Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Tuchorzy
goP.I.P. Webdesign auf Usedom
Strona główna
24.11.2017.
Wizytówka

Szkoła Podstawowa

w Tuchorzy


Szkoła zdobyła tytuł:

Szkoła z klasą

Tuchorza 51, 64-232 Tuchorza
tel: 068 384-18-26
fax: 068 384-53-03

e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

województwo wielkopolskie

powiat wolsztyński

gmina Siedlec 
Umiem pływać

16 listopada dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej w Tuchorzy zakończyły trwający 10 tygodni projekt powszechnej nauki pływania pod hasłem „Umiem pływać”. Uczniowie pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego p. Wioletty Woga- Piter, p. Doroty Gwardzik i p. Roberta Strażyńskiego opanowały i doskonaliły podstawowe techniki pływackie, poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące na akwenach wodnych oraz uczestniczyły w grach i zabawach w wodzie.

Czytaj całość…
 
X Siedleckie Nutki

14 listopada wzięliśmy udział X jubileuszowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Siedleckie Nutki 2017. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczęszczający na kółko muzyczne. Rywalizowaliśmy z najlepszymi wokalistami ze szkół Gminy Siedlec dlatego bardzo cieszymy się z sukcesu Wiktorii Merdy, która zajęła drugie miejsce w Kategorii MŁODZIEŻOWEJ SOLOWEJ. Rada Artystyczna doceniła również nasz zespół. Martyna Pławińska, Wiktoria Merda i Nicola Koza wyśpiewały pierwsze miejsce.

Wiktoria Merda wystąpiła też w koncercie laureatów z okazji jubileuszu Siedleckich Nutek. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów?

Czytaj całość…
 
Wieczór z pieśnią

Jak co roku 11 listopada obchodzimy jedno z naszych najważniejszych świąt narodowych – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Każdy z nas powinien o nim pamiętać. Mimo jesiennej melancholii i zadumy kojarzy nam się z radością i napawa dumą. Przecież to w roku 1918 po 123 latach niewoli Polska i Polacy odzyskali upragnioną wolność. Dlatego już po raz kolejny zaprosiliśmy mieszkańców Tuchorzy i okolicznych wsi na wspólne spotkanie, na którym oprócz chwili zadumy można było porozmawiać, pośmiać się i pośpiewać pieśni patriotyczne bo:

My mamy szczęście
że w tym momencie
Żyć nam przyszło
w kraju nad Wisłą
My mamy szczęście

Czytaj całość…
 
Pasowanie na obywatela Gminy Siedlec

14 października 2017 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci przez Wójta Jacka Kolesińskiego w poczet OBYWATELI GMINY SIEDLEC. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy świadczące o tym, że są już pełnoprawnymi obywatelami naszej gminy. Bank Spółdzielczy w Siedlcu przygotował dla wszystkich książeczki oszczędnościowe z wkładem pieniężnym oraz drobne upominki. Przedstawiciele Komendy Powiatowej w Wolsztynie i Posterunku Policji w Siedlcu opowiedzieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i założyli każdemu dziecku kamizelkę odblaskową. Dzieci zostały też obdarowane pysznymi jabłkami po to, aby pamiętały o zdrowym odżywianiu się.

I.Witkowska, E.May

Czytaj całość…
 
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de