Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
09.08.2020.
Wydarzenia
XV Festiwal Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
24.01.2020.

Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXCELSIS DEO” już na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych przez naszą szkołę. 16 stycznia 2020r. zjechali do nas kolędnicy ze szkół Gminy Siedlec wraz z opiekunami, by pochwalić się pięknym śpiewem tradycyjnych kolęd w przeróżnych interpretacjach. Niektórzy sami grali na instrumentach przez co poziom festiwalu był bardzo wysoki. Spośród tych najlepszych w naszych szkołach profesjonalne jury wybrało najlepszych w gminie. Nagrodami festiwalu są Złota, Srebrna i Brązowa Nuta oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Po bardzo burzliwych obradach jury w składzie: pani Joanna Mikołajczak-Orwat z GraGitara, pan Grzegorz Kut oraz pan Janusz Musielak z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu, przyznało nagrody następującym uczniom:


Czytaj całość…
 
WOŚP w Tuchorzy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
14.01.2020.

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Tuchorzy podjęła się organizacji 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, któremu towarzyszyło moc atrakcji. Tradycyjnie przy sali wiejskiej w Tuchorzy zgromadziły się tłumy, by wspierać fundację Jerzego Owsiaka. Na miejscu skosztować było można grochówki, na którą produkty składali się wszyscy pracownicy szkoły i pozyskani sponsorzy, a wykonanie należało do obsługi kuchni szkoły. Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której smakowano przepysznych ciast upieczonych przez Rodziców naszych uczniów. Oprócz tego dzieci mogły udekorować swoje buźki pięknymi malunkami, czy zakupić skręcony balon. Najwięcej emocji towarzyszyło licytacji, podczas której zebrano najwięcej, bo aż 15 061 zł. Atrakcjami towarzyszącymi tej imprezie były występy uczniów naszej szkoły, gości, pieczenie kiełbasek. Każdy mógł podziwiać i zakupić prace plastyczne wykonane przez dzieci. Gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców, nauczycieli, pracowników, uczniów, wolontariuszy oraz wielu sponsorów, nie udałoby się zebrać tak pokaźnej sumy 30 007,08 zł. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim, a w szczególności (kolejność przypadkowa):

Zmieniony ( 18.01.2020. )
Czytaj całość…
 
Lekcja wosu w urzędzie gminy PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
05.12.2019.

Dnia 28 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuchorzy odbyli lekcję wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy w Siedlcu. Mieli okazję przekonać się jak funkcjonuje Urząd Gminy, mogli porozmawiać z wójtem gminy Siedlec Jackiem Kolesińskim, skarbnikiem Krystyną Lewandowską oraz Katarzyną Łuczak. Takie „żywe lekcje” nie tylko pozwalają poznać pracę urzędników od podszewki, ale również utrwalają nabytą już wiedzę.

Czytaj całość…
 
Na co pieniądze wydałem, które w SKO uzbierałem PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
05.12.2019.

W listopadzie wyłoniono zwycięzców konkursu plastycznego pt. ,,Na co pieniądze wydałem, które w SKO uzbierałem...” Dzieci wykonały piękne prace. Najwyżej oceniono pracę ZOSI LEŚNIK z kl.IIa. Drugie miejsce zajął ADAM REJMAN z IIb, a trzecie MARYSIA PIOSIK z IIIa. Drobne upominki otrzymali też:

 

  • Zaklika Natalia IIIa
  • Michałowski Filip IIIa
  • Nowak Michał IIb
  • Jaskuła Bartosz IIb

BRAWO!!!

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 469
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de