Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
03.07.2020.
Wydarzenia
Uczniowie z Tuchorzy podziwiali Wielkopolski Park Narodowy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.06.2019.

14 czerwca br. klasy trzecie w nagrodę za zdobycie 2 miejsca w Turnieju ,,Ekolandia” – wyjechały na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach ekologiczno- przyrodniczych w Centrum Edukacji Ekologicznej - ,,Leśna Szkoła” w miejscowości Jeziory.

Po ciekawej prelekcji w sali audiowizualnej- pani przewodnik oprowadziła nas po ścieżce dydaktycznej WPN. Dzieci rozpoznawały zwierzęta i ich tropy oraz odgłosy ptaków w naturze. Z punktu widokowego podziwialiśmy piękno jeziora.

Zmieniony ( 18.06.2019. )
Czytaj całość…
 
Konkurs tańca PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.06.2019.

Dnia 10 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 na sali wiejskiej w Tuchorzy odbył się kolejny konkurs tańca. Wzięło w nim udział 10 zespołów i jedna osoba indywidualnie, razem ponad 50 osób. Konkurs odbył się w trzech kategoriach:

kl. I – III

  • I m. GREAN STARS
  • II m. BLANKA I JULIA
  • III m. SUPER DZIEWCZYNY
  • IV m. MARCELINA I WIKTORIA – WSZYSTKIE ZESPOŁY Z SP TUCHORZA
Czytaj całość…
 
Konkurs języka niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.06.2019.

W dniu 07. 06. 2019 r. odbył się XV Gminny Konkurs Języka Niemieckiego w Tuchorzy. Konkurs adresowany był do uczniów ze szkół Gminy Siedlec. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów znajomości języka niemieckiego, stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą oraz sprawdzenie się w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Uczestniczy pisali test w trzech kategoriach:

  • • klasy IV – VI;,
  • • klasy VII - VIII + klasa III gimnazjum, poziom III.0;
  • • klasa III gimnazjum, poziom III.1 .

Po godzinnym zmaganiu sie z testami, komisja wyłoniła zwycięzców.

Czytaj całość…
 
Konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
10.06.2019.

Światowy Dzień Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach dla przypomnienia głównych haseł konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.

Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów szkół z gminy Siedlec na kolejny już Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej, który od kilkunastu lat organizujemy w naszej szkole.

Jak co roku przyjechała do nas wspaniała młodzież, pasjonaci nauk przyrodniczych wraz ze swoimi nauczycielkami przyrody i biologii: paniami E. Weil, U. Rau i J. Rostkowską.


Zmieniony ( 11.06.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 40 z 469
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de