Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
16.02.2019.
Wydarzenia
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.06.2008.

Dnia 30 maja br. o godzinie 6 rano klasy Va, Vb i VIa  wyjechała na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Naszą przygodę zaczęliśmy od kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie, w drodze do kopalni złota w Złotym Stoku odwiedziliśmy Kłodzko (godna uwagi starówka twierdza). Wszyscy z utęsknieniem oczekiwaliśmy najważniejszego punktu programu, czyli zakwaterowania i obiadokolacji. O godz. 2200 mieliśmy teoretycznie ciszę nocną.

Następnego dnia wyruszyliśmy w kierunku Karłowa, aby „wspiąć” się na Szczelinie, potem błądziliśmy w labiryntach Błędnych Skał. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam kaplica czaszek w Czermnej, po której relaksowaliśmy się w uzdrowisku w Kudowie Zdroju. Po obiadokolacji mieliśmy dyskotekę i ognisko, po powrocie do pokoi niektórzy zaczęli się pakować inni wyczerpani wrażeniami poszli spać.

Wczesna pobudka (630 ), generalne porządki, zjedliśmy śniadanie, pożegnaliśmy się z lud?mi, którzy nas ugościli i wyruszyliśmy do Międzygórza. Kolejne schody nad wodospad Wilczki i do ogrodu bajek były dla niektórych wyczerpujące (aby nie rzec dobijające).

Zmieniony ( 07.11.2008. )
Czytaj całość…
 
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.05.2008.

6 maja klasy 2 gim. oraz 3a gim. pojechały na Wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Oto relacja z naszego jakże ciekawego wyjazdu:

6 maja:
O godz. 4:45 spod szkoły ruszyliśmy w długą drogę. W sumie do celu naszej podróży jechaliśmy jakieś 9h łącznie z przerwami. Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzić: Muzeum Orła Białego w Skarzysku-Kamienna, Dąb Bartek i Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęborku. Następnie udaliśmy się do "Jodłowego Dworu", miejsca, w którym spędzaliśmy noce. Tam zjedliśmy obiado-kolację po czym udaliśmy się do swoich pokoji. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale i tak nikt prędko nie zasnął. Młodzież do pó?na siedziała i rozmawiała.

Zmieniony ( 07.11.2008. )
Czytaj całość…
 
Rajdy rowerowe kółka ekologicznego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.05.2008.

W miesiącach kwietniu i maju czonkowie Kółka Ekologicznego uczestniczyli w rajdach rowerowych po okolicy.

Objechaliśmy naszą gminę zwiedzając ciekawe jej zakątki. Podziwialiśmy piękno przyrody. Zwracaliśmy też uwagę na zmiany krajobrazu spowodowane działalnością człowieka.

Każdego tygodnia organizujemy kolejne wypady.

Opiekun Kółka Ekologicznego - Bogumiła Kaczmarek

Zmieniony ( 14.09.2008. )
Czytaj całość…
 
Zaczarowany Świat Książek PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.05.2008.
W ciągu minionego roku szkolnego w ZSPiG w Tuchorzy odbywały się spotkania z ciekawą książką pod tytułem „Zaczarowany świat książek”. Co miesiąc od pa?dziernika do marca w świetlicy szkolnej przy rozpalonym kominku i blasku świec wprowadzałyśmy chętne dzieci w świat magii i tajemnic książek. Na każdym z tych spotkań uczestnicy poznawali utwory różnych autorów i różnych gatunków literackich. Wysłuchali znanych i mniej znanych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Spotkali się z Panem Andersenem i braćmi Grimm w ich baśniach. Poznali bajki i opowiadania o smokach gro?nych i sympatycznych. Czytanie było urozmaicane zabawami tematycznymi i pracami plastycznymi.
Zmieniony ( 16.06.2008. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 385 - 388 z 412
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de