15.09.2019.
Uczniowie z Tuchorzy podziwiali Wielkopolski Park Narodowy PDF Drukuj Email
18.06.2019.

14 czerwca br. klasy trzecie w nagrodę za zdobycie 2 miejsca w Turnieju ,,Ekolandia” – wyjechały na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach ekologiczno- przyrodniczych w Centrum Edukacji Ekologicznej - ,,Leśna Szkoła” w miejscowości Jeziory.

Po ciekawej prelekcji w sali audiowizualnej- pani przewodnik oprowadziła nas po ścieżce dydaktycznej WPN. Dzieci rozpoznawały zwierzęta i ich tropy oraz odgłosy ptaków w naturze. Z punktu widokowego podziwialiśmy piękno jeziora.

W Muzeum Przyrodniczym – uzupełnialiśmy ciekawe karty pracy rozpoznając zwierzęta i rośliny parku. Wycieczka dostarczyła naszym uczniom wielu nieznanych dotąd wiadomości na temat ekosystemu lasu i funkcjonowania parków narodowych.

Sponsorem wyjazdu był Związek Międzygminny Obra w Wolsztynie. Serdecznie dziękujemy!

Nauczycielki przyrody: B. Kaczmarek, Z. Materna, E. Bajonczak

Zmieniony ( 18.06.2019. )