Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
24.02.2018.
Wydarzenia
Sprzątanie świata PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.10.2017.

Chyba każdy wie, że należy dbać o naszą planetę, a co za tym idzie, nie śmiecić i segregować odpady. Ogólnie rzecz biorąc, dbać o środowisko. Aby choć trochę pomóc i odciążyć Ziemię, w wielu szkołach nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie organizowane są sprzątania świata. Sprzątanie Świata – Polska wywodzi się z Australii. Zapoczątkował je Ian Kiernan, który jest żeglarzem i biznesmenem. W 1994 roku, w Polsce akcję zainicjowała założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Zaangażowało się w nią około 40 milionów wolontariuszy.

Czytaj całość…
 
30 września - Dzień Chłopaka PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.10.2017.

Dnia 29.09 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopak. Wolontariusze naszej szkoły przygotowali cukierki z karteczkami, na których umieszczono miłe powitanie. Rano przy wejściu do szkoły każdy chłopiec otrzymał słodki upominek. Później w klasach pamiętały o tym święcie dziewczyny, które również przygotowały niespodzianki.

 
Rosną sobie grzybki w trawie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.10.2017.

Tak rosną – i patrzą na Świat ciekawie… Przekonały się o tym klasy drugie, które 15 września wybrały się ze swoimi paniami pieszo do lasu.

Las mieni się kolorowymi, jesiennymi barwami. Kwitnie liliowy wrzos, a grzyby w tym roku cieszą oczy przeróżnymi barwami kapeluszy. Aż trudno uwierzyć, że widzieliśmy je w kolorach: białym i czerwonym, bordowym, zielonym, żółtym. Przepiękna paleta tych barw – zadziwiła małych grzybiarzy. Oczywiście dzieci widziały jakie są zasady zachowania w lesie, a podstawową z nich jest ta, że nie niszczymy trujących grzybów, które stanowią nie tylko pożywienie dla zwierząt, ale są też niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania leśnego ekosystemu.

Czytaj całość…
 
Rajd rowerowy kółka ekologicznego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
01.10.2017.

Bagna Chorzemińskie to ścisły rezerwat przyrody – utworzony 5 maja 1959 roku – leżący nieopodal Chorzemina. Warto udać się tam na wycieczkę, ponieważ piękne otoczenie, lasy i czyste powietrze zachwycą miłośników rowerowych przejażdżek. W bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przebiega atrakcyjna dydaktyczna. Otoczonymi lasami rezerwat obejmuje torfowiska, w której runie torfowców spotkać można wiele gatunków roślin i zwierząt chronionych.

Zmieniony ( 01.10.2017. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 40 z 322
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de