Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
15.09.2019.
Konkurs języka niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.06.2019.

W dniu 07. 06. 2019 r. odbył się XV Gminny Konkurs Języka Niemieckiego w Tuchorzy. Konkurs adresowany był do uczniów ze szkół Gminy Siedlec. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów znajomości języka niemieckiego, stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą oraz sprawdzenie się w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Uczestniczy pisali test w trzech kategoriach:

  • • klasy IV – VI;,
  • • klasy VII - VIII + klasa III gimnazjum, poziom III.0;
  • • klasa III gimnazjum, poziom III.1 .

Po godzinnym zmaganiu sie z testami, komisja wyłoniła zwycięzców.

Dodatkowo uczniowie z klasy III gimnazjum, poziom III.1, po napisaniu testu wypowiadali się w języku niemieckim na temat wylosowanego zagadnienia.

W kategorii klas IV – VI – I miejsce otrzymała Julia Prządka z Kopanicy, II miejsce zajęła Martyna Wieczorek z Belęcina, III miejsce zdobył Krystian Kowalewski z Chobienic.

W kategorii klas VII – VIII + III kl. Gimnazjum, poziom III.0 – I miejsce otrzymała Wioleta Prządka z Tuchorzy, II miejsce należy do Dominiki Łysiak Kopanicy, III miejsce zajęła Alicja Banaszak z Kopanicy.

W kategorii klasy III Gimnazjum, poziom III.1 – I miejsce otrzymał Jakub Tomiak z Siedlca, II miejsce zajęła Martyna Walczak z Siedlca, III miejsce należy do Martyny Kaczmarek również z Siedlca.

Do rąk wszystkich uczestników po ogłoszeniu wyników Gminnego Konkursu Języka Niemieckiego trafiły dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez Gminę Siedlec. Nie zabrakło również słów uznania. Wszystkim uczestnikom Konkursu oraz opiekunom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de