Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
16.02.2019.
Wydarzenia
Archidiecezjalny konkurs misyjny PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.11.2018.

Dnia 15 października 2018 chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Archidiecezjalnym Konkursie Misyjnym „Mój szkolny kolega ze szkoły Beatrix w Indiach’’. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, jak również Departamentu Pomocy Humanitarnej Kancelarii Rady Ministrów oraz Zgromadzenia Słowa Bożego (Werbistów).

 

Celem konkursu było przybliżenie postaci o. Mariana Żelazka, misjonarza werbisty, wielkiego Polaka i patrioty oraz Jego działalności w przypadającą w tym roku 100 rocznicę Jego urodzin. Ponadto uczniowie na lekcjach katechezy mieli przybliżone dzieło, które o. Marian zapoczątkował, a mianowicie szkołę Beatrix, która jest fenomenem na skalę światową, ponieważ uczą się tam dzieci z rodzin dotkniętych trądem oraz dzieci z różnych rejonów Indii, co jest przełomem w traktowaniu osób trędowatych w Indiach. Dzieci miały również możliwość poznania kraju jakim są Indie oraz problemów z jakimi borykają się ich Hinduscy rówieśnicy.

Zmieniony ( 06.11.2018. )
Czytaj całość…
 
Ekoolimpiada PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.11.2018.

Związek Międzygminny Obra zaprosił 20 uczniów z klas trzecich nauczania zintegrowanego do udziału w Ekoolimpiadzie. Odbyła się ona 22 października 2018 r. na sali "Świtezianka" w Wolsztynie. Impreza miała charakter sportowo - rekreacyjny, połączony z udziałem w zabawach i konkursach związanych ze znajomością zasad selektywnej zbiórki odpadów, dbałością o środowisko naturalne oraz sposobami ekologicznego stylu życia.

Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali szkołę, tworząc zgraną drużynę dążącą do uzyskania wysokich wyników. Popisali się swoimi wiadomościami i umiejętnościami przed komisją konkursową. Wspólnymi silami wywalczyli wysoką pozycję, zdobywając II miejsce w powiecie. Do szkoły wrócili z pięknym pucharem oraz cennymi nagrodami książkowymi, które otrzymał każdy zawodnik. Ponadto dla najlepszych szkół ufundowano wycieczki do centrów edukacji ekologicznej, gdzie udamy się na wiosnę. Bardzo cieszymy się z udziału i wysokiej wygranej naszych uczniów oraz że dzieci rozumieją fakt, że liczy się udział grupy i wszyscy pracujemy na sukces całej drużyny.

Zmieniony ( 06.11.2018. )
Czytaj całość…
 
Ognisko patriotyczne PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
02.11.2018.

Dnia 25.10.2018 odbyło się przed budynkiem świetlicy szkolnej ognisko mające na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi przodkowie musieli za wolność naszej Ojczyzny oddać życie, natomiast naszym obowiązkiem jest pamiętać o nich samych i ich czynach. Mamy ogromne szczęście, że żyjemy w wolnej Polsce i sami możemy decydować o swoim losie.

Losy Polaków z okresu walk o niepodległość przybliżył nam pan Maciej Myczka Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i lokalny historyk Dariusz Poszwiński. Czas umilili nam również członkowie zespołu męskiego „Tuchorzacy” i absolwenci szkoły, którzy przy akompaniamencie gitary śpiewali pieśni patriotyczne. Na koniec wszyscy upiekli kiełbaski nad ogniskiem.

Czytaj całość…
 
Dzien Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
25.10.2018.

Dnia 16 października we wtorek na sali wiejskiej odbyło się przedstawienie przygotowane przez klasę III gimnazjum z wychowawczynią i p. Anną Wołek, która dbała o oprawę muzyczną całości. Uczniowie wszystkich klas i nauczyciele mieli okazję wziąć udział w zabawnych lekcjach matematyki i języka polskiego, które były przeplatane piosenkami, a zakończone życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły. Całość uwiecznił taniec wykonany przez wszystkich zgromadzonych na sali.Zmieniony ( 25.10.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 40 z 412
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de