Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
17.01.2021.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
07.12.2020.

Nasza szkoła już po raz trzeci razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada właśnie dziś. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.

20. listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak chcielibyśmy zaakcentować ten dzień i zrealizować chociaż aktywność on-line, którą chcemy zwrócić uwagę Was wszystkich na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. W ramach akcji zachęcamy do zobaczenia prezentacje o sytuacji dzieci w Jemenie. W kolejnym tygodniu udostępnimy quiz do rozwiązania o prawach dziecka, a ostatnim akcentem było by wykonanie prac plastycznych przez chętne osoby.

Poniżej znajduje się link do prezentacji o trudnym losie dzieci żyjących w Jemenie, zapraszamy do obejrzenia:

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de