesiąc wrzesień uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w zbiórkę karmy dla gminnych opuszczonych piesków. Akcja była również okazją do rozmów w klasach na temat odpowiedzialności za swoje zwierzęta oraz tego jak jeszcze można pomóc opuszczonym i niechcianym zwierzętom. Wszystkim uczniom i ich rodzicom dziękujemy za włączenie się do zbiórki ;-)

Zbiórka żywności

Weekend 29 – 30 wrzesień to czas, kiedy w sklepach naszej gminy odbywała się zbiórka żywności dla banków żywności. Nasza szkoła również włączyła się do tego przedsięwzięcia. Byliśmy w sklepach w Kiełpinach, Starej Tuchorzy i Borui. Wszystkim, którzy wsparli potrzebujących DZIĘKUJEMY !!!!

 
Projekt Cyfrowobezpieczni PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
20.10.2017.

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” nazywany potocznie Cyfrowobezpieczni.pl, który jest współfinansowany ze środków budżetu państwa otrzymanych od Ministra Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu ,,Bezpieczna +" mającego na celu wspomaganie organów prowadzących szkoły w zapewnianiu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach w latach 2015-2018.

Projekt ten ma stanowić odpowiedź na problemy związane z coraz silniejszą obecnością technologii cyfrowych w życiu uczniów. Ze względu na bardzo dużą złożoność tego tematu, konieczne było zaplanowanie działań, które będą w systemowy sposób dotykały wszystkich aspektów zetknięcia się świata cyfrowego i polskiej szkoły. Temat ten maco najmniej dwa oblicza. Z jednej strony komputery, smartfony i ciągły dostęp do Internetu prowadzą do pojawiania się wielu zupełnie nowych zagrożeń, na które nie są przygotowane ani dzieci, ani rodzice ani system oświatowy. Z drugiej strony mądre wykorzystywane narzędzi cyfrowych w edukacji może prowadzić do bardzo dobrych efektów: większego zaangażowania uczniów, lepszych wyników edukacyjnych, rozwoju ciekawszego i bardziej aktywizującego środowiska nauki. Obie strony problemu są więc istotne dla szkoły i konieczne jest dobre wyważenie działań, tak aby zabezpieczyć dzieci przed zagrożeniami, a jednocześnie nie zniechęcić ich do korzystania z narzędzi cyfrowych.

Czytaj całość…
 
Bijemy rekord! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
20.10.2017.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekordzie w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz piąty zorganizowała taką wielką lekcję udzielania pomocy, która polega na biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób. Do tej pory ustanawiano rekordy krajowe. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Sercowych”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku. W 2013 roku w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. W 2014 było z nami 67 396 osób. W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! W 2016 roku w próbie uczestniczyło 66 745 osób. W tym roku do udziału w rekordzie przed wydarzeniem zgłosiło się 85 010 osób - ostateczną liczbę poznamy jednak w najbliższym czasie.

Czytaj całość…
 
Teatrzyk ekologiczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.10.2017.

Dnia 5 października 2017 r. dzieci z klas nauczania zintegrowanego wyjechały na teatrzyk ekologiczny do Wolsztyńskiego Domu Kultury.

Uczniowie poznali przygody chłopca Jasia, który chciał zostać Eko-Strażnikiem. Dzięki jego podróży pociągiem i przystankom na poszczególnych stacjach – aktorzy ze SP nr 3 w Wolsztynie przekazali małym widzom, jakie są zagrożenia dla naszej planety i jak należy dbać o środowisko naturalne. Na zakończenie spektaklu wszyscy widzowie otrzymali pamiątkową kartkę od organizatora - ZMO w Wolsztynie. Wróciliśmy pełni wrażeń!

B. Kaczmarek, R. Sawicka

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 36 z 322
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de