Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
03.07.2020.
Rekolekcje 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.04.2019.

W Wielkim Poście, w dniach 27-29. 03. 2019 w naszej szkole odbywały się rekolekcje szkolne. Uczniowie nauczania zintegrowanego oraz klasy IV –VI przebywali na swoich naukach w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w parku. Natomiast klasy VII-VIII i gimnazjaliści byli w kościele pw. Trójcy Świętej na cmentarzu. Rekolekcje prowadził Ojciec Wojciech z Małej Wsi i ksiądz Bartosz Roja z Czerwonaka, który dwa lata temu przyjął Sakrament Kapłaństwa. Wcześniej do naszej parafii przyjeżdżał jako chłopak oazowy.

Rekolekcjoniści w czasie nauk zwrócili uwagę na to, jakimi jesteśmy ludźmi i co zrobić, aby stawać się coraz lepszymi. W ich kazaniach poznaliśmy jak jeszcze mocniej poznać i pokochać Pana Boga oraz drugiego człowieka. Słowa, które do nas kierowali były drogowskazem na drodze do nieba. W związku z rokiem Ducha Świętego poznaliśmy Jego owoce. Uczyli nas, że prawdziwy chrześcijanin, to człowiek: miłości, radości, cierpliwości, pokoju, opanowania, uprzejmości, łagodności, dobroci i wierności. Te wszystkie dary powinniśmy mieć w naszych sercach. My jako uczniowie Pana Jezusa mamy nimi żyć. Iść za Chrystusem niosąc swój krzyż i odrzucić, to wszystko, co nas od Pana Boga oddala. W czasie rekolekcyjnych spotkań przygotowali nas również do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Wspólnie się z nami modlili, a O. Wojciech uczył pięknych pieśni przygrywając na gitarze. Z radością przyjmowaliśmy każde ich słowa, które przybliżały nas do Chrystusa Pana. Ostatniego dnia, wszyscy razem czynnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Nie zabrakło również najmłodszych. W pierwszy dzień rekolekcji brali udział przedszkolacy z Tuchorzy, Starej Tuchorzy i Kiełpin oraz uczniowie naszych zerówek wraz z dyrekcją oraz swoimi paniami. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy. Na zakończenie rekolekcji podziękowaliśmy O. Wojciechowi, Ks. Bartoszowi i Ks. Tomaszowi kwiatami oraz słodkościami. Dziękujemy również dyrekcji naszej szko

ły, wychowawcom i nauczycielom - za pomoc w organizacji, paniom sprzątaczkom - za posprzątanie kościołów.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy, Bóg zapłać!

Katechetka Bogumiła Nowak

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de