Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Rekolekcje 2018
19.04.2019.
Rekolekcje 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
20.03.2018.

W Wielkim Poście, w dniach 14-16.03. 2018 r. w naszej szkole odbywały się rekolekcje szkolne. Uczniowie nauczania zintegrowanego oraz klasy IV –VI przebywali na swoich naukach w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w parku. Natomiast klasy VII i gimnazjaliści byli w kościele pw. Trójcy Świętej na cmentarzu. Rekolekcje prowadził Ojciec Janusz i Ojciec Wojciech. W czasie nauk Ojcowie zwrócili uwagę na to, jakimi jesteśmy ludźmi i co zrobić, aby stawać się coraz lepszymi. W ich kazaniach poznaliśmy jak jeszcze mocniej poznać i pokochać Pana Boga oraz drugiego człowieka. Słowa, które do nas kierowali były drogowskazem na drodze do nieba. Rekolekcjoniści przygotowali nas również do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Wspólnie się z nami modlili, a o. Wojciech uczył pięknych pieśni przygrywając na gitarze. Z radością przyjmowaliśmy każde ich słowa, które przybliżały nas do Chrystusa Pana. Ostatniego dnia, wszyscy razem czynnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Nie zabrakło również najmłodszych. W pierwszy dzień rekolekcji brali udział przedszkolacy z Tuchorzy, Kiełpin i Starej Tuchorzy wraz z dyrekcją oraz swoimi paniami. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy. Tego samego dnia wraz z przedszkolakami, byli również obecni na nauce uczniowie naszych zerówek.

Na zakończenie rekolekcji podziękowaliśmy o. Januszowi, o. Wojciechowi i Ks. Tomaszowi kwiatami oraz zrobionymi przez uczniów palmami.

Dziękujemy również dyrekcji naszej szkoły, wychowawcom i nauczycielom - za pomoc w organizacji, paniom sprzątaczkom - za posprzątanie kościołów, a pani - Jagodzie za piękne wiosenne kwiaty dla kapłanów.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy, Bóg zapłać!

Katechetka Bogumiła Nowak

Zmieniony ( 20.03.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de