Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Erasmus plus
26.07.2017.
Erasmus plus
Nasza szkoła w europejskiej społeczności eTwinning PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.02.2016.

Nauczyciele naszej szkoły stale doskonalą swój warsztat pracy by dzięki temu być bardziej kreatywnym i nowoczesnym w edukacji młodego człowieka. Dzięki współpracy ze szkołą podstawową w Zbąszyniu, panie: Małgorzata Sobel, Emilia May, Katarzyna Pawliczak, Agnieszka Pusiak, Jolanta Pławińska, Agnieszka Drzewiecka, Kamila Siwek, Anna Przybyła, Iwona Witkowska i Anna Wołek uczestniczyły w warsztacie komputerowym programu eTwinning. Szkolenie prowadziła pani Dagmara Szczecińska z Nowej Soli, która jest ambasadorem eTwinning w woj. lubuskim.

Czytaj całość…
 
Z wizytą w szkole podstawowej Carlton Hill w Brighton UK PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.01.2016.
Brighton  
Brighton

W trakcie szkolenia metodyczno-językowego w Brighton miałyśmy okazję odwiedzić jedną z tamtejszych szkół podstawowych. Do Carlton Hill Primary School uczęszcza ok. 200 uczniów różnej narodowości w wieku od 5 do 12 lat.

Podczas wizyty w rolę przewodnika wcielił się 9-letni chłopiec. W ciągu godziny oprowadził nas po całej szkole – kalorii spaliłyśmy więcej niż ćwicząc z Chodakowską :)

Zmieniony ( 29.01.2016. )
Czytaj całość…
 
Udział w programie europejskim Erasmus plus PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.12.2015.

W związku z członkostwem Polski w Unii Europejskiej pojawiły się nowe możliwości doskonalenia zawodowego nauczycieli.

W ramach programu Erasmus plus wszyscy nauczyciele i dyrektorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń językowych, językowo-metodycznych i specjalistycznych. Proponowane kursy to doskonała okazja do nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania, poszerzenia swoich horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązania współpracy międzynarodowej między szkołami w ramach różnorodnych projektów unijnych. Uczestnictwo w zagranicznych szkoleniach daje możliwość odświeżenia znajomości języka, poznania nowoczesnych metod uczenia i innowacyjnych form doskonalenia. To wyjątkowa okazja umożliwiająca zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do twórczego zarządzania szkołą przez wprowadzanie innowacyjnych programów nauczania, zaangażowania szkoły w międzynarodowe projekty zarówno na poziomie nauczycieli jak i uczniów oraz wzbogacenia wiedzy o marketingu i promocji placówki. Wszystkie korzyści indywidualne, które nabywają uczestnicy projektu przekładają się następnie na uczniów i całe środowisko szkolne, co w efekcie prowadzi do podniesienia jakości nauczania w szkole. Nowy program Erasmus Plus wszedł w życie 1 stycznia 2014 i zastąpił dotychczasowy program „Comenius – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej”

Zmieniony ( 28.12.2015. )
Czytaj całość…
 
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de