19.08.2018.
Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci PDF Drukuj Email
31.01.2018.

Dnia 6 stycznia było Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, również tego dnia świętujemy Misyjny Dzień Dzieci. Tak jak trzej Mędrcy nie przyszli do Nowonarodzonego Króla z pustymi rękami, tak dzieci naszej parafii i szkoły w tym dniu chciały ofiarować Panu Jezusowi swój prezent. Było nim pełne uczestnictwo w misyjnej działalności Kościoła. Na Mszy Świętej uroczyście 14 dzieci zostało włączonych w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. (PDMD)

Byli to:

• Banaszak Blanka
  • Banaszak Krzysztof
  • Farulewski Filip
  • Jodko Marcel
  • Kasperska – Krawczyk Maria
  • Prządka Julia
  • Prządka Marcelina
  • Pucicki Patryk
  • Pusiak Iga
  • Schulz Oliwia
  • Skrzypek Julia
  • Skrzypek Wiktoria
  • Tylutka Oliwia
  • Wawrzyński Wojciech

W obecności wszystkich zgromadzonych podjęli się dobrowolnie i z ochotą zadań jakie stawia im Misyjne Dzieło wypowiadając poprzez przysięgę słowo „chcemy”. Solidarnie dzielić się z innymi oraz być małym misjonarzem, czyli starać się, żeby Pana Jezusa poznały dzieci na misjach. Na zakończenie ks. Proboszcz pobłogosławił ich, aby przez swoją modlitwę, słowo i świadectwo życia mogły wytrwać w powziętych postanowieniach, a przez to stać się radością i nadzieją Kościoła misyjnego. Po zakończonej uroczystości uczniowie otrzymali od kapłana obrazki Św. Józefa oraz kalendarze misyjne i „Misyjne drogi” od pana Mariana Kwaśnik ze Zbąszynia, za co serdecznie podziękowały.

Opiekun dzieci – katechetka Bogumiła Nowak