Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Przyjaciele szkoły
24.09.2021.
Gloria In Excelsis Deo PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
12.02.2017.

Wspólne kolędowanie jest jedną z najważniejszych tradycji okresu Bożego Narodzenia. Co roku w Polsce odbywają się liczne przeglądy i festiwale kolędowe. Podobnie jest w naszej szkole. 18 stycznia 2017r. odbył się już XIII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK „GLORIA IN EXCELSIS DEO”, w którym wzięli udział uczniowie szkół gminy Siedlec wraz z opiekunami. Młodzi artyści zaprezentowali bardzo ciekawe interpretacje tradycyjnych polskich kolęd. Niektórzy sami grali na instrumentach przez co poziom festiwalu był bardzo wysoki. Spośród tych najlepszych w naszych szkołach profesjonalne jury wybrało te najcenniejsze perełki. Nagrodami festiwalu są Złota, Srebrna i Brązowa Nuta oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie: pani Joanna Mikołajczak - Orwat – gitarzystka i przyjaciel szkoły, pan Janusz Darmonos i pan Janusz Musielak z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu, przyznało nagrody następującym uczniom:


SZKOŁA PODSTAWOWA – KATEGORIA I

 • ZŁOTA NUTA – Estera Gemba (Belęcin)
 • SREBRNA NUTA - Jagoda Lisiewicz (Kopanica)
 • BRĄZOWA NUTA – Nadia Kaminiarczyk (Tuchorza)
 • WYRÓŻNIENIE – Zofia Ceglarek (Siedlec)

SZKOŁA PODSTAWOWA – KATEGORIA II

 • ZŁOTA NUTA – Zofia Chmielak (Belęcin), Dominik Kierecki (Siedlec)
 • SREBRNA NUTA - Julia Prządka (Kopanica)
 • BRĄZOWA NUTA – Maria Rybicka (Tuchorza)
 • WYRÓŻNIENIE – Paulina Rzetecka (Chobienice)

GIMNAZJUM – KATEGORIA III

 • ZŁOTA NUTA – Milena Ball (Siedlec)
 • SREBRNA NUTA - Martyna Pławińska (Tuchorza), Katarzyna Kaczmarek (Kopanica)
 • BRĄZOWA NUTA –Wiktoria Merda (Tuchorza), Kamil Pyszkowski (Siedlec)
 • WYRÓŻNIENIE – Jakub Staszyk (Chobienice)

Festiwal uświetnił też występ naszych uczniów przygotowanych przez panią Joannę Mikołajczak - Orwat. Zespół i soliści zagrali na gitarach kilka kolęd i piosenek świątecznych.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. W tym miejscu jeszcze raz bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły, jury, opiekunom, sponsorom i wszystkim innym, którzy pomogli w organizacji i przebiegu XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Gloria In Excelsis Deo”.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Anna Wołek i Bogumiła Nowak

Zmieniony ( 18.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de