Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
17.07.2019.
Archidiecezjalny konkurs misyjny PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.11.2018.

Dnia 15 października 2018 chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Archidiecezjalnym Konkursie Misyjnym „Mój szkolny kolega ze szkoły Beatrix w Indiach’’. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, jak również Departamentu Pomocy Humanitarnej Kancelarii Rady Ministrów oraz Zgromadzenia Słowa Bożego (Werbistów).

 

Celem konkursu było przybliżenie postaci o. Mariana Żelazka, misjonarza werbisty, wielkiego Polaka i patrioty oraz Jego działalności w przypadającą w tym roku 100 rocznicę Jego urodzin. Ponadto uczniowie na lekcjach katechezy mieli przybliżone dzieło, które o. Marian zapoczątkował, a mianowicie szkołę Beatrix, która jest fenomenem na skalę światową, ponieważ uczą się tam dzieci z rodzin dotkniętych trądem oraz dzieci z różnych rejonów Indii, co jest przełomem w traktowaniu osób trędowatych w Indiach. Dzieci miały również możliwość poznania kraju jakim są Indie oraz problemów z jakimi borykają się ich Hinduscy rówieśnicy.

Kolejnym etapem konkursu było wykonanie pracy plastycznej – „Mój szkolny kolega ze szkoły Beatrix w Indiach”. W konkursie naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  • Nadia Kamieniarczyk z klasy 4a
  • Jessika Serweta z klasy 4a
  • Zuzanna Fliegier z klasy 4b
  • Kornelia Kowalewska z klasy 4b
  • Agata Browarczyk z klasy 5b
  • Karolina Kulus z klasy 5b
  • Malwina Radna-Kierzek z klasy 5b

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i udział. Katechetka

Bogumiła Nowak

Zmieniony ( 06.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de