Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow English Corner
19.04.2019.
English Corner
Wyniki konkursu "Projekt koszulki z motywem angielskim" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.02.2014.

W czwartek 20 lutego 2014 r. nauczycielki języka angielskiego Anna Wołek i Katarzyna Pawliczak miały przyjemność przedstawić wyniki konkursu i jednocześnie wręczyć nagrody za pierwsze cztery miejsca. Nagrodą była biała koszulka z nadrukiem projektu danej osoby. Szczęśliwymi zwycięzcami i co za tym idzie posiadaczami nowych T-shirtów okazali się:

  • Katarzyna Piątyszek kl II b
  • Roksana Kubaszewska kl.II a
  • Agata Kostera kl. II a
  • Kamil Wita kl. II b
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Londynu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.02.2014.

W 2014 roku nauczyciele języka angielskiego panie: Katarzyna Pawliczak i Anna Wołek organizują wycieczkę do stolicy Wielkiej Brytanii - LONDYNU. To największe miasto w Europie, położone nad Tamizą. Można tam zobaczyć wiele ciekawych zabytków i miejsc: m.in.: Big Ben, Buckingham Palace, London Eye, Tower Bridge, Tower of London, Madame Tusaauds – najsłynniejsze muzeum figur woskowych, National Gallery, Trafalgar Square, Wembley – drugi co do wielkości stadion w Europie.

Jeśli chcesz zobaczyć to wielokulturowe miasto, zasmakować tradycyjnej kuchni angielskiej, a przede wszystkim sprawdzić i podnieść swoją znajomość języka angielskiego – jedź z nami :)

Szczegóły w English Corner!

Your English Teachers :)

Zmieniony ( 16.02.2014. )
 
Przykładowy plan wycieczki do Londynu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.02.2014.

1 dzień Zbiórka 11.45 i wyjazd godz.12.00, przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Wielkiej Brytanii. ( na trasie krótkie postoje)

2-4 dzień Przyjazd do Londynu w godzinach rannych. Podczas pobytu zwiedzanie wymienionych miejsc programowych: - spacer ulicami miasta m.in. w najstarszej części Londynu – City i zwiedzanie obiektów - Tower of London - słynne londyńskie więzienie i miejsce przechowywania królewskich klejnotów. ( płatne ok.10 funtów od osoby ) - Łuk triumfalny Wellingtona, Whitehall - zobaczymy budynki rządowe, - Buckingham Palace - londyńska rezydencja królowej, uroczysta zmiana warty, - Opactwo Westminsterskie - miejsce spoczynku angielskich władców od XIII w., także koronacji i ślubów królewskich, ( płatne ok.10 funtów od osoby ) - Muzeum Figur Woskowych „Madame Tussauds” ( płatne ok.20 funtów od osoby ) - Muzeum Historii Naturalnej zobaczymy to interaktywne muzeum, które oferuje zwiedzanie pięciu działów: Botanika, Paleontologia, Zoologia, Mineralogia i Entomologia. - Downing Street - oficjalna rezydencja premierów brytyjskich, Trafalgar Square z kolumną admirała Nelsona, Parlament oraz Big Ben, - National Gallery, jedna z największych galleri sztuki na świecie - przejazd metrem do Oxford Street - główna handlowa dzielnica Londynu, - Hyde Park - jeden z królewskich parków w Londynie ze słynnym Speakers' Corner. - London Eye - największe koło obserwacyjne na świecie. ( płatne ok. 10 funtów od osoby ) 4 dzień - Wyjazd z Londynu w godzinach popołudniowych.

Zmieniony ( 16.02.2014. )
Czytaj całość…
 
Dzień Świętego Walentego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
14.02.2014.

W tym cudownym dniu chcielibyśmy wszystkim nauczycielom i uczniom życzyć, aby każda chwila Waszego życia była zawsze niezapomnianą przygodą, pełną ciepła, miłości i bliskości drugiego człowieka. Happy Valentine's Day :-)

Zapraszamy do obejrzenia teledysku nagranego specjalnie na tą okoliczność. Uczniowie kółka j. angielskiego „ Keep calm and learn english” z opiekunem.

Zmieniony ( 14.02.2014. )
Czytaj całość…
 
Little Red Riding Hood PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
14.02.2014.

Uczniowie klasy 5a w ubiegłym roku szkolnym w ramach kółka z języka angielskiego przygotowali inscenizację bajki Czerwony Kapturek w wersji angielskiej. Pracę rozpoczęliśmy od burzy mózgów i stworzenia dwóch nowoczesnych scenariuszy. W dalszej części przeprowadziliśmy kasting i obsadziliśmy główne role. Próby trwały wiele tygodni ale rezultat był wspaniały. Młodzież odegrała przedstawienie przed rodzicami i zgarnęła owacje na stojąco.

Dzięki talentowi pani Ani Wołek i jej super sprzętowi udało nam się nagrać wyczyn młodych aktorów i teraz możemy to zaprezentować szerszemu gronu.

Enjoy the show
Katarzyna Pawliczak

Zmieniony ( 14.02.2014. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 25 z 25
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de