Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
15.02.2019.
Wydarzenia
Aktywne ferie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
02.02.2019.

Stawiamy na ,,aktywne ferie”, dlatego wychowawcy przygotowali w tegorocznej ofercie zajęcia tak- aby każdy uczeń mógł wybrać ulubioną formę aktywności dla siebie: basen, kręgle, trampoliny, salę zabaw czy kino.

Uczniowie klas 3a i b- nauczania zintegrowanego ze swoimi paniami wybrali się już w pierwszy dzień ferii do Zielonej Góry do parku trampolin ,,Skokoloco” oraz do kina.


Zmieniony ( 02.02.2019. )
Czytaj całość…
 
Mistrzowie nart, snowboardu i... poezji PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.01.2019.

Idzie zima a z nią zimowisko
Chodźmy sobie na lodowisko
Śnieg się sypie, lep bałwana,
W nocy baluj aż do rana!
Wcześnie rano dzisiaj wstałam
W okienko koło łóżka spojrzałam.
Napadało śniegu wszędzie,
Moc zabawy zaraz będzie!
Na śniadanie potem szybko,
Franek wciągnie chleb ze szynką!
I na spacer znów pójdziemy,
Na kolację wszystko zjemy!
Nadszedł koniec zimowiska
Każdy mocno się wyściska!
Za rok znowu się widzimy
I do domu już lecimy.

(Powyższy tekst jest wytworem niczym nieskrępowanego talentu uczestników zimowiska)

Coroczny wyjazd młodzieży ze szkół w Siedlcu, Chobienicach, Tuchorzy i Kopanicy na zimowisko do Przesieki stał się już tradycją. Pozytywnie nastawiona grupa składała się z pań: Krystyny Zwirn, Beaty Janczewskiej, Magdaleny Zwirn, Natalii Lupy, pana Przemysława Strażyńskiego, dwóch wolontariuszy: Jakuba Sienkiewicza i Jana Weissa oraz gromady ich podopiecznych uśmiechniętych od ucha do ucha.

Czytaj całość…
 
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.01.2019.

W dniu 11 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się coroczny finał KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK dla klas I-III. Organizatorem konkursu była p. Renata Sawicka. W jury zasiadły panie: Helena Warrzyńska, Beata Janczewska i Anna Wołek. Konkurs miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy wygrali w etapach klasowych. Łącznie do finału przystąpiło 12 dzieci, które zaśpiewały:

Zmieniony ( 19.01.2019. )
Czytaj całość…
 
27 finał WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.01.2019.

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Tuchorzy podjęła się organizacji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, któremu towarzyszyło moc atrakcji. Tradycyjnie przy sali wiejskiej w Tuchorzy zgromadziły się tłumy, by wspierać fundację Jerzego Owsiaka. Na miejscu skosztować było można z przepysznej grochówki, na którą produkty składali się wszyscy pracownicy szkoły i pozyskani sponsorzy, a wykonanie należało do obsługi kuchni szkoły. Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której smakowano przepysznych ciast upieczonych przez Rodziców naszych uczniów. Oprócz tego dzieci mogły udekorować swoje buźki pięknymi malunkami, czy zakupić skręcony balon. Najwięcej emocji towarzyszyło licytacji, podczas której zebrano najwięcej, bo aż 7360,90 zł. Atrakcjami towarzyszącymi tej imprezie były występy uczniów naszej szkoły, gości, pieczenie kiełbasek przy ognisku. Każdy mógł podziwiać i zakupić prace plastyczne wykonane przez dzieci. Gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców, nauczycieli, pracowników, uczniów, wolontariuszy oraz wielu sponsorów, nie udałoby się zebrać tak pokaźnej sumy 20345,20 zł. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim, a w szczególności (kolejność przypadkowa):

Zmieniony ( 23.01.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 412
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de