Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
26.07.2017.
Wizytówka

Zespół Szkoły Podstawowej
i Gimnazjum w Tuchorzy


Szkoła zdobyła tytuł:

Szkoła z klasą

Tuchorza 51, 64-232 Tuchorza
tel: 068 384-18-26
fax: 068 384-53-03

e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

województwo wielkopolskie

powiat wolsztyński

gmina Siedlec 
Morskie opowieści ze Świnoujścia i Międzyzdrojów

W dniach 13-14 czerwca 2017 r. klasy czwarte wraz z wychowawcami wyruszyły na wycieczkę do Świnoujścia i Międzyzdrojów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bałtyckiego Parku Miniatur, gdzie mogliśmy podziwiać najciekawsze zabytki państw leżących nad Morzem Bałtyckim. Kolejną atrakcją był Rezerwat Żubrów. Od przewodnika dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat tych zwierząt. Widok naszego morza ze Wzgórza Gosań był imponujący, szczególnie przy silnie wiejącym wietrze. W naszym programie wycieczki nie mogło zabraknąć spaceru Aleją Gwiazd oraz wizyty w Muzeum Figur Woskowych. Spacer po molo, szum morza – czego chcieć więcej? Plażing i leżing :) Po południu wyszło słońce, zrobiło się ciepło i mogliśmy pobawić się na plaży, a nawet zamoczyć nogi. Później pyszna kolacja i odpoczynek.

Czytaj całość…
 
Na ludowo

Cały dorobek kulturowy ludzkości tworzony jest przez tradycję społeczności lokalnych. Każdy region ma swoją własną tradycję opartą o folklor i wartości preferowane przez jego mieszkańców. Rozwój kultury i jej przekazywanie z pokolenia na pokolenie byłby niemożliwy bez tradycji. Tradycja jest naturalną potrzebą życia, która pozwala przetrwać narodom. Zachowując tożsamość kształtuje kulturę regionów i całego kraju. Gmina Siedlec należy do Regionu Kozła. Jednym z przykładów pielęgnowania tradycji lokalnej społeczności jest zespół "Wesele Przyprostyńskie".

Czytaj całość…
 
Dzień Sportu Szkolnego

Dnia 19 czerwca 2017 roku obchodziliśmy Dzień Sportu Szkolnego klas IV-VI.

Uczniowie na poziomie klas rywalizowali w grach i zabawach zespołowych: ringo, "dwa ognie", bieg sztafetowy, wyścigi rzędów, skoki przez skakankę, piłkę ręczną i nożną.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę i rywalizację "fair play".

D.G. i WWP.

Czytaj całość…
 
Sprzątanie świata

Dnia 20 czerwca 2017 r. jak co roku zorganizowaliśmy sprzątanie świata. Wszystkie klasy brały w nim udział. Każdy miał wyznaczony teren, który miał uporządkować. Oprócz naszej pięknej wsi posprzątaliśmy wszystkie drogi z niej wychodzące, jezioro w Boruji i Brajec. Nie zapomnieliśmy oczywiście o jednym z ważniejszych miejsc w Tuchorzy – pomnik pomordowanych w czasie II wojny światowej. Wróciliśmy zmęczeni, ale z satysfakcją, że nasza okolica jest piękniejsza.Czytaj całość…
 
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de