Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Erasmus plus arrow Udział w programie europejskim Erasmus plus
20.06.2019.
Udział w programie europejskim Erasmus plus PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
23.12.2015.

W związku z członkostwem Polski w Unii Europejskiej pojawiły się nowe możliwości doskonalenia zawodowego nauczycieli.

W ramach programu Erasmus plus wszyscy nauczyciele i dyrektorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń językowych, językowo-metodycznych i specjalistycznych. Proponowane kursy to doskonała okazja do nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania, poszerzenia swoich horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązania współpracy międzynarodowej między szkołami w ramach różnorodnych projektów unijnych. Uczestnictwo w zagranicznych szkoleniach daje możliwość odświeżenia znajomości języka, poznania nowoczesnych metod uczenia i innowacyjnych form doskonalenia. To wyjątkowa okazja umożliwiająca zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do twórczego zarządzania szkołą przez wprowadzanie innowacyjnych programów nauczania, zaangażowania szkoły w międzynarodowe projekty zarówno na poziomie nauczycieli jak i uczniów oraz wzbogacenia wiedzy o marketingu i promocji placówki. Wszystkie korzyści indywidualne, które nabywają uczestnicy projektu przekładają się następnie na uczniów i całe środowisko szkolne, co w efekcie prowadzi do podniesienia jakości nauczania w szkole. Nowy program Erasmus Plus wszedł w życie 1 stycznia 2014 i zastąpił dotychczasowy program „Comenius – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej”

Dwie nauczycielki naszej szkoły, Katarzyna Pawliczak i Anna Wołek brały udział w programie Comenius, pozyskały grant na szkolenie metodyczno-językowe, które odbyło się w 2013r. na Malcie.

Program Erasmus plus jest kontynuacją Comeniusa z tą różnicą, że zaadresowany jest nie tylko dla nauczycieli języków obcych ale również dla tych, którzy znają język angielski w stopniu podstawowym i chcą go rozwijać w celu podniesienia jakości pracy swojej i szkoły.

Warunkiem otrzymania grantu było napisanie projektu oraz złożenie wniosku do Agencji Narodowej. Do konkursu stanęło ponad 600 szkół z całej Polski. W powiecie wolsztyńskim jesteśmy jedyną szkołą, która podjęła się tego wyzwania. Agencja Narodowa bardzo wysoko oceniła nasz projekt: „RÓG OBFITOŚCI – JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI”, znaleźliśmy się na 43 miejscu i otrzymaliśmy grant w wysokości ponad 11000 Euro.

W ramach realizacji projektu cztery nauczycielki Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy: Małgorzata Sobel- nauczyciel matematyki, Agnieszka Pusiak- nauczyciel matematyki, fizyki i informatyki, Anna Wołek- nauczyciel j. angielskiego i muzyki, Katarzyna Pawliczak- nauczyciel j. angielskiego odbyły dwutygodniowe szkolenia językowe oraz metodyczne w Brighton UK.

Zajęcia miały miejsce w dwóch różnych szkołach specjalizujących się w szkoleniu kadry nauczycielskiej z całej Europy. Atutem szkoleń zagranicznych jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z nauczycielami z wielu krajów UE oraz nawiązanie z nimi współpracy nie tylko dydaktycznej.

A wszystko to dzięki Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i grantom unijnym. Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się projektem Erasmus plus oraz innymi programami FRSE.

Fotografie z pobytu w Brighton

Miłego oglądania :)


Strony związane z programem:

Zmieniony ( 28.12.2015. )
 
« poprzedni artykuł
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de