Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
15.09.2019.
Spotkanie z siostrą Raffaelą PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.04.2019.

W czasie Wielkiego Postu 14 marca 2019 r. miało miejsce bardzo miłe spotkanie dzieci (kl. III a ,b – pierwszokomunijne) i młodzieży (kl. III gimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania) Szkoły Podstawowej w Tuchorzy z S. Rafaelą karmelitanką bosą, która przyjechała z Betlejem. Zajęcia te miały na celu jeszcze bardziej przygotować dzieci do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, a młodzież do sakramentu bierzmowania. Następnego dnia 15.03.2019 Siostra odwiedziła przedszkolaków z Tuchorzy, Starej Tuchorzy i Kiełpin.

S. Rafaela (Lidia Buda) pochodzi z Tuchorzy, tutaj się wychowywała i ma swoją rodzinę. Obecnie przebywa na urlopie i skorzystała z zaproszenia odwiedzając swoją dawną szkołę i przedszkole do których kiedyś uczęszczała. Na co dzień mieszka w Ziemi Świętej w Betlejem w klasztorze karmelitanek bosych - Dzieciątka Jezus.

Spotykając się z dziećmi i młodzieżą przybliżyła im bardziej Ojczyznę Jezusa Chrystusa. Opowiedziała o wspaniałych miejscach Ziemi Świętej. Nie zabrakło lekcji geografii, ciekawostek oraz opowieści jak wygląda tam źycie w obecnym czasie. Siostra opowiedziała też o sobie, o swojej drodze powołania i jak wygląda jej obecne życie na ziemi, po której chodził sam Chrystus, Jego Matka – Maryja i Jego uczniowie.

Na tych spotkaniach nie zabrakło uśmiechu, radości, spontaniczności w dialogu, łez, wzruszeń, uścisków i całusów. Całość uzupełniała się modlitwą i śpiewem oraz błogosławieństwem Siostry. Na zakończenie dzieci i młodzież podziękowały i wręczyły Siostrze kwiaty, słodkości, laurki i kartki z życzeniami. Pełne miłości w swoich sercach i wrażeń na długo będą pamiętały takie spotkania.

Serdecznie dziękujemy Siostrze, że zechciała nas wspierać swoją nauką, pięknym słowem i modlitwą. Wszystkim mówimy Bóg zapłać!

Katechetki - Bogumiła i Katarzyna wraz z dziećmi.

Zmieniony ( 27.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de