Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
16.02.2019.
Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
31.01.2018.

Dnia 6 stycznia było Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, również tego dnia świętujemy Misyjny Dzień Dzieci. Tak jak trzej Mędrcy nie przyszli do Nowonarodzonego Króla z pustymi rękami, tak dzieci naszej parafii i szkoły w tym dniu chciały ofiarować Panu Jezusowi swój prezent. Było nim pełne uczestnictwo w misyjnej działalności Kościoła. Na Mszy Świętej uroczyście 14 dzieci zostało włączonych w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. (PDMD)

Byli to:


 • Banaszak Blanka
 • Banaszak Krzysztof
 • Farulewski Filip
 • Jodko Marcel
 • Kasperska – Krawczyk Maria
 • Prządka Julia
 • Prządka Marcelina
 • Pucicki Patryk
 • Pusiak Iga
 • Schulz Oliwia
 • Skrzypek Julia
 • Skrzypek Wiktoria
 • Tylutka Oliwia
 • Wawrzyński Wojciech

W obecności wszystkich zgromadzonych podjęli się dobrowolnie i z ochotą zadań jakie stawia im Misyjne Dzieło wypowiadając poprzez przysięgę słowo „chcemy”. Solidarnie dzielić się z innymi oraz być małym misjonarzem, czyli starać się, żeby Pana Jezusa poznały dzieci na misjach. Na zakończenie ks. Proboszcz pobłogosławił ich, aby przez swoją modlitwę, słowo i świadectwo życia mogły wytrwać w powziętych postanowieniach, a przez to stać się radością i nadzieją Kościoła misyjnego. Po zakończonej uroczystości uczniowie otrzymali od kapłana obrazki Św. Józefa oraz kalendarze misyjne i „Misyjne drogi” od pana Mariana Kwaśnik ze Zbąszynia, za co serdecznie podziękowały.

Opiekun dzieci – katechetka Bogumiła Nowak

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de