19.02.2018.
XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email
11.02.2018.

Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXCELSIS DEO” już na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych przez naszą szkołę. 17 stycznia 2018 r. zjechali do nas kolędnicy ze szkół Gminy Siedlec wraz z opiekunami, by pochwalić się pięknym śpiewem tradycyjnych kolęd w przeróżnych interpretacjach. Niektórzy sami grali na instrumentach przez co poziom festiwalu był bardzo wysoki. Spośród tych najlepszych w naszych szkołach profesjonalne jury wybrało tych najlepszych. Nagrodami festiwalu są Złota, Srebrna i Brązowa Nuta oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Po bardzo burzliwych obradach jury w składzie: pan Grzegorz Kut, pan Janusz Darmonos oraz pan Janusz Musielak z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu, przyznało nagrody następującym uczniom:

SZKOŁA PODSTAWOWA – KATEGORIA I

• • ZŁOTA NUTA – Mikołaj Żydzik (Siedlec) i Nadia Kaminiarczyk (Tuchorza)
  • • SREBRNA NUTA – Adam Różycki (Tuchorza)
  • • BRĄZOWA NUTA – Zofia Ceglarek (Siedlec)
  • • WYRÓŻNIENIE – Kornelia Kowalewska (Tuchorza)

SZKOŁA PODSTAWOWA – KATEGORIA II

• • ZŁOTA NUTA – Dominik Kierecki (Siedlec)
  • • SREBRNA NUTA – Filip Żydzik (Siedlec) Zofia Chmielak (Belęcin),
  • • BRĄZOWA NUTA – Estera Gemba (Belęcin)
  • • WYRÓŻNIENIE – Iga Pusiak (Tuchorza)

GIMNAZJUM – KATEGORIA III

• • ZŁOTA NUTA – Nicola Koza (Tuchorza)
  • • SREBRNA NUTA - Wiktoria Merda (Tuchorza)
  • • BRĄZOWA NUTA – Martyna Pławińska (Tuchorza), Karolina Stefan (Siedlec)
  • • WYRÓŻNIENIE – Katarzyna Kaczmarek (Kopanica)

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Jak widać nasi uczniowie spisali się na medal. W tym miejscu jeszcze raz bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły, jury, opiekunom, sponsorom i wszystkim innym, którzy pomogli w organizacji i przebiegu XIV Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Gloria In Excelsis Deo”. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Anna Wołek, Bogumiła Nowak i Robert Wawrzyński

Zobacz wideo:

Zmieniony ( 11.02.2018. )