Szkoła Podstawowa w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
25.05.2019.
Wizytówka

Szkoła Podstawowa

w Tuchorzy


Szkoła zdobyła tytuł:

Szkoła z klasą

Tuchorza 51, 64-232 Tuchorza
tel: 068 384-18-26
fax: 068 384-53-03

e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

województwo wielkopolskie

powiat wolsztyński

gmina Siedlec


 
Przerwa na czytanie

9 maja uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Przerwa na czytanie” – ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. O godzinie 10.50 uczniowie w różnych grupach słuchali fragmentów książek. Najmłodszym czytały panie wychowawczynie tekst pod tytułem „Piękna i Bestia”. Trzecioklasiści wysłuchali baśni „Bzowa Babuleńka”. Uczniom klas piątych fragment „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” przeczytał kolega, Maciej Grzegorek. Starszym czytała Julia Hałas „Telemacha w dżinsach”.

W akcji brało udział ok. 240 uczniów. Wszyscy z zainteresowaniem włączyli się do akcji. Uznali, że takie spędzenie przerwy było wartościowe.

Czytaj całość…
 
Sprawozdanie finansowe szkoły

Sprawozdania finansowe za rok 2018 Szkoły Podstawowej w Tuchorzy

Zgodnie z § 34 pkt 9 i 10 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 roku w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1911, Dz. U. z 2018 poz. 2471) - Sprawozdania finansowe za 2018 rok opublikowane zostały w Biuletynie Informacji Publicznej

 
Biegi przełajowe

7 kwietnia 2019 r. odbyły się wojewódzkie zawody w drużynowych biegach przełajowych. Z naszej szkoły zakwalifikował się jako jeden z czterech osób z Gminy Siedlec Maksymilian Ceglarek z klasy 3a. Na 208 osób startujących w biegu na 1000 metrów zajął 31 miejsce. Gratulacje!!!

Beata Janczewska


Czytaj całość…
 
Rekolekcje 2019

W Wielkim Poście, w dniach 27-29. 03. 2019 w naszej szkole odbywały się rekolekcje szkolne. Uczniowie nauczania zintegrowanego oraz klasy IV –VI przebywali na swoich naukach w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w parku. Natomiast klasy VII-VIII i gimnazjaliści byli w kościele pw. Trójcy Świętej na cmentarzu. Rekolekcje prowadził Ojciec Wojciech z Małej Wsi i ksiądz Bartosz Roja z Czerwonaka, który dwa lata temu przyjął Sakrament Kapłaństwa. Wcześniej do naszej parafii przyjeżdżał jako chłopak oazowy.

Rekolekcjoniści w czasie nauk zwrócili uwagę na to, jakimi jesteśmy ludźmi i co zrobić, aby stawać się coraz lepszymi. W ich kazaniach poznaliśmy jak jeszcze mocniej poznać i pokochać Pana Boga oraz drugiego człowieka. Słowa, które do nas kierowali były drogowskazem na drodze do nieba. W związku z rokiem Ducha Świętego poznaliśmy Jego owoce. Uczyli nas, że prawdziwy chrześcijanin, to człowiek: miłości, radości, cierpliwości, pokoju, opanowania, uprzejmości, łagodności, dobroci i wierności. Te wszystkie dary powinniśmy mieć w naszych sercach. My jako uczniowie Pana Jezusa mamy nimi żyć. Iść za Chrystusem niosąc swój krzyż i odrzucić, to wszystko, co nas od Pana Boga oddala. W czasie rekolekcyjnych spotkań przygotowali nas również do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Wspólnie się z nami modlili, a O. Wojciech uczył pięknych pieśni przygrywając na gitarze. Z radością przyjmowaliśmy każde ich słowa, które przybliżały nas do Chrystusa Pana. Ostatniego dnia, wszyscy razem czynnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

Czytaj całość…
 
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de