Strona główna arrow Wydarzenia arrow Konkurs o Janie Pawle II
Konkurs o Janie Pawle II PDF Drukuj Email
25.11.2018.
źródło: pl.wikipedia.org

Dnia 23 października o godzinie 8:00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II – „Promowanie Ojcostwa”. Organizatorem tego konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Świętnie.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat biografii i nauczania Jana Pawła II oraz rozbudzenie motywacji do wzorowania się na postaci św. Jana Pawła II.

Nasi uczniowie tworzyli drużynę składającą się z trzech osób. Byli to:

• Blanka Banaszak z klasy 3a
  • Feliks Plotka z klasy 2b
  • Lena Janczewska z klasy 1a

Na początku konkursu wszyscy obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny o Janie Pawle II wykonany przez uczniów tamtejszej szkoły. Następnie rozpoczęła się druga część, która obejmowała kilka etapów.

1. Etap teoretyczny, który liczył 60 pytań i każdy z zawodników odpowiadał na wylosowane pytania o św. Janie Pawle II, a na koniec również odpowiadała cała drużyna.
  2. Etap rozwiązywania krzyżówki, które odbywało się wspólnie w grupie.
  3. Etap sprawnościowy obejmował rzuty woreczkami do celu i skoki przez długą skakankę.
  4. Etap zręcznościowy wymagał umiejętności wiązania sznurówek.
  5. Etap muzyczny ukazywał umiejętności rozpoznawania na czas melodii 8 pieśni.
  6. Etap plastyczny, gdzie zespół wykonywał pracę plastyczną farbami o tematyce „Papież Ojcem wszystkich dzieci”.

Po podliczeniu wszystkich punktów uczniowie naszej szkoły wypracowali sobie II miejsce na sześć drużyn. Na koniec zostały wręczone dyplomy i zasłużone nagrody. Zostaliśmy również ugoszczeni obiadem i pysznymi plackami.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń, uśmiechu i radości wróciliśmy do naszych domów.

Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Rodzice za pomoc w przygotowaniu Waszych dzieci, jaki Wam Kochani Uczniowie.

Katechetka Bogumiła Nowak

Zmieniony ( 25.11.2018. )