Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
24.06.2021.
Wydarzenia
Sprzątanie Świata - Polska PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.09.2019.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska. Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie świata – Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

Zmieniony ( 23.09.2019. )
Czytaj całość…
 
Narodowe czytanie - nowele polskie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.09.2019.

Nasza szkołą w tym roku po raz drugi przystąpiła do akcji NARODOWE CZYTANIE, nad którą honorowy patronat objęła Para Prezydencka.

12 września w klasach IV-VIII wychowawcy swoim uczniom przeczytali fragment noweli Marii Konopnickiej pt. „Dym”. Zajęcia miały charakter pikniku czytelniczego, który odbywał się w pobliskim parku. Najmłodszym dzieciom wychowawcy w ramach tej akcji przeczytali wybraną baśń. Wszystkim uczniom naszej szkoły odbito pamiątkową pieczęć.

Zmieniony ( 22.09.2019. )
Czytaj całość…
 
Apel porządkowy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.09.2019.

5 września 2019 roku odbył się pierwszy apel porządkowy w naszej szkole. Pani dyrektor Małgorzata Sobel przypomniała zasady zachowania się w szkole i podczas drogi do domu. Zapoznała z nowym systemem oceniania zachowania. Wręczyła również nagrody uczniom, którzy zdobyli wyróżnienie w konkursie „Ja za 20 lat”, który był organizowany w ramach tegorocznej ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Uczniowie wyróżnieni to: Wiktor Początek, Marta Tomiak, Igor Wróbel, Julia Raczkowiak, Julia Różycka, Alan Piszczek, Oliwia Rostek. Natomiast Aleksemu Sicie udało się zdobyć zaszczytne pierwsze miejsce i po odbiór nagrody uda się do głównej siedziby w Warszawie.

Czytaj całość…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego i otwarcie sali sportowej. PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.09.2019.

2 Września 2019 r. rozpoczął się kolejny rok szkolny. Dla naszej społeczności szkolnej był to szczególny dzień. Po mszy świętej wszyscy spotkali się przed budynkiem nowo wybudowanej sali gimnastycznej by uczestniczyć w uroczystym jej otwarciu.

Po przywitaniu przez panią dyrektor Małgorzatę Sobel głos zabrali zaproszeni gości m. in. wójt gminy Siedlec Jacek Kolesiński i starosta powiatu wolsztyńskiego Jacek Skrobisz. Ksiądz proboszcz Przemysław Kujawa poświęcił obiekt, aby przez wiele następnych lat służył całej społeczności lokalnej. Następnie uroczyście przecięto wstęgę. Uczniowie i absolwenci szkoły pod opieką nauczycieli przygotowali akademię. Po wielu latach starań w końcu nasza szkoła doczekała się pięknej hali sportowej. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

JP

Zmieniony ( 09.09.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 40 z 475
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de