09.12.2019.
Ślubowanie i pasowanie na ucznia PDF Drukuj Email
16.11.2019.

30 października 2019 r. odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia. Na tę okoliczność przybyli rodzice i zaproszeni goście. Uroczystość prowadzili starsi koledzy pierwszoklasistów - Zuzanna Sawicka i Emil Przybyła. „Dawne maluchy” musiały zdać egazmin, czyli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby być pasowanymi na uczniów. Pierwszaki były dobrze przygotowane i świetnie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami. Pani Dyrektor dokonała aktu Pasowania na Uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchorzy. Wręczyła też legitymacje szkolne.

Wśród zaproszonych gości była wiceprezes Banku z Siedlca pani Hanna Jaskulska, która wręczła dzieciom książeczki SKO oraz upominki. Podarunki - szachy i maskotki uczniowie otrzymali od swoich rodziców. Na koniec uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy ósmoklasistom za poczet sztandarowy, który wprowadzili: Łukasz Nowak, Marcelina Plotka i Dagmara Kluczyńska oraz za obsługę radiofonii Kacprowi Stacheckiemu.

Renata Sawicka i Bogumiła Kaczmarek