Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia arrow XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek
16.02.2019.
XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.02.2018.

Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „GLORIA IN EXCELSIS DEO” już na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych przez naszą szkołę. 17 stycznia 2018 r. zjechali do nas kolędnicy ze szkół Gminy Siedlec wraz z opiekunami, by pochwalić się pięknym śpiewem tradycyjnych kolęd w przeróżnych interpretacjach. Niektórzy sami grali na instrumentach przez co poziom festiwalu był bardzo wysoki. Spośród tych najlepszych w naszych szkołach profesjonalne jury wybrało tych najlepszych. Nagrodami festiwalu są Złota, Srebrna i Brązowa Nuta oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Po bardzo burzliwych obradach jury w składzie: pan Grzegorz Kut, pan Janusz Darmonos oraz pan Janusz Musielak z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu, przyznało nagrody następującym uczniom:

 

SZKOŁA PODSTAWOWA – KATEGORIA I

 • • ZŁOTA NUTA – Mikołaj Żydzik (Siedlec) i Nadia Kaminiarczyk (Tuchorza)
 • • SREBRNA NUTA – Adam Różycki (Tuchorza)
 • • BRĄZOWA NUTA – Zofia Ceglarek (Siedlec)
 • • WYRÓŻNIENIE – Kornelia Kowalewska (Tuchorza)

SZKOŁA PODSTAWOWA – KATEGORIA II

 • • ZŁOTA NUTA – Dominik Kierecki (Siedlec)
 • • SREBRNA NUTA – Filip Żydzik (Siedlec) Zofia Chmielak (Belęcin),
 • • BRĄZOWA NUTA – Estera Gemba (Belęcin)
 • • WYRÓŻNIENIE – Iga Pusiak (Tuchorza)

GIMNAZJUM – KATEGORIA III

 • • ZŁOTA NUTA – Nicola Koza (Tuchorza)
 • • SREBRNA NUTA - Wiktoria Merda (Tuchorza)
 • • BRĄZOWA NUTA – Martyna Pławińska (Tuchorza), Karolina Stefan (Siedlec)
 • • WYRÓŻNIENIE – Katarzyna Kaczmarek (Kopanica)

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Jak widać nasi uczniowie spisali się na medal. W tym miejscu jeszcze raz bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły, jury, opiekunom, sponsorom i wszystkim innym, którzy pomogli w organizacji i przebiegu XIV Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Gloria In Excelsis Deo”. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Anna Wołek, Bogumiła Nowak i Robert Wawrzyński

Zobacz wideo:

Zmieniony ( 11.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de