Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
19.04.2019.
Wydarzenia
Młody Artysta PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
13.06.2011.
Laureaci konkursu

Dnia 07.06.2011 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy odbył się V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny: „Młody Artysta”. Organizatorem konkursu były Maria Karwatka i Renata Sawicka. Otwarcia imprezy dokonała pani Małgorzata Sobel – zastępca dyrektora.

Tematem tegorocznego konkursu było ukazanie uroków Tuchorzy. Inspiracją do tematu była rocznica 700-lecia istnienia miejscowości. Z tej okazji została zorganizowana wystawa prac wykonanych przez artystę z Siedlca – Pana Wiesława Matysika, artystów zagranicznych oraz uczniów, którzy w swoich pracach uwiecznili zabytki i ciekawe miejsca w Tuchorzy. Po obejrzeniu wystawy uczestnicy konkursu z Belęcina, Chobienic, Siedlca, Kopanicy i Tuchorzy przystąpili do pracy. Zadaniem było wykonać pracę plastyczna wylosowanych obiektów: kościoła, szkoły, plebani – dowolną techniką plastyczną. Sami dokonali lokalizacji, wykonując dzieło w plenerze. W trakcie rysowania dopisywała piękna i słoneczna pogoda.

Zmieniony ( 12.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Ekologia na co dzień PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
13.06.2011.

W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy od lat propagujemy edukację i działania proekologiczne. Działamy planowo i systematycznie. Czuwają nad tym nie tylko nauczycielki biologii i przyrody: Bożena Nowak i Bogumiła Kaczmarek - ale całe grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługi.

Przez cały rok szkoła segreguje odpady. Prowadzimy zbiórkę surowców niebezpiecznych – zużytych baterii, które przekazujemy do Związku Międzygminnego Obra w Wolsztynie.

Zmieniony ( 12.10.2011. )
Czytaj całość…
 
WOŚP po raz 19. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.01.2011.

XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W TUCHORZY – 9. 01. 2011 r.

Kolejny już raz – szkoła w Tuchorzy była organizatorem finału WOŚP. Jak wszystkim wiadomo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera i wykorzystuje najnowocześniejsze technologie medyczne – pomagając lekarzom w ratowaniu ludzkiego życia. W tym roku kwestowaliśmy dla dzieci z chorobami nerek.

Imprezę, która odbyła się na Sali Wiejskiej – zaingerował występ młodzieżowego zespołu muzycznego, którego członkami są po części absolwenci naszej szkoły. Wielkim powodzeniem cieszyły się występy naszych uczniów oraz przedszkolaków, które zgromadziły liczną widownię. Atrakcją była oczywiście aukcja prac dzieci, kawiarenka z przepysznymi ciastami upieczonymi przez mamy, grochówka, ugotowana przez pracowników kuchni szkolnej, do której produkty ufundowali pracownicy szkoły oraz kącik kosmetyczny, w którym elegantki w różnym wieku korzystały z usług kosmetyczki. Najwięcej emocji – jak zawsze wywoływały kolejne części licytacji.

Zmieniony ( 24.09.2011. )
Czytaj całość…
 
Dobroczynna akcja PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
04.06.2010.

22 mają br. w Tuchorzy odbyła się zbiórka złomu i aluminium. Inicjatorem akcji były klasy V a i VI a. Uczniowie wspólnie pracowali przy rozwieszaniu plakatów i roznoszeniu ulotek dotyczących zbiórki, a także w samym zbieraniu złomu. Akcja ta miała swój szlachetny cel, ponieważ cały dochód ze sprzedaży złomu został przeznaczony na rehabilitację Małgosi Załuckiej, małej mieszkanki naszej wioski, która wymaga specjalistycznej i fachowej opieki medycznej. Z radością przekazaliśmy zebrane środki rodzicom Małgosi, których wartość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak ofiarnie zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie i jednocześnie zapewniamy, że na tym nie poprzestaniemy i postaramy się jeszcze pomóc Małgosi.

Organizatorzy akcji.

Zmieniony ( 30.08.2011. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 333 - 336 z 419
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de