Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow English Corner arrow Tydzień Języków Obcych
19.04.2019.
Tydzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
15.06.2017.

Tradycją naszej szkoły jest obchodzony w czerwcu Tydzień Języków Obcych. W tym roku uczniowie klas 0-3 wzięli udział w konkursie English Vocabulary Master – mistrz języka angielskiego. Zadanie polegało na zakręceniu fidget spinnerem i odgadnięciu jak największej liczby wyrazów angielskich dopóki zabawka się nie zatrzymała. Dodatkowo dla uczniów klas trzecich przewidziany był drugi etap konkursu z wykorzystaniem narzędzia Kahoot. Zabawa była naprawdę przednia tym bardziej, że wykorzystaliśmy zabawkę, na punkcie której dzieciaki oszalały :-) . Nagrody zostały rozdane wraz ze świadectwami ostatniego dnia szkoły.

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w projekcie „ Wax museum- muzeum figur woskowych”. Zadanie składało się z kilku etapów: należało wybrać znaną postać angielską lub amerykańską, wyszukać informację na jej temat , przygotować plakat oraz przebrać się za nią- zostać figurą woskową. W ostatnim dniu Tygodnia Języków Obcych klasy prezentowały swoją pracę oraz uczestniczyły w różnych konkurencjach potwierdzających znajomość języka angielskiego. Jako że tematem przewodnim jest zawsze dobra zabawa to i konkurencje były na wesoło- wykorzystaliśmy m.in. fidget spinnera, grę 5 sekund, packi na muchy, kostkę do gry.

Teacher Kate


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de