Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
21.08.2019.
Święci w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
02.12.2018.

Miesiąc listopad to czas poświęcony szczególnie wszystkim świętym. W tym miesiącu pamiętamy o naszych zmarłych. Mamy też możliwość ofiarowania za nich odpustu zupełnego. Stąd nasze wędrówki na cmentarz w tym czasie.

Od świętych, którzy już są w Królestwie Niebieskim i my możemy się wiele nauczyć, pielgrzymując ku szczęściu wiecznemu. Dlatego na lekcjach religii poznawaliśmy sylwetki różnych świętych, naszych patronów. Przyglądaliśmy się ich życiorysom, tym jak żyli, a przede wszystkim zaś, jak pełnili wolę Pana Boga.

W ostatnim dniu października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zadaniu dla chętnych – konkursie „Święci w naszej szkole.” Najpierw o swoich świętych szukali wiadomości. Następnie wykonywali wizerunek swego świętego, patrona. Upodabniali się do niego. Później uczniowie ubrani w piękne stroje, które pomogli im przygotować rodzice oraz babcie pojawili się w szkole. Wszyscy mogli zobaczyć jak wyglądał dany święty i odgadnąć kim był. Również w tym dniu starsi uczniowie na przerwach częstowali cukierkami wszystkie dzieci oraz nauczycieli i pracowników szkoły, zadając im pytania na temat różnych świętych. W ten sposób mogli sprawdzić swoje wiadomości o świętych lub jeszcze więcej się o nich dowiedzieć. O godzinie 16:30 uczniowie spotkali się na wspólnym posiłku w szkole. Następnie wyruszyli świątecznym orszakiem przez ulice wioski z modlitwą różańcową i śpiewem na ustach w kierunku kościoła na cmentarzu, gdzie czynnie wzięli udział we Mszy Świętej. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, uśmiechu i radości wrócili do swoich domów.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:

  • Kanarek Karolina, która przedstawiała Św. Karolinę,
  • Skrzypek Wiktoria - Św. Wiktoria,
  • Skrzypek Julia - Św. Julia,
  • Farulewski Filip – Św. Józef,
  • Banaszak Blanka – Matka Teresa z Kalkuty,
  • Furmaniak Zuzanna – Maryja,
  • Prządka Julia – Św. Urszula Ledóchowska,
  • Chlebowski Kacper – Św. Jan Paweł II,
  • Piosik Nikodem – Św. Piotr,
  • Banaszak Krzysztof – prowadzący orszak.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i zaangażowanie Wam Drodzy Rodzice i Babcie, jak i Wam Kochani Uczniowie Katechetki - Katarzyna i Bogumiła wraz z dziećmi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de