Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
19.04.2019.
1918-2018 Niepodległa PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
20.03.2018.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia tej okrągłej daty rok ten został ogłoszony rokiem NIEPODLEGŁEJ. W całym kraju organizowane są wydarzenia upamiętniające dzieje Polski. Również w naszej szkole chcemy oddać cześć osobą, które walczyły o naszą wolność. Jest to również okazja do przypomnienia najważniejszych wydarzeń w dziejach Rzeczypospolitej. W tym celu przygotowaliśmy kącik na piętrze w głównym budynku pod hasłem NIEPODLEGŁA. Każda z klas w najbliższym czasie przygotuje wystawę dotyczącą historii Polski. Rozpoczęliśmy od prezentacji Żołnierzy Wyklętych, następnie klasy siódme przygotowały galerię zdjęć przedstawiających nasze miejscowości dawniej i dziś.

Mamy ogromne szczęście, że żyjemy w suwerennej i niepodległej Polsce. Nasi przodkowie często płacili najwyższą cenę- swoje życie, żebyśmy my mogli być wolni. PAMIĘTAJMY O TYM !

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de