Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
19.02.2018.
Wydarzenia
Kolędnicy Misyjni PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
26.01.2018.

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej i Parafii Świętej Trójcy w Tuchorzy. „OTWARTE SERCA I DŁONIE W BLIŹNICH OBRONIE!’’

Z tym właśnie hasłem na ustach wyruszyli pod opieką katechetki Bogumiły Nowak, Kolędnicy Misyjni składający się z trzech grup: dwóch młodszych i starszej, na ulice naszych wiosek, aby nieść pomoc dzieciom w Syrii i w Libanie.

Swoje wielkie przygotowania do misyjnego kolędowania zaczęli od modlitwy, a następnie od małej lekcji geografii dotyczącej Syrii i Libanu, z której dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o tych krajach. Poznali potrzeby swoich rówieśników w Syrii i w Libanie realizując temat „Otwarte dłonie w bliźnich obronie.” To wszystko jeszcze bardziej ich uświadomiło, jak bardzo może być pomocny każdy z nich. Oni uczyli się swoich ról, a ich rodzice przygotowywali dla nich piękne stroje. Natomiast dzieci wykonały gazetkę, gwiazdę i dwie skarbonki. Przygotowały również plakaty, flagi oraz godła Syrii i Libanu.

Czytaj całość…
 
Akcja "Wilno woła o miłosierdzie" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.01.2018.

W czasie trwania tegorocznego Adwentu oraz Wigilii Bożego Narodzenia w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna „WILNO WOŁA O MIŁOSIERDZIE.” Celem jej było pomaganie w budowaniu hospicjum dla dzieci na Litwie. W związku z akcją dzieci i młodzież wysyłali SMS o treści WILNO na nr 72405 (koszt 2,46 zł z VAT). Przekazywali również wiadomość dalej swoim bliskim i znajomym. Natomiast w samą wigilię, przy udziale uczniów zostały zrobione serduszka z gwiazdką, na świerkowej gałązce zawierające nr i treść SMS. Każdy z pracowników naszej placówki, jak i zaproszonych gości mógł się włączyć w to dzieło niesienia pomocy innym.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy otwarli swoje serca. Jeśli ktoś jeszcze chciałby wspomóc to może to zrobić w każdej chwili. Jeszcze raz dziękuję. BÓG ZAPŁAĆ!

Katechetka Nowak Bogumiła

Zmieniony ( 18.01.2018. )
Czytaj całość…
 
26 Finał WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.01.2018.

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Tuchorzy podjąła się organizacji 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, któremu towarzyszyło moc atrakcji. Tradycyjnie przy sali wiejskiej w Tuchorzy zgromadziły się tłumy, by wspierać fundację Jerzego Owsiaka. Imprezę otwierał bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Pokazową lekcję pierwszej pomocy zaprezentował ratownik medyczny Dawid Kimiecik. By odzyskać utraconą energię, można było skosztować z przepysznej grochówki, na którą produkty składali się wszyscy pracownicy szkoły, a wykonanie należało do obsługi kuchni szkoły. Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której smakowano przepysznych ciast upieczonych przez Rodziców naszych uczniów. Nowościom był stolik ze swojskim jadłem, w którym można było zakupić pajdę chleba z smalcem i kiszonym ogórkiem.

Zmieniony ( 16.01.2018. )
Czytaj całość…
 
Aktywna Tablica PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
14.01.2018.

Szkoła Podstawowa w Tuchorzy bierze udział w Rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „ Aktywna tablica”. W ramach tego programu szkoła została wyposażona w tablice interaktywne, projektory i głośniki. Nowy sprzęt zamontowano w pracowni językowej, matematycznej oraz geograficzno-chemicznej.


Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 322
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de