Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
19.09.2018.
Wydarzenia
Bal Karnawałowy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
04.03.2018.

Bal karnawałowy dla dzieci z młodszych klas to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 7. lutego 2018 r., na Sali wiejskiej w Tuchorzy, odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Na Sali spotkać można było wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów oraz spidermana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkie dzieci do tańca przygotowaną muzyką. Pomagały mu w tym dwie maskotki – hipopotam i tygrysek. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc wspólnie z paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas krótkiego odpoczynku dzieci poczęstowano słodkimi drożdżówkami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Czytaj całość…
 
Dzień Babci i Dziadka w 2b PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
01.03.2018.

Jak co roku oddziały przedszkolne oraz klasa 2b, chcąc uczcić tak szczególny dzień zaprosiły szanownych Dziadków do naszej szkoły. Wnukowie ze swoimi paniami przygotowały dla gości występy artystyczne oraz wykonane „sercem” i małymi raczkami upominki. Dzieci choć stremowane pięknie wystąpiły przed tak zacną publicznością.

Dziękujemy Wam – kochane Babcie i kochani Dziadkowie, że przybyliście uczcić ten ważny dzień ze swoimi wnukami. Dziękujemy również mamom za pomoc podczas uroczystości, upieczenie pysznych ciast oraz dowiezienie dziadków.

Wychowawczynie: Bogumiła Kaczmarek, Anna Przybyła, Magdalena Błoszyk

Czytaj całość…
 
Warsztaty "Świat Emocji" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
01.03.2018.

Dnia 9 lutego do naszej szkoły przyjechali zaproszeni przez Panią Agnieszkę Drzewiecką goście Pan Adam Bojakowski i Pan Dawid Zawada z Centrum Działań Profilaktycznych. W warsztatach wzięły udział klasy 0A i 0B, IIIA i IIIB, VA i VB. Tematyka była dostosowana do wieku dzieci. W grupach 0A i 0B odbyły się zajęcia warsztatowe na temat ,,Świat emocji”. Podczas zajęć dzieci uczyły się rozpoznawania emocji i sposobu kontrolowania ich oraz rozpoznawania dobra i zła. Najbardziej atrakcyjne dla dzieci okazały się zajęcia z przeciąganiem liny. Podczas których dzieci zrozumiały, że ważna jest praca zespołowa, bycie razem a nie przeciwko sobie. W klasach III i V zajęcia warsztatowe odbyły się na temat "Media elektroniczne – profilaktyka” zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo ciekawy i różnorodny sposób. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w nich i chętnie współpracowali. Mamy nadzieje, że warsztaty wszystkim się podobały.

Dorota Gwardzik, Anna Przybyła

Czytaj całość…
 
Ferie na pływalni PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.02.2018.

W czasie ferii 13 i 15 lutego 2018 dwie grupy uczniów z naszej szkoły (starsza i młodsza) spędziły aktywnie czas na pływalni miejskiej w Zielonej Górze. Każdy znalazł coś dla siebie, ale największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie i "balon".

Wyjazd zakończyliśmy uzupełnieniem kalorii w nowo oddanym Mc Donald's w Sulechowie.

WWP.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 36 z 358
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de