Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
19.12.2018.
Wydarzenia
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
01.10.2018.

Tradycyjnie, jak co roku, od pierwszych dni września uwaga uczniów naszej szkoły skupiła się na kampanii wyborczej do samorządu szkolnego. Kandydaci przygotowali programy i plakaty zachęcające społeczność szkolną do głosowania.

Dnia 27 września 2018 r. odbyły się demokratyczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Każdy z uczniów po adnalezieniu swojego nazwiska na karcie i złożeniu podpisu mógł oddać głos na swojego kandydata. Nastepnęgo dnia komisja złożona z przedstawicieli uczniów oraz opiekuna samorządu przeliczyła głosy, spisała protokół a następnie ogłosiła wyniki. Radę Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym stanowią:

Zmieniony ( 05.10.2018. )
Czytaj całość…
 
Rajd rowerowy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
01.10.2018.

28 września grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tuchorzy wraz z opiekunkami p. Jolantą Pławińską i Dorotą Gwardzik udała się w kolejny już rajd rowerowy pod hasłem "Śladami historii". Cykl rajdów organizowany jest z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Tym razem uczniowie odwiedzili mogiły powstańców wielkopolskich znajdujące się na przykościelnym cmentarzu w Zakrzewie. W Borui natomiast młodzież mogła zobaczyć stary ewangelicki cmentarz.

Zmieniony ( 01.10.2018. )
Czytaj całość…
 
Festyn w Tuchorzy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.09.2018.

8 września 2018 r. przy sali wiejskiej w Tuchorzy odbył się festyn. Jak co roku tak i tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuchorzy mieli możliwość wystąpienia na scenie między innymi przed swoimi rodzicami i znajomymi. Nasze koleżanki, koledzy i my wystąpiliśmy z popisami wokalnymi i tanecznymi. Szkoła włączyła się także w narodowe czytanie pod patronatem pary prezydenckiej „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Rozpoczęła Małgorzata Sobel - dyrektor szkoły, kolejne fragmenty w wyjątkowym wykonaniu przedstawiły: Agnieszka Kędziora – dyrektor Biblioteki Publicznej w Siedlcu, absolwentka naszej szkoły – Julia i uczennice: Oliwia i Julia.

Podczas trwania festynu zbieraliśmy pieniądze na pomoc chorym: dla Małgosi i Maika oraz na szafki na korytarz w szkole. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, za mile spędzony czas i za każdą złotówkę.

Emilia i Julia

Czytaj całość…
 
"Mały Samorząd" informuje PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
25.09.2018.

13 września przybył do nas pan policjant – aspirant Miśko, który opowiedział dzieciom jak należy zachować się na drodze, dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz unikać zagrożeń w domu i w szkole. Pokazał też uczniom wyposażenie policjanta oraz motor, którym przyjechał.

21 września powitaliśmy ,,Panią Jesień” strojami w jesiennych barwach, zabawami i słodyczami, którymi Pani Jesień i jej pomocnice poczęstowały wszystkie dzieci. Klasy trzecie wykonały przepyszne jesienne przekąski: sałatki owocowe i warzywne, szaszłyki oraz dekoracyjne cuda- "owocowe jeżyki”.

B. Kaczmarek – R. Sawicka

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 36 z 398
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de