Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
24.02.2018.
Wydarzenia
Wyjazd na lodowisko PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
12.02.2008.

Dnia 30 stycznia 2008 roku tuchorska młodzież, po raz kolejny, pojechała na lodowisko do Zielony Góry.

Dwie godziny pobytu na lodzie dało wiele sportowych wrażeń, tym bardziej że dla wielu uczestników tej wycieczki był to pierwszy kontakt z jazdą na łyżwach. Oczywiście chciałoby się jeszcze dłużej, ale zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia warsztatu klubu żużlowego, gdzie poznaliśmy motocykle różnych kategorii, tej już nie białej a raczej czarnej dyscypliny sportu.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Dzięki tej z kolei wizycie, młodzież startująca w Konkursie Wiedzy Pożarniczej miała okazję poszerzenia wiadomości przydatnych w tym konkursie.

Zmieniony ( 12.02.2008. )
Czytaj całość…
 
Szkolny konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
07.04.2004.
31 marca w poniedziałek dzieci z klas 1-3 zaprezentowały swe umiejętności w szkolnym konkursie recytatorskim. Panie uczące w klasach 1-3 przeprowadziły eliminacje. W wyniku klasowych konkursów wyłoniły po trzech reprezentantów  z każdej klasy. Dzieci recytowały różne wiersze, od bardzo popularnych, do mniej znanych. Nie zabrakło oczywiście najbardziej znanych, bliskich dzieciom poetów dla dzieci: Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Weronika Janiszewska zaprezentowała wiersz współczesnej poetki Alicji Patey-Grabowskiej zaprzyja?nionej z miastem Wolsztyn, w którym autorka opisuje piękno tego miasteczka.

Po krótkiej naradzie jury podliczyło punkty i wybrało najlepszych.

  • W kategorii klas I
    • I miejsce zajęła Wiktoria Sawicka - kl. Ib
    • II miejsce - Oskar Kasprzyk - kl. Ia
    • III miejsce - Weronika Ciążyńska - kl. Ia
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 81 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 321 - 322 z 322
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de