Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
09.08.2020.
Wydarzenia
Zimowe szaleństwo! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
13.02.2020.

Coroczny wyjazd młodzieży ze szkół w Siedlcu, Chobienicach, Tuchorzy i Kopanicy na zimowisko do Przesieki stał się już tradycją. Pozytywnie nastawiona grupa składała się z pań: Krystyny Zwirn, Beaty Janczewskiej, Magdaleny Zwirn i Natalii Lupy, trzech wolontariuszy: Jakuba Sienkiewicza, Jana Jankowiaka, Oskara Kruszyńskiego oraz gromady ich podopiecznych uśmiechniętych od ucha do ucha.

Każdy z podróżujących wesołym autobusem spragniony był widoku prawdziwej zimy. Przesieka jak zwykle nie zawiodła, bo podczas naszego pobytu śnieg dał o sobie znać, a w powietrzu unosił się klimat rozpoczynających się ferii.

Czas na zimowisku umyka bardzo szybko, należy więc wykorzystać go maksymalnie. Priorytetem wśród różnych form aktywnego wypoczynku była nauka jazdy na nartach oraz na desce snowboardowej. Trzeba przyznać, że młodzież w siedleckiej gminie mamy naprawdę zdolną! Obozowicze z każdym dniem zdobywali nowe umiejętności! Z czystym sumieniem można stwierdzić, że stok "Karpatka" w Karpaczu należał do nich! Grupy doświadczonych narciarzy, "świeżaków narciarskich" i snowboardzistów pokazały, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych! Instruktorzy byli bardzo zadowoleni z naszych obozowiczów. „Złota młodzież” – mówiono. Nikt nie narzekał i wszyscy wzajemnie sobie pomagali. Pięknie się na to patrzyło! Podczas wyjazdu do Jeleniej Góry na lodowisko okazało się, że mamy również nieodkryte talenty! Nasza młodzież po prostu królowała wśród sportów zimowych!

Zmieniony ( 13.02.2020. )
Czytaj całość…
 
Misyjny Dzień Dziecka w Obrze PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.01.2020.

Dnia 11 stycznia 2020 odbył się w parafii pw. Św. Jakuba Wielkiego w Obrze Misyjny Dzień Dziecka, w którym wzięli udział nasi Kolędnicy Misyjni z Tuchorzy. Zbierali oni ofiary dla swoich rówieśników w Amazonii. Dzień ten rozpoczęli od wspólnego zwiedzania Muzeum Misyjnego. Mieli możliwość poznania wielu krajów, gdzie Ojcowie Oblaci spieszą z misyjną posługą. Następnie uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Balcerka. W homilii biskup podziękował wszystkim małym misjonarzom i ich opiekunom za trud kolędowania. Nie zabrakło również słowa powitalnego ks. Dawida Stelmacha – Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Poznańskiej oraz Sióstr Klawerianek.

Czytaj całość…
 
W drogę Amazonii pomóc mogę PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.01.2020.

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej i Parafii Świętej Trójcy w Tuchorzy. "W DROGĘ – AMAZONII POMÓC MOGĘ"

Z tym właśnie hasłem na ustach wyruszyli pod opieką katechetki Bogumiły Nowak, Kolędnicy Misyjni składający się z dwóch grup kolędniczych na ulice naszych wiosek Tuchorzy i Borui, aby nieść pomoc dzieciom w Amazonii. Swoje wielkie przygotowania do misyjnego kolędowania zaczęli od modlitwy, a następnie od małej lekcji geografii dotyczącej Amazonii, z której dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o krajach objętych wsparciem. Poznali potrzeby swoich rówieśników z Amazonii realizując temat: „W drogę – Amazonii pomóc mogę”. To wszystko jeszcze bardziej im uświadomiło, jak bardzo może być pomocny każdy z nich.

Zmieniony ( 29.01.2020. )
Czytaj całość…
 
Konkurs kolęd i pastorałek w klasach I-III PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
28.01.2020.

W dniu 9 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się coroczny finał SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK dla klas I-III. Organizatorem konkursu była p. Renata Sawicka. W jury zasiadły panie: Anna Wołek, Agnieszka Domagała i Bogumiła Nowak . Konkurs miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, uwrażliwianie na ich piękno, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie oraz radość wspólnego muzykowania. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy zostali wyłonieni w etapach klasowych. Łącznie do finału szkolnego przystąpiło 12 dzieci.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 469
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de