Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia
25.04.2018.
Wydarzenia
Opowieści o Jezusie Chrystusie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
12.03.2018.

ZIMOWE FERIE – CZAS NAJPIĘKNIEJSZYCH OPOWIEŚCI O JEZUSIE CHRYSTUSIE

Dnia 23 lutego, w ferie zimowe zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci nauczania zintegrowanego, a w szczególności dla klas trzecich. Miały one na celu jeszcze lepiej przygotować uczniów do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii Świętej. Spotkanie to składało się z trzech części. W pierwszej, dzieci z zaciekawieniem obejrzały najpiękniejsze opowieści o Jezusie Chrystusie. Były to trzy filmy:

  • „Skarby w niebie”
  • „Baranek Ofiarny – męka i śmierć Pana Jezusa”
  • „Chleb z nieba”.
Czytaj całość…
 
Na kręglach PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.03.2018.

Dnia 19 lutego wyjechalismy na wycieczkę szkolną do Babimostu na kręgle. W tej wycieczce uczestniczyły dzieci z klasy 5b, 5a i dzieci młodsze. Organizowany był konkurs, w którym osoba zdobywająca największą ilosć punktów dostaje pizzę gratis.

  • 1 miejsce zajęła Olga Janczewska
  • 2 miejsce zajął Marcel Benysek
  • 3 miejsce zajął Michał Jaskuła.

Drugie i trzecie miejsce w nagrodę dostało sok gratis. Na kręglach była swietna i radosna zabawa. Opiekunami były P. Katarzyna Pawliczak i P. Anna Wołek.

 
1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
05.03.2018.

W roku 2010 dzień 1 marca został ogłoszony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten „jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata” (fot. obok - źródło: wikipedia.org)

Zmieniony ( 05.03.2018. )
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Zielonej Góry PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
05.03.2018.

Podczas ferii – 14 lutego klasy 2a i 2b nauczania zintegrowanego wyjechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Pierwsze godziny pobytu dzieci spędziły w Sali Zabaw Bubuland. Było bardzo wesoło. Zadowoleni ze wspólnej zabawy udaliśmy się do restauracji McDonald's, gdzie zjedliśmy posiłek. Kolejnym punktem programu wycieczki był seans filmowy. Obejrzeliśmy ciekawy film pt. „Gnomy rozrabiają”.

Do domów wróciliśmy zmęczeni po całym dniu, ale zadowoleni i pełni wrażeń. Opiekunowie grupy: R. Sawicka

B. Kaczmarek, K. Wożakowska

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 339
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de