Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
25.05.2019.
Wydarzenia
Konkurs "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.12.2018.

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, maluchy otrzymały album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego czytania (min.10 min.) dowolnej książki, udokumentowane podpisem rodzica , otrzymywały od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Następnie nauczycie przeprowadzili na zajęciach głośne czytanie z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie.

Czytaj całość…
 
Dyktando "Niepodległa" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.12.2018.

13 listopada 2018 r. w ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły pisali dyktando konkursowe. Odbyło się one w trzech kategoriach:

  • klasy II i III,
  • klasy IV – VI,
  • klasy VII i VIII oraz III gimnazjum.
Czytaj całość…
 
Święci w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
02.12.2018.

Miesiąc listopad to czas poświęcony szczególnie wszystkim świętym. W tym miesiącu pamiętamy o naszych zmarłych. Mamy też możliwość ofiarowania za nich odpustu zupełnego. Stąd nasze wędrówki na cmentarz w tym czasie.

Od świętych, którzy już są w Królestwie Niebieskim i my możemy się wiele nauczyć, pielgrzymując ku szczęściu wiecznemu. Dlatego na lekcjach religii poznawaliśmy sylwetki różnych świętych, naszych patronów. Przyglądaliśmy się ich życiorysom, tym jak żyli, a przede wszystkim zaś, jak pełnili wolę Pana Boga.

Czytaj całość…
 
Międzynarodowy Dzień Praw Dzieci PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
25.11.2018.

20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom, dlatego dzień ten ogłoszono Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. My świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole razem z organizacją UNICEF. Uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani na niebiesko – w kolorze UNICEFU. W każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia na temat praw dziecka i ich ochrony. Na koniec uczniowie wykonali plakaty lub „drzewka zasad”,  z których została stworzona wystawa na gazetce koło stołówki.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 36 z 422
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de