Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
17.07.2019.
Wszystkie Kolory Świata PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.02.2019.

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do Klubu Szkół UNICEF, jak również do jednego z najbardziej popularnych projektu „Wszystkie Kolory Świata”. To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku.

Kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Celem projektu jest:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach świata.

Projekt polegał na uszyciu szmacianej laleczki i nadaniu jej tożsamości. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i osób zaprzyjaźnionych udało się nam uszyć i sprzedać ok 65 lalek. Cały zysk przekażemy na konto UNICEF, z którego zostaną zakupione szczepionki dla potrzebujących dzieci.

Dziękujemy za ogromny dar serca uczniom, rodzicom i wszystkim zaangażowanym osobom. Wiemy, że praca ta dała wielu osobom sporo satysfakcji i zadowolenia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de