Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
09.08.2020.
Klasy pierwsze kochają przyrodę! PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.11.2019.

W klasach pierwszych – kontynuując działania z zerówek – dbamy o rozwój świadomości ekologicznej naszych uczniów oraz uczymy jak kochać przyrodę.

Obie klasy pierwsze wybrały się na grzybobranie. Dzieci podziwiały piękno jesiennego lasu, ale również poznały tajniki wiedzy na temat życia tego niezwykłego ekosystemu. Wspólnie obserwowaliśmy zwierzęta, rośliny, różne gatunki grzybów i napotkane ciekawostki np. czaszkę zwierzęcia. Rozmawialiśmy o walorach przyrodniczych lasu i jego znaczeniu dla środowiska.

Podczas spotkania z okazji wspólnego czytania bajek – dzieci potwierdziły, że posiadają ogromną wiedzę na temat środowiska leśnego.

Wiemy, że nie tylko ptakom ale również tym zwierzętom leśnym, które spędzają całą zimę pod gołym niebem trzeba pomóc w przetrwaniu tego trudnego czasu. Dlatego wszystkie dzieci z całego nauczania zintegrowanego włączyły się w akcję zbiórki kasztanów. Klasy pierwsze bardzo się zaangażowały i przodowały w ilości zebranych kilogramów. Łącznie całe nauczanie zebrało prawie 1,5 tony kasztanów, które jak każdego roku przekazaliśmy Kołu Łowieckiemu ,,Drop”. Pragniemy podziękować panu leśniczemu A. Szymankiewiczowi, który od lat w ramach edukacji leśnej współpracuje z naszą szkołą.

Klasy pierwsze z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach Kółka Ekologicznego, na którym poznajemy i pogłębiamy tajniki wiedzy o przyrodzie i ochronie środowiska. Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna. Obok pogadanek i zajęć w terenie planujemy akcje pomocy zwierzętom, powtórne wykorzystanie surowców wtórnych, założenie hodowli roślin i różne doświadczenia przyrodnicze. Uzdolnione plastycznie dzieci- chętnie uczestniczą w pracach Kółka plastycznego, na którym rozwijają swoje zdolności i często wykorzystują w swej twórczości naturalne twory przyrodnicze oraz żywe rośliny, z których wykonują przepiękne kompozycje np. ogródki w szkle.

Ruszamy z akcją zbiórki makulatury. Zachęcamy do gromadzenia tego cennego surowca. Dzieci wiedzą, że zbierając makulaturę- oszczędzamy drzewa i lasy, które są źródłem tlenu dla nas wszystkich.

Zachęcamy wszystkie dzieci i dorosłych do aktywnego włączania się w różnorodne akcje i działania – mające na celu poszanowanie i ochronę naszego środowiska naturalnego! Wszyscy pamiętajmy, że ,,mamy tylko jedną Ziemię”!

Wychowaczynie klas pierwszych – B. Kaczmarek i R. Sawicka


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de