Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
09.04.2020.
Wydarzenia
Misyjny Dzień Dziecka w Obrze PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.01.2020.

Dnia 11 stycznia 2020 odbył się w parafii pw. Św. Jakuba Wielkiego w Obrze Misyjny Dzień Dziecka, w którym wzięli udział nasi Kolędnicy Misyjni z Tuchorzy. Zbierali oni ofiary dla swoich rówieśników w Amazonii. Dzień ten rozpoczęli od wspólnego zwiedzania Muzeum Misyjnego. Mieli możliwość poznania wielu krajów, gdzie Ojcowie Oblaci spieszą z misyjną posługą. Następnie uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Balcerka. W homilii biskup podziękował wszystkim małym misjonarzom i ich opiekunom za trud kolędowania. Nie zabrakło również słowa powitalnego ks. Dawida Stelmacha – Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Poznańskiej oraz Sióstr Klawerianek.

Czytaj całość…
 
W drogę Amazonii pomóc mogę PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.01.2020.

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej i Parafii Świętej Trójcy w Tuchorzy. "W DROGĘ – AMAZONII POMÓC MOGĘ"

Z tym właśnie hasłem na ustach wyruszyli pod opieką katechetki Bogumiły Nowak, Kolędnicy Misyjni składający się z dwóch grup kolędniczych na ulice naszych wiosek Tuchorzy i Borui, aby nieść pomoc dzieciom w Amazonii. Swoje wielkie przygotowania do misyjnego kolędowania zaczęli od modlitwy, a następnie od małej lekcji geografii dotyczącej Amazonii, z której dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o krajach objętych wsparciem. Poznali potrzeby swoich rówieśników z Amazonii realizując temat: „W drogę – Amazonii pomóc mogę”. To wszystko jeszcze bardziej im uświadomiło, jak bardzo może być pomocny każdy z nich.

Zmieniony ( 29.01.2020. )
Czytaj całość…
 
Konkurs kolęd i pastorałek w klasach I-III PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
28.01.2020.

W dniu 9 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się coroczny finał SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK dla klas I-III. Organizatorem konkursu była p. Renata Sawicka. W jury zasiadły panie: Anna Wołek, Agnieszka Domagała i Bogumiła Nowak . Konkurs miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, uwrażliwianie na ich piękno, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie oraz radość wspólnego muzykowania. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy zostali wyłonieni w etapach klasowych. Łącznie do finału szkolnego przystąpiło 12 dzieci.

Czytaj całość…
 
XV Festiwal Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.01.2020.

Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXCELSIS DEO” już na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych przez naszą szkołę. 16 stycznia 2020r. zjechali do nas kolędnicy ze szkół Gminy Siedlec wraz z opiekunami, by pochwalić się pięknym śpiewem tradycyjnych kolęd w przeróżnych interpretacjach. Niektórzy sami grali na instrumentach przez co poziom festiwalu był bardzo wysoki. Spośród tych najlepszych w naszych szkołach profesjonalne jury wybrało najlepszych w gminie. Nagrodami festiwalu są Złota, Srebrna i Brązowa Nuta oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Po bardzo burzliwych obradach jury w składzie: pani Joanna Mikołajczak-Orwat z GraGitara, pan Grzegorz Kut oraz pan Janusz Musielak z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu, przyznało nagrody następującym uczniom:


Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 468
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de