Strona główna arrow Wydarzenia arrow Opowieści o Jezusie Chrystusie
Opowieści o Jezusie Chrystusie PDF Drukuj Email
12.03.2018.

ZIMOWE FERIE – CZAS NAJPIĘKNIEJSZYCH OPOWIEŚCI O JEZUSIE CHRYSTUSIE

Dnia 23 lutego, w ferie zimowe zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci nauczania zintegrowanego, a w szczególności dla klas trzecich. Miały one na celu jeszcze lepiej przygotować uczniów do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii Świętej. Spotkanie to składało się z trzech części. W pierwszej, dzieci z zaciekawieniem obejrzały najpiękniejsze opowieści o Jezusie Chrystusie. Były to trzy filmy:

• „Skarby w niebie”
  • „Baranek Ofiarny – męka i śmierć Pana Jezusa”
  • „Chleb z nieba”.

W drugiej części uczestnicy dyskutowali nad treściami filmowymi. Natomiast trzecia, zakończyła się miłą niespodzianką. Był nią wspólny naleśnikowy posiłek, który bardzo wszystkim smakował.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu tych zajęć. Bóg zapłać!

Katechetka – Bogumiła Nowak