Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
21.09.2017.
Wizytówka

Szkoła Podstawowa

w Tuchorzy


Szkoła zdobyła tytuł:

Szkoła z klasą

Tuchorza 51, 64-232 Tuchorza
tel: 068 384-18-26
fax: 068 384-53-03

e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

województwo wielkopolskie

powiat wolsztyński

gmina Siedlec 
List od Królowej
Czytaj całość…
 
Tydzień Języków Obcych

Tradycją naszej szkoły jest obchodzony w czerwcu Tydzień Języków Obcych. W tym roku uczniowie klas 0-3 wzięli udział w konkursie English Vocabulary Master – mistrz języka angielskiego. Zadanie polegało na zakręceniu fidget spinnerem i odgadnięciu jak największej liczby wyrazów angielskich dopóki zabawka się nie zatrzymała. Dodatkowo dla uczniów klas trzecich przewidziany był drugi etap konkursu z wykorzystaniem narzędzia Kahoot. Zabawa była naprawdę przednia tym bardziej, że wykorzystaliśmy zabawkę, na punkcie której dzieciaki oszalały :-) . Nagrody zostały rozdane wraz ze świadectwami ostatniego dnia szkoły.

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w projekcie „ Wax museum- muzeum figur woskowych”. Zadanie składało się z kilku etapów: należało wybrać znaną postać angielską lub amerykańską, wyszukać informację na jej temat , przygotować plakat oraz przebrać się za nią- zostać figurą woskową. W ostatnim dniu Tygodnia Języków Obcych klasy prezentowały swoją pracę oraz uczestniczyły w różnych konkurencjach potwierdzających znajomość języka angielskiego. Jako że tematem przewodnim jest zawsze dobra zabawa to i konkurencje były na wesoło- wykorzystaliśmy m.in. fidget spinnera, grę 5 sekund, packi na muchy, kostkę do gry.

Teacher Kate

Czytaj całość…
 
Morskie opowieści ze Świnoujścia i Międzyzdrojów

W dniach 13-14 czerwca 2017 r. klasy czwarte wraz z wychowawcami wyruszyły na wycieczkę do Świnoujścia i Międzyzdrojów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bałtyckiego Parku Miniatur, gdzie mogliśmy podziwiać najciekawsze zabytki państw leżących nad Morzem Bałtyckim. Kolejną atrakcją był Rezerwat Żubrów. Od przewodnika dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat tych zwierząt. Widok naszego morza ze Wzgórza Gosań był imponujący, szczególnie przy silnie wiejącym wietrze. W naszym programie wycieczki nie mogło zabraknąć spaceru Aleją Gwiazd oraz wizyty w Muzeum Figur Woskowych. Spacer po molo, szum morza – czego chcieć więcej? Plażing i leżing :) Po południu wyszło słońce, zrobiło się ciepło i mogliśmy pobawić się na plaży, a nawet zamoczyć nogi. Później pyszna kolacja i odpoczynek.

Czytaj całość…
 
Na ludowo

Cały dorobek kulturowy ludzkości tworzony jest przez tradycję społeczności lokalnych. Każdy region ma swoją własną tradycję opartą o folklor i wartości preferowane przez jego mieszkańców. Rozwój kultury i jej przekazywanie z pokolenia na pokolenie byłby niemożliwy bez tradycji. Tradycja jest naturalną potrzebą życia, która pozwala przetrwać narodom. Zachowując tożsamość kształtuje kulturę regionów i całego kraju. Gmina Siedlec należy do Regionu Kozła. Jednym z przykładów pielęgnowania tradycji lokalnej społeczności jest zespół "Wesele Przyprostyńskie".

Czytaj całość…
 
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de