Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
15.02.2019.
Wydarzenia
Misyjny dzień dzieci w Kobylinie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.02.2019.

Dnia 12 stycznia 2019 na XIII Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych odbył się Misyjny Dzień Dzieci w Kobylinie w diecezji kaliskiej, w parafii pw. św. Stanisława Bpa i Męczennika. W uroczystości tej wzięli również udział nasi Kolędnicy Misyjni z Tuchorzy. Zbierali oni ofiary dla swoich rówieśników z Rwandy i Burundi. Na tym spotkaniu uczestniczyły dzieci z archidiecezji poznańskiej i kaliskiej.

Dzień ten rozpoczął Eucharystią Ks. Biskup Damian Bryl. W homilii podziękował wszystkim małym misjonarzom i ich opiekunom za trud włożony w dzielenie się z innymi Dobrą Nowiną o narodzeniu Pana Jezusa i za to, że dzięki ich kolędowaniu dzieci z Burundi i Rwandy mogą otrzymać upragnioną pomoc. Aby, zostać kolędnikiem misyjnym, zaznaczył ks. Biskup, trzeba mieć wielkie serce i pięknie kochać, żeby umieć przyjąć tę ogromną łaskę z którą Pan Jezus przychodzi do nas. Mieć wielkie serce i umieć się nim dzielić z tymi, z którymi przygotowujemy się do kolędowania misyjnego, a potem mocno kochać tych, do których idziemy. Nasza miłość powinna obejmować cały świat, nie tylko tych, którzy są nam bliscy i wyznają te same wartości, a także tych, którzy nie słyszeli o Nim wcale.

Czytaj całość…
 
Kolędnicy Misyjni (11. 01. 19) PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.02.2019.

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej i Parafii Świętej Trójcy w Tuchorzy.

"PODAJMY SOBIE RĘCE, BY NAS BYŁO WIĘCEJ!"

„POKÓJ I DOBRO!”

Z tymi właśnie hasłami na ustach wyruszyli pod opieką katechetki Bogumiły Nowak, Kolędnicy Misyjni składający się z trzech grup: dwóch młodszych i starszej, na ulice naszych wiosek, aby nieść pomoc dzieciom w Rwandzie i w Burundi. Swoje wielkie przygotowania do misyjnego kolędowania zaczęli od modlitwy, a następnie od małej lekcji geografii dotyczącej Rwandy i Burundi, z której dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o tych krajach. Poznali potrzeby swoich rówieśników z Rwandy i z Burundi realizując tematy: „Podajmy sobie ręce, by nas było więcej” i „Pokój i dobro”. To wszystko jeszcze bardziej ich uświadomiło, jak bardzo może być pomocny każdy z nich.

Zmieniony ( 08.02.2019. )
Czytaj całość…
 
Wszystkie Kolory Świata PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.02.2019.

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do Klubu Szkół UNICEF, jak również do jednego z najbardziej popularnych projektu „Wszystkie Kolory Świata”. To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku.

Kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Celem projektu jest:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach świata.
Czytaj całość…
 
Ferie na pływalni PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
02.02.2019.

Dnia 25 stycznia 2019 (ferie 2019) liczna grupa uczniów naszej szkoły, spędziła aktywnie czas na pływalni w Zielonej Górze. Wśród licznych atrakcji, każdy znalazł coś dla siebie m.in.: liczne zjeżdżalnie, tzw. balon i cebulę, jacuzzi, profesjonale tory pływackie na 25 m, ściankę wspinaczkową oraz rwącą rzekę.

WWP.

Zmieniony ( 02.02.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 412
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de