Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
25.05.2019.
Wydarzenia
Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.03.2019.

27 lutego br. na Sali Sportowej w Belęcinie przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnoplskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Głównym celem OTWP jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie postaw w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Przygotowaniem młodziezy w naszej szkole zajęła się pani Renata Sawicka. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom zajmując kolejno miejsca:

  • Łukasz Woga – 3miejsce
  • Wojciech Wawrzyński – 5 miejsce
  • Karol Piaskowy - 6 miejsce

Finalistom eliminacji gminnych wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Siedlec i OSP Siedlec. Laureaci konkursu, którzy pozytywnie przeszli etap ustny tj. Łukasz Woga i Wojtek Wawrzyński będą reprezentowali naszą szkołę w turnieju na szczeblu powiatowym.

Ł. Woga, W. Wawrzyński, K. Piaskowy

Czytaj całość…
 
Setna rocznica Powstania Wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.02.2019.

Dnia 13 lutego w naszej szkole odbyła się akademia z okazji setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Przygotowali ją uczniowie klasy VII a.

Jako pierwsi wzięli w niej udział najmłodsi – klasy 0 – III. Następnie odbyło się przedstawienie dla starszych uczniów. „Młodzi artyści” przybliżyli nam historię Powstania Wielkopolskiego – jedynego, które zakończyło się zwycięstwem. Wszystko było przeplatane patriotycznymi pieśniami, nawiązującymi do tego okresu.

Po akademii zawitali do nas goście z GOK-u w Siedlcu. Przedstawili nam „żywą lekcję historii” na temat tego właśnie powstania. Wzbudziła ona zainteresowanie uczniów, którzy chętnie odpowiadali na pytania i aktywnie w niej uczestniczyli. Taka niecodzienna lekcja historii na długo pozostanie w ich pamięci.

Czytaj całość…
 
Dzień babci i dziadka PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.02.2019.

Styczeń to szczególny miesiąc, gdyż właśnie wtedy swe święto mają osoby bardzo ważne w życiu każdego z nas, babci i dziadek. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia, podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie i zaprosiły na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Zmieniony ( 15.02.2019. )
Czytaj całość…
 
Konkurs SKO PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.02.2019.

W styczniu odbył się konkurs plastyczny SKO pt. ,,MÓJ PORTFELIK”. Wpłynęło 13 prac. Dzieci zrobiły przepiękne portfeliki z najróżniejszych materiałów. Wybór najciekawszego był bardzo trudny, dlatego oprócz trzech pierwszych miejsc przyznano też kilka wyróżnień.

  • I MIEJSCE – Patryk Chojnacki - kl.Ia
  • II MIEJSCE – Lena Czarnacka - kl.IIa
  • III MIEJSCE – Karolina Kanarek - kl.IIIa
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 422
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de