Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
16.02.2019.
Wydarzenia
Nieskończenie Niepodległa PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.11.2018.

Dnia 9 listopada 2018 r. w naszej szkole również uczciliśmy 100 –rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W klasach nauczania zintegrowanego i oddziałów przedszkolnych odbył się piknik z Niepodległą, podczas którego śpiewano pieśni patriotyczne, rozwiązywano zagadki, a klasy 3 przygotowały akademię. O godzinie 11.11 cała szkoła zebrała się pod salą wiejską w Tuchorzy, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, a klasy 1-3 i oddziały przedszkolne wykonały żywą flagę. Następnie klasy 4-8 i gimnazjum uczestniczyły w akademii przygotowanej przez klasy 8.

Zmieniony ( 17.11.2018. )
Czytaj całość…
 
Pasowanie na obywatela gminy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.11.2018.

Dnia 4 października 2018 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcu odbyło się Pasowanie na Honorowego Obywatela Gminy pierwszaków z Tuchorzy. Uczniowie w obecności Wójta Gminy Jacka Kolesińskiego oraz zaproszonych gości zostali przyjęci do grona obywateli. Dla wielu z nich było to pierwsze tak ważne wydarzenie. Każde dziecko otrzymało dyplom i upominki od Wójta. Przedstawicielka banku wręczyła wszystkim książeczki SKO z pierwszą wpłatą, a pan policjant ubrał dzieci w kamizelki odblaskowe. Po uroczystości wszyscy udali się zwiedzić Posterunek Policji w Siedlcu. Dzieci pod opieką wychowawców zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Maria Karwatka, Magdalena Kwinto

Czytaj całość…
 
Ślubowanie pierwszaków PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.11.2018.

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystość poprzedza wiele przygotowań. Wspólnie z wychowawcami i Rodzicami oraz starszymi kolegami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły i zaproszonymi Gośćmi. W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły w Tuchorzy odbyło się 11 października 2018 roku. W dniu Ślubowania już od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w czapki i stroje galowe, zaproszeni Goście, dekoracja Sali gimnastycznej oraz sprzęt nagłaśniający przyczyniły się do tego, aby Pasowanie było uroczystym momentem w życiu Pierwszaków. Występ artystyczny uczniów klas pierwszych, z duma zaśpiewany hymn, recytacja wierszy, złożenie uroczystego Ślubowania wzbudziły wzruszenie wśród Gości. Po uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom, legitymację szkolną i drobne upominki od Rodziców i starszych kolegów.

Czytaj całość…
 
Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
07.11.2018.

Dnia 23 października obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy Dzień Głośnego Czytania. Wszystko odbywało się na sali gimnastycznej, gdzie spotkały się wszystkie klasy nauczania i zerówki. Na początku organizatorzy przywitali wszystkich pięknym cytatem „Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości ”. W dalszej części bajkę przeczytała pani dyrektor Małgorzata Sobel i pani wicedyrektor Jolanta Pławińska. Były zagadki i inscenizacja znanych bajek. Na koniec uczniowie wysłuchali fragmentu bajki o Franklinie i kto chciał mógł narysować ciąg dalszy bajki. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni małymi upominkami, a prace wiszą na gazetce szkolnej. Wszyscy bardzo dobrze się tego dnia bawili i mamy nadzieję, że kolejne dni będą odbywały się w kolejnych latach.

Zmieniony ( 07.11.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 36 z 412
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de