Strona główna arrow Sport arrow Europejski Tydzień Sportu (23-30 września)
17.07.2019.
Europejski Tydzień Sportu (23-30 września) PDF Drukuj Email
01.10.2018.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

W Szkole Podstawowej w Tuchorzy również podjęto szereg działań aktywizujących dzieci młodzież oraz dorosłych do szeroko pojętej aktywności fizycznej. W tym czasie odbywały się testy sprawności fizycznej, poranne zaprawy dla najmłodszych, marsze, rajd rowerowy oraz zespołowe gry sportowe.