Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
09.08.2020.
Wieczór z pieśnią PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
16.11.2019.
Dnia 7 listopada w sali wiejskiej w Tuchorzy odbył się „Wieczór z Pieśnią ”. Było to spotkanie przygotowane przez społeczność szkolną, Chór Tuchorzacy, Przedszkole w Tuchorzy, Radę Sołecką z panią Katarzyną Materną na czele oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami – panią Iwoną Fornalik i Dorotą Gwardzik zabrali nas na ciekawą lekcję historii. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. przewodniczący rady gminy Andrzej Kaźmierczak, dyrektor GZEAS Eliza Filipowska, sołtys Kiełpin Anna Patalas Pytel. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Tuchorzacy. Bardzo miłym momentem spotkania było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W przerwach można było zjeść pyszne ciasto upieczone przez rodziców, wypić kawę i oczywiście porozmawiać. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości.

Jak co roku 11 listopada obchodzimy jedno z naszych najważniejszych świąt narodowych – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Każdy z nas powinien o nim pamiętać. Mimo jesiennej melancholii i zadumy kojarzy nam się z radością i napawa dumą. Przecież to w roku 1918 po 123 latach niewoli Polska i Polacy odzyskali upragnioną wolność. Dlatego już po raz kolejny zaprosiliśmy mieszkańców Tuchorzy i okolicznych wsi na wspólne spotkanie, na którym oprócz chwili zadumy można było porozmawiać, pośmiać się i pośpiewać pieśni patriotyczne bo:

My mamy szczęście
że w tym momencie
Żyć nam przyszło
w kraju nad Wisłą
My mamy szczęście

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de