09.04.2020.
Misyjny Dzień Dziecka w Obrze PDF Drukuj Email
29.01.2020.

Dnia 11 stycznia 2020 odbył się w parafii pw. Św. Jakuba Wielkiego w Obrze Misyjny Dzień Dziecka, w którym wzięli udział nasi Kolędnicy Misyjni z Tuchorzy. Zbierali oni ofiary dla swoich rówieśników w Amazonii. Dzień ten rozpoczęli od wspólnego zwiedzania Muzeum Misyjnego. Mieli możliwość poznania wielu krajów, gdzie Ojcowie Oblaci spieszą z misyjną posługą. Następnie uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Balcerka. W homilii biskup podziękował wszystkim małym misjonarzom i ich opiekunom za trud kolędowania. Nie zabrakło również słowa powitalnego ks. Dawida Stelmacha – Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Poznańskiej oraz Sióstr Klawerianek.

Po Mszy Świętej wszyscy zostali poczęstowani przez Ojców Oblatów drożdżówką i ciepłą herbatką. Następnie przeszli korowodem do Szkoły Podstawowej im. Misjonarzy Oblatów. W szkole kolędnicy mieli możliwość ponownego spotkania z Ks. Biskupem i zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. W czasie trwania uroczystości mogli zakupić instrumenty muzyczne z Indonezji i Rwandy oraz wzięli udział w misyjnej zabawie fantowej, z której dochód został przeznaczony na pomoc zakupu paneli słonecznych w Kamerunie. Miłą niespodzianką były rozmowy z klerykami oblackimi z Afryki. W czasie zabawy nie brakowało muzycznych przerywników, nauki nowych piosenek połączonych z tańcami. Uczestnicy cieszyli się, że mogli wspólnie i miło spędzić czas oraz po raz kolejny włączyć się w dzieło najbardziej potrzebujących. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, uśmiechu i radości wrócili do domu. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólny wyjazd. BÓG WAM ZAPŁAĆ.

Katechetka Bogumiła Nowak