Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Kolędnicy Misyjni
15.02.2019.
Kolędnicy Misyjni PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
26.01.2018.

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej i Parafii Świętej Trójcy w Tuchorzy. „OTWARTE SERCA I DŁONIE W BLIŹNICH OBRONIE!’’

Z tym właśnie hasłem na ustach wyruszyli pod opieką katechetki Bogumiły Nowak, Kolędnicy Misyjni składający się z trzech grup: dwóch młodszych i starszej, na ulice naszych wiosek, aby nieść pomoc dzieciom w Syrii i w Libanie.

Swoje wielkie przygotowania do misyjnego kolędowania zaczęli od modlitwy, a następnie od małej lekcji geografii dotyczącej Syrii i Libanu, z której dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o tych krajach. Poznali potrzeby swoich rówieśników w Syrii i w Libanie realizując temat „Otwarte dłonie w bliźnich obronie.” To wszystko jeszcze bardziej ich uświadomiło, jak bardzo może być pomocny każdy z nich. Oni uczyli się swoich ról, a ich rodzice przygotowywali dla nich piękne stroje. Natomiast dzieci wykonały gazetkę, gwiazdę i dwie skarbonki. Przygotowały również plakaty, flagi oraz godła Syrii i Libanu.

Z tym wszystkim wyruszyły na drogę misyjnego kolędowania z błogosławieństwem Ks. Proboszcza Tomasza Tomczaka. Wyruszyły jako mali misjonarze, aby nieść Dobrą Nowinę do rodzin. Uczniowie dzielili się opłatkiem, rozdawali zakładki Świętej Rodziny z modlitwą o błogosławieństwo domowe, przedstawiali kolędniczą scenkę o narodzonym Zbawicielu swoim słowem i śpiewem kolęd. Nie zabrakło też wzruszeń do łez, życzeń, uśmiechu oraz uścisków. Pukali do drzwi wszystkich mieszkańców, tych starszych i młodszych, nie zapomnieli również o swoim starszym koledze Maiku. I tak kolędowali przez pięć dni. Odwiedzili również liczne przydrożne sklepy oraz zakłady fryzjerskie. To wyjątkowa okazja, aby przez modlitwę i dary materialne wspomóc dzieci w Syrii i w Libanie. Kolędnicy dziękowali za złożone ofiary i słodkości. Przez następne dwa dni kolędowali w Publicznym Przedszkolu w Tuchorzy, Starej Tuchorzy, Kiełpinach, Siedlcu, Niepublicznym Przedszkolu A, Be, Ce w Siedlcu oraz w swojej szkole. Na znak kolędowania na drzwiach przyklejali koronę z napisem „Misyjni Kolędnicy.” Zawitali jeszcze do Dyrekcji Szkoły i pozostałych pracowników. Odwiedzili również Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcu. I tak stali się małymi pomocnikami misjonarzy, którzy nieśli pomoc duchową i materialną dzieciom z Syrii i Libanu. Wszędzie bez wyjątku byli przyjmowani bardzo mile, serdecznie i ciepło. Za wszystko i wszystkim serdecznie dziękowali. Niech Boża Dziecina obficie wszystkim błogosławi – „BÓG ZAPŁAĆ.”

Katechetka Bogumiła Nowak z Kolędnikami Misyjnymi

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de