Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Erasmus plus
23.10.2021.
Erasmus plus
Konkurs wiedzy o Londynie i Berlinie PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.05.2017.

W ramach projektu „ Róg obfitości- jedność w różnorodności ( Erasmus plus) '' uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum przystąpili do konkursu z wiedzy o Londynie i Berlinie oraz do testu ze znajomości języka angielskiego.

W kategorii klas 4-6 najwyższy wynik w London Quiz uzyskała klasa Vb, natomiast klasa IVa była najlepsza w teście ze znajomości języka angielskiego.

W kategorii klas 1-3 gimnazjum zdecydowanym zwycięzcą okazała się klasa 2 A. Gratulujemy.

Teacher Kate

Czytaj całość…
 
Zajęcia w pracowni językowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.05.2017.

W ramach projektu "Róg obfitości- jedność w różnorodności (Erasmus plus)" uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w pracowni językowej.

Pośród plakatów, zdjęć, map i flag dzieci poznawały bliżej kulturę brytyjską. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak tablica interaktywna i możliwość wykonywania różnorodnych zadań używając swoich „ magicznych'' dłoni. Niestety póki co posiadamy tylko jedną taką tablicę i nie możemy mieć każdych zajęć w tej sali. Jest to jednak dobra motywacja dla uczniów ponieważ obiecałam im , że jeśli będą grzecznie, sumiennie i aktywnie pracować podczas zajęć z języka angielskiego to szybko tam wrócimy.

Teacher Kate

Zmieniony ( 01.08.2017. )
Czytaj całość…
 
Nasza szkoła w europejskiej społeczności eTwinning PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.02.2016.

Nauczyciele naszej szkoły stale doskonalą swój warsztat pracy by dzięki temu być bardziej kreatywnym i nowoczesnym w edukacji młodego człowieka. Dzięki współpracy ze szkołą podstawową w Zbąszyniu, panie: Małgorzata Sobel, Emilia May, Katarzyna Pawliczak, Agnieszka Pusiak, Jolanta Pławińska, Agnieszka Drzewiecka, Kamila Siwek, Anna Przybyła, Iwona Witkowska i Anna Wołek uczestniczyły w warsztacie komputerowym programu eTwinning. Szkolenie prowadziła pani Dagmara Szczecińska z Nowej Soli, która jest ambasadorem eTwinning w woj. lubuskim.

Czytaj całość…
 
Z wizytą w szkole podstawowej Carlton Hill w Brighton UK PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.01.2016.
Brighton  
Brighton

W trakcie szkolenia metodyczno-językowego w Brighton miałyśmy okazję odwiedzić jedną z tamtejszych szkół podstawowych. Do Carlton Hill Primary School uczęszcza ok. 200 uczniów różnej narodowości w wieku od 5 do 12 lat.

Podczas wizyty w rolę przewodnika wcielił się 9-letni chłopiec. W ciągu godziny oprowadził nas po całej szkole – kalorii spaliłyśmy więcej niż ćwicząc z Chodakowską :)

Zmieniony ( 29.01.2016. )
Czytaj całość…
 
Udział w programie europejskim Erasmus plus PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.12.2015.

W związku z członkostwem Polski w Unii Europejskiej pojawiły się nowe możliwości doskonalenia zawodowego nauczycieli.

W ramach programu Erasmus plus wszyscy nauczyciele i dyrektorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń językowych, językowo-metodycznych i specjalistycznych. Proponowane kursy to doskonała okazja do nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania, poszerzenia swoich horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązania współpracy międzynarodowej między szkołami w ramach różnorodnych projektów unijnych. Uczestnictwo w zagranicznych szkoleniach daje możliwość odświeżenia znajomości języka, poznania nowoczesnych metod uczenia i innowacyjnych form doskonalenia. To wyjątkowa okazja umożliwiająca zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do twórczego zarządzania szkołą przez wprowadzanie innowacyjnych programów nauczania, zaangażowania szkoły w międzynarodowe projekty zarówno na poziomie nauczycieli jak i uczniów oraz wzbogacenia wiedzy o marketingu i promocji placówki. Wszystkie korzyści indywidualne, które nabywają uczestnicy projektu przekładają się następnie na uczniów i całe środowisko szkolne, co w efekcie prowadzi do podniesienia jakości nauczania w szkole. Nowy program Erasmus Plus wszedł w życie 1 stycznia 2014 i zastąpił dotychczasowy program „Comenius – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej”

Zmieniony ( 28.12.2015. )
Czytaj całość…
 
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de